Eb 2020: Öngól is kellett az olaszok háromgólos sikeréhez a nyitómeccsen - videó

Az olasz válogatott 3-0-ra legyőzte a török csapatot a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság pénteki, római nyitómérkőzésén.
Csakfoci Admin 2021. június 11., péntek 22:53
Szerző: Csakfoci Admin 2021. június 11., péntek 22:53

Látványos nyitóünnepséggel kezdődött a 2020-ról a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott Európa-bajnokság, melynek első mérkőzését Rómában Olaszország és Törökország játszotta.

Nem hozta helyzetek sokaságát a találkozó első félideje, az 5. percben Berardi, majd a 19.-ben Insigne veszélyeztetett, a 22. minutumban az első komolyabb lehetőségnél Chiellini fejesét ütötte ki a törökök hálóőre. A mezőnyben egyértelműen az olaszok voltak fölényben, ám az első játékrészben az igazán nagy helyzetek elmaradtak.

Fordulás után aztán már jöttek a gólok is: az 52. percben egy jobbról belőtt labdába ért bele rosszul Demiral, így a játékszer a saját kapujába vágódott (0-1). A vezetés megszerzése után is fölényben maradtak az olaszok, az 55. minutumban Spinazzola ziccert hibázott, a 66.-ban pedig Immobile lőtt be közelről egy kipattanót (0-2).

A hajrához érve Cakir rossz kirúgását követően gyorsan ziccerbe kerültek az olaszok, Insigne pedig belőtte a harmadik gólt (0-3), így végül sima olasz győzelemmel kezdődött az Eb, amely szombaton már három találkozóval folytatódik.

$1

Európa-bajnokság, 1. forduló, A csoport

Olaszország-Törökország 3-0 (Demiral 53. - öngól, Immobile 66., Insigne 79.)

Olaszország: Donnarumma - Florenzi (Di Lorenzo, a szünetben), Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli (Cristante, 73.) - Berardi (Bernardeschi, 85.), Immobile (Belotti, 81.), Insigne (Chiesa, 81.)

Törökország: Cakir - Celik, Söyüncü, Demiral, Meras - Yokuslu (Kahveci, 64.) - Karaman (Dervisoglu, 76.), Tufan (Ayhan, 64.), Yazici (Ünder, a szünetben), Calhanoglu - B. Yilmaz

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.