Megvan Allegri utódja a Juventusnál, a Bayern új edzője Szoboszlai csapattársát akarja - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szerdai hírek a külföldi foci világából, az Európa-bajnokságról és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2024. június 12., szerda 22:18
A legfontosabb és legérdekesebb szerdai hírek a külföldi foci világából, az Európa-bajnokságról és a nemzetközi átigazolási piacról.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 12., szerda 22:18

EURO 2024

"A legenyhébb kritika az volt, hogy a Debrecen megvett engem kilóra" - interjú a korábbi Fradi-játékossal, a népszerű Eb-kommentátorral

Eb 2024: Magyar csapatot erősítenek a skót válogatott PL-játékos unokaöccsei

Eb 2024: Az egyikben Muhammad Ali bokszolt, a másik Dárdai otthona, a harmadikban már értünk el bravúrt - fotókon, videókon a torna stadionjai

Eb 2024: Az extrább mezüket választották a németek a magyarok elleni meccsre - fotó

Eb 2024: „Ha sikerül továbbjutni a csoportból, nagy meglepetéseket tudunk majd okozni” – Szoboszlai így látja a mieink esélyeit

Eb 2024: Hatszáz néző előtt tartott nyilvános edzést a válogatott - fotók

Eb 2024: Minden fontos infó a Németországba utazó magyar szurkolóknak

Németország: Története legnagyobb bevetésére készül a német rendőrség a pénteken kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság idején. - Minden elképzelhető veszélyre próbálunk felkészülni a biztonsági hatóságok magas szintű bevetésével – mondta Nancy Faeser belügyminiszter, aki külön felhívta a figyelmet a terrorfenyegetésre, huligánokra és más erőszakos bűnözőkre, valamint a kibertámadásokra is. Feaser szerint naponta 22 ezer rendőr lesz szolgálatban szabadnap nélkül a június 14-től július 14-ig tartó tornán. Kiemelte, hogy a szövetségi rendőrségnek ez lesz a legnagyobb bevetése 1951 óta. A német rendőröket a résztvevő országok rendvédelmi szervei is segítik majd, ideiglenesen pedig ismét bevezették a belső határellenőrzéseket Németországban. A kontinenstorna tíz városban zajlik, ebből négy a sűrűn lakott Ruhr-vidéken, amely a szomszédos országokból vasúttal könnyen elérhető. Így az Eb számos lehetőséget kínál a szervezett huliganizmus számára, amely Európa-szerte 2021 óta ismét egyre nagyobb gondot okoz a rendezőknek. A vasárnapi Anglia-Szerbia összecsapás jelentheti az egyik legmagasabb veszélyfaktort Gelsenkirchenben, mivel a kölni szurkolók mindössze egy óra alatt odautazhatnak, sőt a Düsseldorfban, Wuppertalban, Essenben és Duisburgban tartózkodók autóval is könnyen megközelíthetik a stadiont. A Daily Telegraph felmérései szerint akár 500 szerb huligán is érkezhet a mérkőzésre. A tornán pedig az Eintracht Frankfurt, valamint a Schalke drukkerek is könnyen konfrontációba keveredhetnek rivális bandákkal. Ezen a meccsen a szervezők csökkentett alkoholtartalmú sört forgalmaznak a stadionban. A rendezők szerint a lengyelek, horvátok, románok, hollandok és a csehek meccsei is kockázatosak lehetnek. A magyar válogatott június 15-én, Kölnben Svájc ellen kezdi a tornát, majd június 19-én Stuttgartban a német csapattal, június 23-án pedig szintén Stuttgartban a skótokkal csap össze. (MTI)

A németek középpályása, Aleksandar Pavlovic az egész Európa-bajnokságot kihagyja betegség miatt, így a Bayern-játékos helyére a Dortmundban játszó Emre Can érkezett a Nationalelfbe.

ANGLIA

Chelsea: A Chelsea újra felélénkítette érdeklődését az Aston Villa kolumbiai csatára, a 20 éves Jhon Duran iránt. (Telegraph)

Manchester United: A Manchester United csatárjelöltjei közt a Brentford angol válogatott támadója, a 28 éves Ivan Toney, valamint a Lille kanadai csatára, a 24 éves Jonathan David szerepel. (ESPN)

Brighton: A 32 éves német középpályás, Pascal Gross tárgyalásokat folytat a Brightonnal a szerződésének meghosszabbításáról. (Athletic)

OLASZORSZÁG

Juventus: A klub bejelentette, hogy az új szezontól Thiago Motta a Juve új vezetőedzője.

Roma: A West Ham beelőzte az Aston Villát és a Tottenhamet a Roma 26 éves angol válogatott támadójának, Tammy Abrahamnak a szerződtetéséért folytatott versenyfutásban. (Gazzetta)

NÉMETORSZÁG

Bayern München: A Bayern München új menedzsere, Vincent Kompany szeretné szerződtetni a Liverpool 27 éves angol védőjét, Joe Gomezt. (Mirror)

Neked ajánljuk
Átigazolások
Kisvárda
Utolsó esélyek
Révész Attila az utolsó fordulóban megadja az esélyt a kevesebbet játszóknak, hogy a jövő évi keret kialakítása "az igazságosság elvével történjen".
Fradi
Ben Romdhane távozóban?
Külföldön Ben Romdhane Egyiptomba (Al-Ahliba) igazolásáról írnak. A játékos nyári eladására reális esély van, de addig aligha lesz bejelentés, amíg el nem dől az NB I. (NSO)
Légiósok
Németh András
Németh Andrást is foglalkoztató Münster menesztette Sascha Hildmann vezetőedzőt, három fordulóval a bajnokság vége előtt.
Tovább az összes átigazoláshoz