Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

A nemzetközi porondon is tart a kecskeméti csoda: Hazai pályán aratott fontos sikert a KTE

A KTE 2-1-re győzte le az FC Rigát.
Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 20:56
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 27., csütörtök 20:56

Aktívabban kezdte a találkozót a hazai Kecskemét csapata, Vágó fejjel próbálkozott, míg Leoni az oldalhálót találta el a játékrész első 15 percében. Pár perccel később a túloldalon is résen voltak a lilák, Varga remekül mozdult ki, és mentett a rigai támadó elől.

A 32. percben Varga már verve volt, Regzva egy szöglet után a kapufára tette tovább a labdát. A félidő hajrájához közeledve Pálinkás próbálkozott 16-ről, kevéssel tévesztett célt. A hosszabbításban még Vargának kellett nagyot védenie, szögletre mentett a hazaiak kapusa.

Az 50. percben fellöktek egy kecskeméti játékost a 16-oson belül, amiért büntető következett. Szuhodovszki értékesítette a 11-est, ezzel vezetést szerzett a KTE (1-0). A félidő középen Meszhi kétszer is próbálkozott, ám a vendégek kapusa mindkét alkalommal védett.

A 74. percben a csereként beállt Meszhi közeli fejesét mentette óriási bravúrral Purins. A 85. percben Szuhodovszki beadását Pálinkás vágta a kapuba (2-0), így kétgólos előnyre tett szert a Kecskemét, azonban Contreras egy fejessel azonnal szépített, ezzel kialakította a végeredményt (2-1).

A holland FC Twente odahaza 1-0-ra nyert a svéd Hammarby BK ellen, ennek a párharcnak a továbbjutójára várhat a Kecskemét-Riga párharc győztese.

Európa Konferencia Liga, selejtezők, 2. forduló, 1. mérkőzés

Kecskeméti TE-Riga FC 2-1 (Szuhodovszki 52. - 11-esből, Pálinkás 85., ill. Contreras 86.)

KTE: Varga - Szűcs, Belényesi, Szalai G. - Májer, Kiss (Tóth 72.), Vágó (Iyinbor 94.), Szuhodovszki, Leoni - Pálinkás (Nagy K. 87.), Banó-Szabó (Meszhi, a szünetben)

(cserék: Fadgyas, Kersák, Bodor, Grünwald, Iyinbor, Katona, Nagy K., Nagy O., Szendrei, Tóth)

Riga: Purins - Jurkovskis, Cernomordijs, Bosancic, Muzinga - Musah, Babec (Pena, a szünetben), Aurelio (Contreras) - Soisalo (Mankenda, a szünetben), Regza (Taiwo, a szünetben), Jojic

(cserék: Matrevics, Zommers, Contreras, Mankenda, Melniks, Ngom, Nguena, Pena, Taiwo)

Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.
Turi Géza Dávid
Angol és dán klub is megfigyelőket küldött a Víkingur meccsére a magyar középpályás miatt.