Fotó: dvsc.hu

Rengeteg helyzet és Dzsudzsák-kapufa: A Loki idegenben került előnybe az EKL-ben

A Loki idegenben 1-0-ra győzte le örmény ellenfelét.
Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 18:56
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 18:56

Mindkét csapat óriási iramot diktált a találkozó elején, a 3. percben Dzsudzsák egymás után kétszer is próbálkozott: előbb 16 méterről találta telibe a jobb kapufát, majd a jobb felsőbe tartó lövését az örmények kapusa védte nagyot vetődve. Két perccel később Megyeri is a helyén volt, és hárította a hazaiak távoli lövését.

A 11. percben Babunski érkezett egy beadásra, kísérletét a jobb alsóból szedte ki Cancarevic. Tíz perc múlva Loncar lövése lecsúszott, így nem okozott veszélyt a hazaiak kapujára. Dzsudzsák újfent távolról próbálkozott, ám ezúttal könnyedén ölbe vette a lövését Cancarevic.

A 33. percben Ferenczi - kissé már sérülten - állította meg az Alashkert támadóját, aki egyedül vihette volna a labdát Megyerire. Ezt követően Agdon érkezett egy középre tett labdára, és csúsztatott a kapu mellé. A Loki a félidő első felében több gólt is szerezhetett volna, de végül csak 0-0-s eredménnyel vonult az öltözőbe.

A fordulást követően pár perc után előnybe került a DVSC: Babunski az alapvonalról ívelte be a 16-oson belülre a labdát, Loncar a hosszún érkezett üresen, majd egy átvétel után, 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0–1). A folytatásban Khurtsidze kétszer is próbálkozott fejjel, mindkétszer a kapu mellé bólintott. Az 59. percben Manrique beadását Babunski lőtte fölé.

A hajrához közeledve egy beadás után a csereként beállt Fatai próbálkozott, azonban a jobb alsóba tartó lövését Megyeri óriási bravúrral ütötte ki. A végén még nyomtak az örmények, de a Loki megőrizte előnyét, így várja a jövő heti, debreceni visszavágót.