Fotó: twitter.com/EURO2020

Foci Eb: Háromgólos győzelem és dán továbbjutás, szerencsével hozták a kötelezőt a belgák - videók

A B-csoportban százszázalékos maradt Belgium, míg a dánok nagy győzelmet aratva a tabella második helyére ugrottak, így Walesszel találkoznak a nyolcaddöntőben.
Nyikes Zoltán 2021. június 21., hétfő 22:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 21., hétfő 22:54

A már biztos továbbjutó a végső győzelemre is esélyes Belgium Finnországgal csapott össze a B-csoport harmadik fordulójában.

Már az első percektől kezdve magához ragadták a kezdeményezést a belgák és óriási mezőnyfölényt alakítottak ki, de a nagyon stabilan védekező finnek ellen csak ritkán tudtak igazi gólhelyzetet kialakítani. Legelőször a 23. percben kellett bravúrt bemutatnia Hradeckynek, amikor is De Bruyne beadása Arajuuriról a saját kapuja felé pattant, a finn kapus viszont nagyot védett. Doku és Lukaku volt ezt követően a legaktívabb, azonban kísérleteik azonban rendre pontatlanok voltak.

A fordulás után Denayer és Eden Hazard túlméretezett lövéseivel indult, majd a 63. percben a finnek is mutattak valamit támadásban: Pohjanpalo passza után  Kamara próbálkozását védte Courtois. Egy percre rá Hradecky megint nagyot védett, ezúttal Hazard közeli lövésénél, a 65. percben viszont már a finn kapus sem tudott segíteni, amikor is De Bruyne remek passzát Lukaku váltotta gólra, de korán kezdtek el örülni a belgák, videóbírózás után ugyanis les miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető.

A 70. percben először lépett pályára a finneknél az Eb-n az MTK Budapest 28 éves jobbhátvédje, Nikolai Alho. A nagyot küzdő Finnország végül a 74. percig bírta a nyomást, Fortuna azonban ezúttal nem állt melléjük, Vermaelen fejese ugyanis a kapufáról Hradecky kezére, majd onnan a gólvonal mögé pattant, így öngóllal szerzett vezetést Belgium.

A meccset végül a remek formában játszó Romelu Lukaku zárta le, miután 11 méterről kilőtte a bal alsót - egy kis szerencse itt is kellett, hiszen a labda megpattant egy finn játékos lábán.

Belgium így végül százszázalékosan és csoportelsőként jutott tovább, így Sevillában játszhatja a nyolcaddöntőjét, az ellenfél kiléte azonban még kérdéses.

Európa-bajnokság, B-csoport, 3. forduló

Finnország–Belgium 0-2 (Hradecky 74. - öngól, Lukaku 81.)

Finnország: Hradecky – Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy – Raitala, Lod (Forss, 92.), Sparv (Schuller, 59.), Kamara, Uronen (Alho, 70.) – Pohjanpalo (Kauko, 70.), Pukki (Jensen, 92.).

Belgium: Courtois – Boyata, Denayer, Vermaelen – Trossard (Meunier, 76.), De Bruyne (Vanaken, 91.), Witsel, Chadli – Doku (Batshuayi, 76.), R. Lukaku (Benteke, 84.), E. Hazard.

A meccs összefoglalója

A kvartett másik összecsapásán a nullapontos Dánia játszott a hárompontos oroszok ellen.

A jó iramú találkozón Kasper Schmeichelnek akadt komolyabb dolga először, a 18. percben Golovin 12 méterről eleresztett lövését kellett védenie. Nem sokkal később sok dán szurkoló már gólt kiáltott, ám Höjbjerg kísérlete kicsivel mellé ment. A 38. percben született meg a meccs első gólja, amikor is Höjbjerg passza után Damsgaard tekert a bal felső sarokba 22 méterről, 0-1.

A második játékrészben Poulsen kapott óriási ajándékot Zobnintól, aki 35 méterre a kapujától hazapasszolta a labdát, csak éppen pontatlanul, a dán csatár pedig lecsapott a kínálkozó lehetőségre és Safonov mellett a jobb alsóba gurított, 0-2. A 69. percben Vestergaard lökéséért 11-est kapott Oroszország, ezt pedig Dzyuba magabiztosan kihasználta és a kapu közepébe lőtt, 1-2. A remény azonban csak tíz percig élt orosz részről, Christensen ugyanis 22 méterről bombagólt lőtt a jobb felsőbe, két minutummal később pedig Maehle vette be Safonov kapuját 16 méterről, így eldőlt a három pont sorsa.

Ezzel a kiütéses győzelemmel a dánok végül elcsípték a második helyet, így Wales ellen játszhatnak a nyolcaddöntőben, Amszterdamban, míg a finnek harmadik helye egyelőre kérdéses, hogy elég lesz-e a továbbjutáshoz.

Oroszország–Dánia 1-4 (Dzyuba 70. - 11-esből, ill. Damsgaard 38., Poulsen 59., Christensen 79., Maehle 82.)

Oroszország: Safonov – Dzhikiya, Diveev, Kudryashov (Karavaev, 67.) – Mario Fernandes, Ozdoev (Zhemaletdinov, 61.), Zobnin, Kuzyaev (Mukhin, 67.)– Miranchuk (Sobolev, 61.), Golovin – Dzyuba.

Dánia: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard – Wass (Stryger Larsen, 60.), Höjbjerg, Delaney (Jensen, 86.), Maehle – Braithwaite (Cornelius, 85.), Poulsen (Dolberg, 60.), Damsgaard (Norgaard, 72.).

A B-csoport végeredménye

Standings provided by SofaScore LiveScore

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)