Foci Eb: Hollandia újabb győzelmével bebiztosította helyét a budapesti nyolcaddöntőre - videó

Hollandia az első félidőben büntetőből, a második játékrészben egy gyorsan végigvitt támadásból talált be és megérdemelten győzte le Ausztriát a csütörtöki nap utolsó mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2021. június 17., csütörtök 22:51
Szerző: Csakfoci Admin 2021. június 17., csütörtök 22:51

Az első fordulóban az ukránokat legyőző Hollandia és az észak-macedón válogatottat felülmúló Ausztria összecsapása zárta az Európa-bajnokság csütörtöki napját. A C-csoport mai első találkozóján Ukrajna 2-1-re legyőzte Észak-Macedóniát, az pedig már az esti meccs előtt biztos volt, hogy aki nyer, bebiztosítja továbbjutását.

Hollandia a 11. percben büntetőből szerezte meg a vezetést: Alaba buktatta Dumfriest a tizenhatoson belül, a videóbíróval is visszanézett szituáció után megítélt tizenegyest Depay a jobb alsó sarokba lőtte (1-0).

A félidő derekán nem sokon múlt, hogy Depay bombagólt szerezzen, de kevéssel elvétette a bal felső sarkot. A játékrész hajrájában pedig ajtó-ablak ziccert hagytak ki a hollandok: Depay már csak az üres kapuval állt szemben Weghorst passza után a 41. percben, de fölé lőtte a labdát.

A fordulás után a 62. minutumig kellett várni az újabb igazán nagy helyzetre, ekkor De Ligt közeli lövését mentette a gólvonal előtt Gregoritsch. Nem sokkal később viszont megszületett a második holland gól, egy gyors támadás végén Malen hozta kihagyhatatlan helyzetbe Dumfriest, aki a léc alá lőtt (2-0).

A hajrában még Alaba szépíthetett volna, de centikkel mellé szállt a lövése, így maradt a 2-0-s holland siker, ami Depayék csoportelsőségét jelenti. Ezzel az is eldőlt, hogy biztosan a holland válogatott lesz az egyik résztvevője a június 27-i, budapesti nyolcaddöntőnek, ahol az egyik csoportharmadikkal találkozik majd.