Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: Végzetes is lehet a Vidinek a 91. percben kibombázott 11-es - döntetlen a kiesési rangadón

Hatpontos meccsből pontosztozkodás lett: a MOL Fehérvár nem bírt hazai pályán a szintén a kiesés ellen harcoló Mezőkövesddel (1-1), hiába szerzett vezetést korán, majd hiába lőhetett a 91. percben büntetőt - Kodro hatalmasat hibázott a végén.
Dudás Gábor 2023. május 7., vasárnap 21:25
Szerző: Dudás Gábor 2023. május 7., vasárnap 21:25

Két rossz formában lévő kiesőjelölt találkozott Fehéváron, és a mérkőzés első negyede is ennek megfelelően alakult, kevés volt az igazi foci, sok volt viszont a kisebb-nagyobb fault a pályán.

A Vidi irányította inkább a meccset és egy kósza kísérletéből vezető gól is született - egy kis segítséggel. A 25. percben Dárdai 25 méteres, kellemetlen, de közel sem védhetetlen lövését Piscitelli a kezei között ügyetlenkedte a saját kapujába (1-0).

Öt perccel később majdnem 11-eshez jutott szinte a semmiből a Kövesd, de Csongvai (vétlen?) kezezésénél a VAR sem látott büntetőt.

A 35. percben Piscitelli megint zavarba jött egy távoli lövéstől, a mellkasáról pattant ki Katona kísérlete, de aztán a kapus menteni tudott a kapu elé érkező Kodro elől. Ekkorra a Mezőkövesd egyébként már elveszítette a megsérülő Cserit. 1-0 volt az állás a szünetben.

Kuttor Attila szemmel láthatóan gatyába rázta a kapu előtt szinte teljesen veszélytelen csapatát az öltözőben, gyorsan jött is a vendégek egyenlítő gólja. A 47. percben, egy gyors vendégakció végén Molnár lőtt ziccerben, de Kovács kapus itt még nagyot védett, hogy aztán a kipattanót a szintén csereként beállt és először labdába érő Vajda a hazai hálóba paskolja (1-1).

Rákapcsolt a Vidi és Makarenko lövésénél, valamint Stopira fejesénél is nagyot kellett védenie a vendégek kapusának. A játékrész közepén megint egy hazai kapu előtti esetet vizsgált a VAR, de Molnár esésénél sem láttak 11-est a videóbírós szobában.

Bartosz Grzelak, a Mol Fehérvár FC vezetőedzője cserékkel próbált frissíteni csapatán, de jól jellemezte a hazaiak játékát, hogy a sokáig hangosan szurkoló Vidi-tábor rákezdett a "k...gyenge" rigmusra a 75. perc után.

A hajrára fordulva meccslabdájuk is lett a vendégeknek, de Brtan öt méterről nem a hálóba lőtt, hanem Kovácsot találta telibe. A másik oldalon Pokorny bombázott 22-ről a léc fölé.

Aztán jött a dráma az utolsó percekben. Zahary lépett oda Hourinak a 16-oson belül. Farkas játékvezető előbb sárgát adott a Vidi-játékosnak színészkedésért, de a VAR jelzésére és a felvétel megtekintését követően 11-est ítélt a hazaiaknak. A Vidi házi gólkirály, Kodro állt oda a mészpontra, hogy aztán messze a kapu fölé bombázza a 11-est!

Erre a Vidi-drukkereknél végképp elszakadt a cérna, ment a dobálás és a már említett rigmus is, miközben a hazai tábor előtt már felsorakoztak a biztonsági emberek is - a tüntetés aztán a lefújás után is folytatódott, a játékosok egy része nem is mert igazán a fanatikusok elé állni.

A 97. percben Piscitelli megint hibázott, rosszul mozdult ki a kapujából, de szerencséjére a padról beszállt Szabó Levente nem találta el fejjel a szinte üresen maradt kaput.

Így lett 1-1 a vége, a Fehérvár még mindig kiesőhelyen áll, a Kövesd pedig hátrányból felállva fontos idegenbeli pontot szerzett, bár megnyugodni a Kuttor-csapat sem tud még.

OTP BANK LIGA, 30. FORDULÓ:

MOL Fehérvár FC - Mezőkövesd 1-1 (Dárdai 25., ill. Vajda 47.)

Fehérvár: Kovács D. - Nego, Csongvai, Stopira, Heister - Pokorny, Makarenko (Szabó L., 82.) - Katona M. (Houri, 66.), Kodro, Christensen (Kastrati, 66.) - Dárdai

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai K., Pillár, Zahary, Filip - Cseri (Molnár G., 34.), Brtan, Lehoczky (Karnitski, 58.), Nagy Do. (Vajda, 46.) - Besirovic, Drazic

ZTE - Puskás Akadémia 2-1

Kép: m4sport.hu
A Vidinél elbeszélgetnek a szurkolók elől "elszaladó" játékosokkal, Hornyák férfiasabb focit vár - így látták az edzők
Így látta a négy szakvezető a vasárnapi NB I-es meccseket Zalaegerszegen, illetve Székesfehérváron. Edzői értékelések.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.