Eb 2020: A VAR fosztotta meg Svájcot a három ponttól - videó

Wales 1-1-es döntetlent játszott Svájccal szombaton a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon, az A csoport első fordulójában, Bakuban.
Csakfoci Admin 2021. június 12., szombat 16:58
Szerző: Csakfoci Admin 2021. június 12., szombat 16:58

A pénteki Törökország-Olaszország nyitómérkőzés után szombat délután játszották az A-csoport 1. fordulójának másik mérkőzését, amelyen Wales és Svájc csapott össze egymással a bakui Olimpiai Stadionban.

Az első negyedóra túlzás nélkül mondhatjuk, eseménytelenül telt, majd a 15. percben Sommer parádés védést mutatott be Moore fejesénél. Öt perc múlva a másik oldalon, Wardnak is lábbal védett Schär pazar sarkazása után. A félidő lefújásáig a svájciak játszottak fölényben, azonban gól nem született az első játékrészben.

Fordulás után góllá érett a svájciak fölénye: Shaqiri jobb oldalról elvégzett szögletét Embolo az ötösről a kapu jobb alsó sarkába bólintotta. A vezető találat után Wales átvette az irányítást, ám ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A 74. percben szinte a semmiből egyenlítettek a svájciak, Morrel beadása után az érkező Moore a kapu jobb alsó sarkába csúsztatott.

Az egyenlítés után Svájc rohamozott, sőt a 85. percben a csereként beállt Gavranovic betalált, ám némi videóbírózás után les miatt érvénytelenítették a gólját, így 1-1-es döntetlennel ért véget a mérkőzés.

$1

Európa Bajnokság, 1. forduló, A csoport

Wales-Svájc 1-1 (Moore 74., ill. Embolo 49.)

Wales: Ward - Roberts, Rodon, Davies, Mepham - Morrell, Allen, Ramsey (Ampadu 93) - James (Brooks 75.), Moore, Bale

Svájc: Sommer - Elvedi, Schär, Akanji - Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodríguez - Shaqiri (Zakaria 66.) - Embolo, Seferovic (Gavranovic 84.)

A csoport állása: 1. Olaszország 3 pont, 2. Svájc és Wales 1-1 (1-1), 4. Törökország 0

Eb 2020: Öngól is kellett az olaszok háromgólos sikeréhez a nyitómeccsen - videó
Az olasz válogatott 3-0-ra legyőzte a török csapatot a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság pénteki, római nyitómérkőzésén.