Az Európa-bajnokság csoportjai

A-csoport: Törökország, Olaszország, Wales, Svájc

A csoport végeredménye:

1. Olaszország 9 pont (7-0) 

2. Wales 4 (3-2)

3. Svájc 4 (4-5)

4. Törökország 0 (1-8)

B-csoport: Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország

A csoport végeredménye:

1. Belgium 9 pont (7-1)

2. Dánia 3 (5-4)

3. Finnország 3 (1-3)

4. Oroszország 3 (2-7)

C-csoport: Hollandia, Ukrajna, Ausztria, Észak-Macedónia

A csoport végeredménye:

1. Hollandia 9 pont (8-2) 

2. Ausztria 6 (4-3)

3. Ukrajna 3 (4-5)

4. Észak-Macedónia 0 (2-8)

D-csoport: Anglia, Horvátország, Skócia, Csehország

A csoport végeredménye:

1. Anglia 7 pont (2-0)

2. Horvátország 4 (4-3)

3. Csehország 4 (3-2)

4. Skócia 1 (1-5)

E-csoport: Spanyolország, Svédország, Lengyelország, Szlovákia

A csoport végeredménye:

1. Svédország 7 pont (4-2)

2. Spanyolország 5 (6-1)

3. Szlovákia 3 (2-7)

4. Lengyelország 1 (4-6)

F-csoport: MAGYARORSZÁG, Franciaország, Portugália, Németország

A csoport végeredménye: 

1. Franciaország 5 pont (4-3)

2. Németország 4 (6-5)

3. Portugália 4 (7-6)

4. MAGYARORSZÁG 2 (3-6)

Az Európa-bajnokság menetrendje:

Június 11., péntek

21:00, Róma: 🇹🇷 Törökország – 🇮🇹 Olaszország 0-3 (A-csoport)

 

Június 12., szombat

15:00, Baku: 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Wales – 🇨🇭 Svájc 1-1 (A-csoport)

18:00, Koppenhága: 🇩🇰 Dánia – 🇫🇮 Finnország 0-1 (B-csoport)

21:00, Szentpétervár: 🇧🇪 Belgium – 🇷🇺 Oroszország 3-0 (B-csoport)

 

Június 13., vasárnap

15:00, London: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia – 🇭🇷 Horvátország 1-0 (D-csoport)

18:00, Bukarest: 🇦🇹 Ausztria – 🇲🇰 Észak-Macedónia 3-1 (C-csoport)

21:00, Amszterdam: 🇳🇱 Hollandia – 🇺🇦 Ukrajna 3-2 (C-csoport)

 

Június 14., hétfő

15:00, Glasgow: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Skócia – 🇨🇿 Csehország 0-2 (D-csoport)

18:00, Szentpétervár: 🇵🇱 Lengyelország – 🇸🇰 Szlovákia 1-2 (E-csoport)

21:00, Sevilla: 🇪🇸 Spanyolország – 🇸🇪 Svédország 0-0 (E-csoport)

 

Június 15., kedd

18:00, Budapest: 🇭🇺 MAGYARORSZÁG – 🇵🇹 Portugália 0-3 (F-csoport)

21:00, München: 🇫🇷 Franciaország – 🇩🇪 Németország 1-0 (F-csoport)

 

Június 16., szerda

15:00, Szentpétervár: 🇫🇮 Finnország – 🇷🇺 Oroszország 0-1 (B-csoport)

18:00, Baku: 🇹🇷 Törökország – 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Wales 0-2 (A-csoport)

21:00, Róma: 🇮🇹 Olaszország – 🇨🇭 Svájc 2-0 (A-csoport)

 

Június 17., csütörtök

15:00, Bukarest: 🇺🇦 Ukrajna – 🇲🇰 Észak-Macedónia 2-1 (C-csoport)

18:00, Koppenhága: 🇩🇰 Dánia – 🇧🇪 Belgium 1-2 (B-csoport)

21:00, Amszterdam: 🇳🇱 Hollandia – 🇦🇹 Ausztria 2-0 (C-csoport)

 

Június 18., péntek

15:00, Szentpétervár: 🇸🇪 Svédország – 🇸🇰 Szlovákia 1-0 (E-csoport)

18:00, Glasgow: 🇭🇷 Horvátország – 🇨🇿 Csehország 1-1 (D-csoport)

21:00, London: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia – 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Skócia 0-0 (D-csoport)

 

Június 19., szombat

15:00, Budapest: 🇭🇺 MAGYARORSZÁG – 🇫🇷 Franciaország 1-1 (F-csoport)

18:00, München: 🇵🇹 Portugália – 🇩🇪 Németország 2-4 (F-csoport)

21:00, Sevilla: 🇪🇸 Spanyolország – 🇵🇱 Lengyelország 1-1 (E-csoport)

 

Június 20., vasárnap

18:00, Baku: 🇨🇭 Svájc – 🇹🇷 Törökország 3-1 (A-csoport)

18:00, Róma: 🇮🇹 Olaszország – 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Wales 1-0 (A-csoport)

 

Június 21., hétfő

18:00, Amszterdam: 🇲🇰 Észak-Macedónia – 🇳🇱 Hollandia 0-3 (C-csoport)

18:00, Bukarest: 🇺🇦 Ukrajna – 🇦🇹 Ausztria 0-1 (C-csoport)

21:00, Koppenhága: 🇷🇺 Oroszország – 🇩🇰 Dánia 1-4 (B-csoport)

21:00, Szentpétervár: 🇫🇮 Finnország – 🇧🇪 Belgium 0-2 (B-csoport)

 

Június 22., kedd

21:00, Glasgow: 🇭🇷 Horvátország – 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Skócia 3-1 (D-csoport)

21:00, London: 🇨🇿 Csehország – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia 0-1 (D-csoport)

 

Június 23., szerda

18:00, Sevilla: 🇸🇰 Szlovákia – 🇪🇸 Spanyolország 0-5 (E-csoport)

18:00, Szentpétervár: 🇸🇪 Svédország – 🇵🇱 Lengyelország 3-2 (E-csoport)

21:00, Budapest: 🇵🇹 Portugália – 🇫🇷 Franciaország 2-2 (F-csoport)

21:00, München: 🇩🇪 Németország – 🇭🇺 MAGYARORSZÁG 2-2 (F-csoport)

 

Június 26., szombat

18:00, Amszterdam: 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Wales – 🇩🇰 Dánia 0-4 (1. nyolcaddöntő)

21:00, London: 🇮🇹 Olaszország – 🇦🇹 Ausztria 2-1 (2. nyolcaddöntő)

 

Június 27., vasárnap

18:00, Budapest: 🇳🇱 Hollandia – 🇨🇿 Csehország 0-2 (3. nyolcaddöntő)

21:00, Sevilla: 🇧🇪 Belgium – 🇵🇹 Portugália 1-0 (4. nyolcaddöntő)

 

Június 28., hétfő

18:00, Koppenhága: 🇭🇷 Horvátország – 🇪🇸 Spanyolország 3-5 (5. nyolcaddöntő)

21:00, Bukarest: 🇫🇷 Franciaország – 🇨🇭 Svájc 3-3 – büntetők után: 4-5 (6. nyolcaddöntő)

 

Június 29., kedd

18:00, London: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia – 🇩🇪 Németország 2-0 (7. nyolcaddöntő)

21:00, Glasgow: 🇸🇪 Svédország – 🇺🇦 Ukrajna 1-2 – hosszabbítás után (8. nyolcaddöntő)

 

Július 2., péntek

18:00, Szentpétervár: 🇨🇭 Svájc – 🇪🇸 Spanyolország 1-1 – büntetők után: 1-3 (1. negyeddöntő)

21:00, München: 🇧🇪 Belgium – 🇮🇹 Olaszország 1-2 (2. negyeddöntő)

 

Július 3., szombat

18:00, Baku: 🇨🇿 Csehország – 🇩🇰 Dánia 1-2 (3. negyeddöntő)

21:00, Róma: 🇺🇦 Ukrajna – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia 0-4 (4. negyeddöntő)

 

Július 6., kedd

21:00, London: 🇮🇹 Olaszország – 🇪🇸 Spanyolország 1-1 – büntetők után: 4-2 (elődöntő)

 

Július 7., szerda

21:00, London: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia – 🇩🇰 Dánia 2-1 – hosszabbítás után (elődöntő)

 

Július 11., vasárnap

21:00, London: 🇮🇹 Olaszország – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia 1-1 – 11-esekkel: 3-2 (döntő)

A Puskás az unikum, de van egy dinoszaurusz és egy fehér elefánt is – a foci-Eb nagy stadionkörképe