Fotó: ztefc.hu

NB I: A kupagyőztes ZTE még mindig veretlen Boérral, élcsapatot győztek le

Már az első félidőben kialakult a ZTE-Puskás Akadémia bajnoki 2-1-s végeredménye vasárnap, a kupagyőztes zalaiak így továbbra is veretlenek Boér Gábor vezetőedző visszatérése óta.
Dudás Gábor 2023. május 7., vasárnap 16:56
Szerző: Dudás Gábor 2023. május 7., vasárnap 16:56

A meccs elején Klausznak volt 15 méterről egy gyenge lövése, amit magabiztosan védett Markek. A 13. percben megszerzete a vezetést hét közben Magyar Kupát nyert a ZTE: Posztobányi utolsó emberként hatalmasat hibázott, Ikoba elvette tőle a labdát, tolt rajta egyet és 16 méterről higgadtan a bal sarokba gurított (1-0).

A 27. percben egyenlített a Puskás: Favorov közeli lövése lepattant a védőkről, pont Colley elé, aki három lépésről nem hibázott (1-1). Nem sokkal később Colley kemény löketét ütötte ki Demjén.

A 39. percben Lesjak ugyan fejjel betalált, de lesről tette, ezért a gól érvénytelen. Úgy tűnt, döntetlennel mennek szünetre a csapatok, de a 46. percben egy nagy bedobást követően Klausz lefordult a védőjéről és 8 méterről a léc alá bombázott (2-1).

Komolyabb helyzetek nélküli mezőnyjáték jellemezte a második játékrész első felét, egészen a 74. percig kellett várni az első nagyobb lehetőségre. Ekkor a kupadöntőn fantasztikus szabadrúgásgólt szerző, csereként beállt Szalay megint egy távoli pontrúgással próbálkozott, és nem is sokat tévedett. Bő egy perccel később pedig eldönthette volna a meccset a fiatal támadó, de Ikoba labdaszerzése után a bal alsó mellé belsőzött.

A másik oldalon a padról beszállt Zahedi az oldalhálót találta el 9 méterről, majd a felcsúti kapunál, Gergényi ravasz szabadrúgásánál Markeknek csak figyelnie kellett, védenie viszont nem.

A hajrára elég mogorvává vált a játék, a vendégek sokat reklamáltak és faultoltak, végül Colley piros lapjánál csúcsosodott ki a feszültség, egy csúnya talpalásért kapta meg a második sárgáját a támadó.

Az emberelőnye került ZTE még betalálhatott volna a nyolcperces hosszabbításban, de Szendrei kevéssel lemaradt Bedi veszélyes beadásáról. Így maradt a 2-1, a ZTE a nemrég visszatért Boér Gábor vezetőedző irányítása mellett továbbra is hibátlan a bajnokságban, fellépett a 7. helyre, és jó eséllyel biztosította a bennmaradását is. A Puskás Akadémia maradt az 5. a tabellán.

OTP BANK LIGA, 30. FORDULÓ:

ZTE - Puskás Akadémia 2-1 (Ikoba 13., Klausz 45., ill. Colley 27.)

Piros lap: Colley (PAFC, 91.)

ZTE: Demjén - Lesjak, Mocsi, Safronov (Kálnoki-Kis, 65.), Gergényi - Grezda (Szalay, 51.), Kovács B., Bedi - Meshack (Németh D., 51.), Ikoba (Huszti, 76.), Klausz (Szendrei, 51.)

Puskás Akadémia: Markek - Solnoki, Spandler, Posztobányi (Bartolec, 46.), Ormonde-Ottewill (Kiss T., 81.) - Corbu (Zahedi, 78.), Favorov, Batik, Levi - Komáromi, Colley

19:30: MOL Fehérvár - Mezőkövesd

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.