Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

EKL-selejtező: Ramírez és Traoré remekelt, a Fradi kiütéses győzelemmel reagált a múlt heti BL-búcsúra - videó

A Ferencváros hazai pályán megnyugtató előnyt szerzett az ír Shamrock Rovers ellen.
Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 20:51
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 20:51

Máté Csaba vezetőedző öt helyen is változtatott az FTC kezdőcsapatán ahhoz képest, ahogyan - még Sztanyiszlav Csercseszov irányításával - az együttes múlt héten lépett pályára a KÍ elleni BL-kiesés alkalmával.

A találkozó elején kishíján jött a hidegzuhany a Fradi számára: Burt tört be a tizenhatoson belülre, majd lőtt, a labda Dibuszról Cissé kezére pattant a labda, de a játékvezető szögletet ítélt. Pár perccel később ismét Burt előtt adódott a Shamrock újabb helyzete, ezúttal jócskán fölé lőtt az írek támadója.

A 16. percben aztán az első helyzetét mindjárt gólra váltotta a Ferencváros. Egy szöglet után a kapus Sigér elé ütött egy labdát, aki 15 méterről lőtt, a labda felpattant egy védőn, ami annyira megzavarta a vendégek kapusát, hogy a labda a feje fölött a hálóba hullott. Egy nagy kapushiba kellett a zöld-fehérek vezetőgóljához (1-0). Bő tíz perccel később az igencsak aktívan futballozó Ramírez beadását Varga B. fejelte mellé.

Ramírez az első fél óra után megduplázta a magyar csapat előnyét. A balhátvéd Traoré beadása után 18 méterről lőtt a jobb alsóba (2-0). Az első félidő hajrájában még Marquinhos előtt adódott lehetőség, azonban a Fradi-csatár 13 méterről célt tévesztett.

A második játékrész elején a mezőny legjobbja, Ramírez rohant el a bal oldalon, majd adott középre, Traoré öt méterről a kapuba fejelt, 3-0-ra módosítva ezzel az állást. Varga és Abu Fani is próbálkozott a későbbiekben, mindkettejük lövését blokkolták a védők. A 66. percben aztán Zachariassen lövése szállt fölé.

Traoré elképesztő sprintet vágott le, több méteres hátrányból futotta le emberét, majd középre adott, ahol Varga Barnabás érkezett, és az üres kapu jobb sarkába lőtt, megszerezve ezzel első gólját Fradi-mezben. A középkezdés után majdnem szépítettek a vendégek, Kenny a kapufát találta el.

A 85. percben még Ben Romadan bal alsóba tartó lövését védte a Shamrock kapusa. A Fradi 4-0-ra ütötte ki ír riválisát, Máté Csaba pedig győzelemmel debütált a nemzetközi kupaporondon.

Európa Konferencia Liga, selejtezők, 2. forduló, 1. mérkőzés

Ferencváros-Shamrock Rovers 4-0 (Sigér 16., Ramírez 32., Traoré 47., Varga 74.)

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez - Sigér (Esiti 77.), Abu Fani (Ben Romadan 71.) - Traoré (Owusu 77.), Zachariassen (Lisztes 71.), Marquinhos - Varga B. (Katona B. 88.)

(cserék: Varga Á., Knoester, Ben Romadan, Owusu, Esiti, Gojak, Civic, Abena, Pászka, Baráth, Katona B., Lisztes)

Shamrock: Mannus - Cleary, Lopes, Grace - Kavanagh, Burt (Razi 79.), Poom, O'Neill, Hoare - Towell (Finn 49.), Kenny (Greene 79.)

(cserék: Leitis, Pohls, Burke, Cruise, Finn, Gannon, Greene, Noonan, Power, Razi, Watts)

Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.
Turi Géza Dávid
Angol és dán klub is megfigyelőket küldött a Víkingur meccsére a magyar középpályás miatt.