Fotó: MTI

Eb 2024: Egy vitatott gól is kellett a német győzelemhez - a második félidőre nagyon visszaestünk

Az Európa-bajnokság A csoportjának második fordulójában 2-0-ra kikaptunk Németországtól, így továbbra sincs pontunk. Az első félidőben jól játszottunk, de kaptunk egy véleményes gólt, a második játékrészre azonban visszaestünk.
Csakfoci.hu 2024. június 19., szerda 19:51
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 19., szerda 19:51

Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés Stuttgartban, ráadásul magyar helyzettel. Varga fejelte le a labdát, Sallai elvitte Kimmich mellett, de hosszan tolta meg, így a kimozduló Neuer lábbal tisztázott. A hatodik percben ismét mi veszélyeztettünk: Szoboszlai beadása után nem tudtak felszabadítani a németek, Bollához került  a labda, aki lőtt, de levágódott szögletre.

A 11. percben Havertz leküzdötte Orbánt, éles szögből megcélozta a kaput, Gulácsi bravúrral kiütötte. A szöglet után Andrich lökete vágódott az alapvonalon túlra. A 15. percben Sallai lőhetett tisztán, de a gyenge lövést könnyedén blokkolták.

A 22. percben egy furcsa góllal vezetést szerzett Németország. Gündogan az ötösnél ellökte Orbánt, a labda Musiala elé került, akinek 7 méteres lövése Fiola lábáról pattant a hálóba. A VAR ugyan vizsgálta az esetet, de helybenhagyta a játékvezető ítéletét.

Három perccel később egyenlíthettünk volna: Szoboszlai 23 méteres szabadrúgását Neuer bravúrral kiütötte, de a kipattanóval Varga nem tudott mit kezdeni. A 29. percben egy szép támadás végén Kerkez passzolt Szoboszlainak, 12 méteres lövését Tah blokkolta.

Közvetlenül a  szünet előtt Musiala 15 méteres bombája az oldalhálóban kötött ki egy magyar lábról. Sajnos egy kis szerencsénk sem volt az első félidőben: a ráadásban Szoboszlai adott középre, Orbán fejelt, Neuer kitolta, Sallai pedig a kapuba továbbította a labdát, de sajnos lesről tette.

Rossi nem hagyta szó nélkül az első gólt: "A bíró a legrosszabb ember volt a pályán, a kettős mérce nem megengedhető"
A szövetségi kapitány így értékelt a németek elleni (0-2) vereséget követően a sajtótájékoztatón.

A második félidő elején beszorított minket a házigazda, Kroosnak volt egy jó próbálkozása, amit Gulácsi kitenyerelt. A 60. percben mi is veszélyeztettünk: Sallai beadását Varga fejelte fölé.

A 67. percben kettőre nőtt a német előny. Mittelstädt gurított pontosan középre, Gündogan pedig 10 méterről a bal sarokba passzolt.

A gól után még nagyobb fölénybe kerültek a németek, Gulácsinak két ízben is nagyot kellett védenie, előbb Kroos, aztán pedig Sané életerős löketét ütötte ki vetődve.

A 90. percben szépíthettünk volna, Orbán nyolc méteres lövését Kimmich a gólvonalról vágta ki.

Két mérkőzés után sajnos pont nélkül állunk az A csoportban.

2024-es Európa-bajnokság, A-csoport, 2. forduló

Németország-Magyarország 2-0 (Musiala 22., Gündogan 67.)

Németország: Neuer - Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstadt - Andrich (Emre Can 72.), Kroos - Musiala (Führich 72.), Gündogan (Undav 84.), Wirtz (Sané 58.) - Havertz (Füllkrug 58.)

Magyarország: Gulácsi - Fiola, Orbán, Dárdai - Bolla (Ádám 75.), Nagy Á. (Kleinheisler 64.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs. 75.) - Sallai (Csoboth 86.), Varga B. (Gazdag 87.), Szoboszlai

csakfoci.hu Suzukival jut el a magyar válogatott Eb-meccseire: auto.suzuki.hu

Szoboszlai: "Lehet, az volt a probléma, hogy nem reálisan gondolkodtunk, túl nagy elvárásokat tettünk magunk elé"
Így értékelte a mieink csapatkapitánya a német-magyar találkozót, és a továbbjutási esélyeinkről is beszélt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)