Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Fradi: "Sokk volt a játékosok számára is, ami történt, ezt szerettük volna oldani"; KTE: "Úgy éreztem, lekezeltek bennünket" - edzői értékelések

Csütörtökön négy magyar együttes is pályára lépett az Európa Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában - így értékelték az NB I-es csapatok teljesítményét a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 22:41
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 22:41

Alashkert (örmény)-Debreceni VSC 0-1

Bővebben itt!

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Pontosan olyan nehéz mérkőzés volt, amire számítottunk, ráadásul ez volt az első tétmeccsünk az idényben. Nagyon meleg volt, ennek ellenére bizonyos időszakokban jól játszott a csapat, igaz, egy ideig nem sikerült gólt szereznünk. 60 percig kontrolláltuk a mérkőzést, sikerült is betalálni. A találkozó utolsó szakaszában védekezésre kényszerültünk, ezzel együtt elégedett vagyok a csapat játékával. Ez még csak az első mérkőzése volt a párharcnak, tudjuk, hogy nehéz visszavágó vár ránk Debrecenben. (dvsc.hu)

Ferencváros TC-Shamrock Rovers (ír) 4-0

Máté Csaba (Fradi): - Az eredmény abszolút pozitív. Kicsit feszülten kezdtünk, de utána jól kontroláltuk a mérkőzést. A vezetőgól előtt is voltak helyzeteink, jó beadásaink, veszélyesek voltunk a kapura. Harminc, harmincöt percig domináltunk, jöttek a gólok is, ez önbizalmat adott a játékosoknak. Fontos, hogy a szurkolókat is magunk mellé tudtuk állítani, a támogatásuk fontos volt, hogy tudjuk tartani a tempót. A második félidőt is góllal kezdtük, ami talán még jobban megtörte az íreket. A második félidőben volt még lehetőségünk a gólszerzésre, de a legfontosabb most az alázat, szerénynek kell maradni, mert a múltkori pofon elég nagy volt.

Sokk volt a játékosok számára is, ami történt, megviselte őket, ezt az edzéseken is lehetett érezni. Ezt szerettük volna oldani a mögöttünk hagyott héten, bizonyos dolgokat próbálunk elmagyarázni nekik. Fontos volt, hogy higgyenek magukban, csapatként funkcionáljanak a pályán, azt gondolom, hogy ezt megvalósítottuk.

A forgatókönyv hasonló volt, mint a múltkori mérkőzésen. Egy kicsit talán kompaktabban játszott a Shamrock, mint tavaly, erre jó válaszokat tudtunk adni, most is volt sok helyzetünk. Nekem mindkét meccs tetszett. (fradi.hu)

Kecskeméti TE-Riga FC (lett) 2-1

Lóczi István (KTE): - Gratulálok mindenkinek, hiszen a klub megszerezte története első nemzetközi kupasikerét. Az ellenfelünk igazolta a jó hírnevét, remek csapatról van szó. Szerencsénk volt, hiszen úgy éreztem, lekezeltek bennünket a vendégek. Tegnap késő este érkeztek meg, talán nem vették az elején elég komolyan a meccset, így az első harminc perc a miénk volt. Az első fél órában szép helyzeteket dolgoztunk ki, azonban ezután a túlzott bizonyítási vágy kicsit elvitt minket és átvette az irányítást a Riga.

Az első félidő végén sajnálatos módon Banó-Szabó Bencét izomsérülés miatt elveszítettük, az állapotáról egyelőre nem sokat tudunk.

A második játékrészben igazi taktikai háború dúlt a pályán, mindkét csapat szerkezetet váltott. A váltásunk jól sült el, megérdemelten jutottunk kétgólos előnyhöz, viszont sajnos a második gól után elfelejtettünk koncentrálni. Fájó, hogy 2-0 után ilyen gyorsan kaptunk gólt, de a meccs képe alapján a 2-1 talán reálisabb. Szeretnénk megragadni az előnyt a visszavágón, de a párharc esélyese még a Riga. (kecskemetite.hu)

NK Osijek/Eszék (horvát)-Zalaegerszegi TE 1-0

Boér Gábor (ZTE): Nehéz mit mondani, rengeteg történés volt a találkozón. Talán egy kicsit megilletődötten kezdtünk, az első tizenöt percben sok hibát vétettünk, ami miatt az ellenfelünk önbizalma megnőtt. Ekkor kijött a rutintalanság, sok futballistánknak ez volt az első nemzetközi kupamérkőzése. A fordulás után kiegyenlítetté vált a játék, a második félidőben nem volt benne a gól az Eszék játékában, szerencsétlen szituáció után kaptunk gólt. Hogy mit mondtam a srácoknak a lefújás után? Azt, hogy nem akarok egyetlen lehorgasztott fejet sem látni. Büszke vagyok a srácokra, nyílt maradt a továbbjutás. Köszönjük szurkolóinknak a biztatást, bízom benne, hogy jövő héten a ZTE Arénában ki tudjuk harcolni a továbbjutás. (ztefc.hu)

Fradi
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.