BL: Lewandowski mélypontja, az Inter nem találkozott még ilyen erős csapattal - visszhangok, videók

A BL-nyolcaddöntő szerdai játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok, nyilatkozatok.
Dudás Gábor 2022. február 17., csütörtök 12:40
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 17., csütörtök 12:40

A SZERDAI JÁTÉKNAP EREDMÉNYEI

Internazionale - Liverpool 0-2 (Firmino 75., Salah 83.)

Salzburg - Bayern München 1-1 (Adamu 21., ill. Coman 90.)

A nap nyilatkozatai

Simeone Inzaghi (Inter, vezetőedző): - Büszke vagyok a csapatra, nagyszerű meccset játszottunk, de a legjobb kínálkozó lehetőségeinkkel nem tudtunk élni. Aztán amikor először kihagytunk, egy hihetetlen góllal megbüntettek minket - nyilatkozta az olasz tréner. - Gratuláltam a csapatnak a teljesítményükhöz, többet érdemeltünk volna, de amit ma este mutattunk, az jó előjel lehet a jövőre nézve. Az Inter Európa két legerősebb csapatának egyikével szemben állt helyt, az ilyen esték önbizalmat kell, hogy adjanak nekünk, mert nagyszerű mérkőzést játszottunk. Úgy gondolom, hogy ez a mérkőzés jó kiindulópont lehet.

Sok kiváló meccset játszottunk már a szezon során, de a Liverpoolhoz hasonló minőségű csapat ellen még nem léptünk pályára.

Jürgen Klopp (Liverpool, vezetőedző): Ez még csak az első mérkőzés volt, még nem lehetünk nyugodtak. Nem érezzük úgy, hogy már továbbjutottunk, épp ezért készülnünk kell a visszavágóra - mondta Klopp, aki a hazai együttest is méltatta.

- Nagyon jók. Másképp játszanak, mint mi, de nagyon jók. Nem dőlhetünk hátra a 0-2 ellenére sem. A legtöbb lehetőségük akkor adódott, amikor veszélyes területen vesztettünk labdát. Az Inter egy nagyon fizikális csapat. A mérkőzés elején nagy nyomás alá tudtuk helyezni a védelmüket, így nehezen tudták megjátszani a labdát, de ezekből a lehetőségekből nem tudtunk kihozni semmit. Általánosságban nem leptek meg minket. Készen kell állnunk a második felvonásra.

A liverpooliak német szakvezetője kitért arra is, hogy a csapat portugál sztárja - Diogo Jota - bokasérülést szenvedett.

- A bokája kifordult, megdagadt, ez nyilvánvalóan nem jó jel, de meg kell néznünk. Holnap a lehető leghamarabb megnézzük, de további vizsgálatokra van szükségünk - nyilatkozta a menedzser.

Matthias Jaissle (RB Salzburg, vezetőedző): - Mindent összevetve fair eredmény született. Nagyszerű mérkőzés volt, az első félidőben minden úgy alakult, ahogy mi szerettük volna. A második félidőben már nem tudtuk a legjobb játékunkat nyújtani és sok labdát adtunk el. Ezzel együtt bosszantó a 90. percben gólt kapni, de az eredményt nem nevezhetem igazságtalannak.

Julian Nagelsmann (Bayern München, vezetőedző): - Igazságosnak érzem az 1-1-s döntetlent, mi nem játszottunk jól, viszont a Salzburg nagyon is. Ennek ellenére az egyenlítőgólra rászolgáltunk, hiszen nagy nyomás alá helyeztük a Salzburgot a saját térfelén. Természetesen győzni szerettünk volna, de amikor a 90. percben tudsz csak egyenlíteni, akkor elégedett lehetsz a döntetlennel is. Abban is biztos vagyok, hogy a játékosok mellett a szurkolók számára is élvezetes volt a találkozó.

A nap legmeglepőbb statisztikája

Ez volt azon ritka meccsek egyike, amikor Robert Lewandowski nehezen tudott érvényesülni. A lengyel sztár első félidei statisztikája például igencsak árulkodó...

50 %-os passzpontosság

15 érintés

4 passz

2/7 megnyert párharc

1/2 sikeres támadásvezetés

A nap osztályzatai

Lewandowski teljesítményétől a német Bild sem volt elájulva, nem úgy a Salzburg-játékosok produkciójától. (a német lapnál a skála 1-5-ig terjed és az 1-es a legjobb osztályzat)

BL: A Liverpool könnyedén verte az Intert a San Siroban, a Bayern az utolsó percben menekült meg a blamától - videó
Ez történt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek szerdai mérkőzésein.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.