BL: A Liverpool könnyedén verte az Intert a San Siroban, a Bayern az utolsó percben menekült meg a blamától - videó

Ez történt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek szerdai mérkőzésein.
Privacsek András 2022. február 16., szerda 22:54
Szerző: Privacsek András 2022. február 16., szerda 22:54

A Liverpool ugyan fölényben játszott az Inter otthonában az első félidőben, de mégis a hazaiak álltak közelebb a gólhoz: Calhanoglu azonban a 16. percben a kapufát találta el.

A második játékrészt az olasz bajnok kezdte jobban, Dzeko be is talált, de lesről tette, így a gól érvénytelen volt. A 75. percben aztán megszerezte a vezetést a Liverpool: Firmino fejelt 6 méterről a kapuba. A 83. percben egy nagy védelmi hibát kihasználva Salah lőtt 12 méterről a hálóba, kialakítva ezzel a 2-0-s végeredményt.

A nap másik meccsén óriási meglepetésre a Salzburg szerzett vezetést, a Bayern csak a 90. percben Coman révén tudott egyenlíteni.

A visszavágókat március 9-én rendezik.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1 mérkőzés:

Inter - Liverpool 0-2 (Firmino 75., Salah 83.)

Inter: Handanovic - Skriniar, De Vrij (Ranocchia 87.), Bastoni (Dimarco 90.) - Dumfries (Darmian 87.), Vidal (Gagliardini 87.), Brozovic, Calhanoglu, Perisic - Dzeko, Lautaro Martinez (A. Sanchez 70.)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Eliott (Keita 60.), Fabinho (Henderson 60.), Alcantara (Milner 86.) - Salah, Jota (Firmino, 46.), Mané (Luis Diaz 60.)

Salzburg - Bayern München 1-1 (Adamu 21., ill. Coman 90.)

Salzburg: Koehn - Kristensen, Solet, Weber, Ulmer - Capaldo, Camara, Aaronson, Seiwald - Okafor (Adamu 12.), Adeyeni

Bayern München: Ulreich - Pavard, Sule, Hernandez - Kimmich, Tolisso (Sabitzer 80.) - Gnabry (Choupo-Moting 77.), Müller, Sane, Coman - Lewandowski

Mbappé a mennyben, Messi a pokolban; Guardiola az 5-0 után: "Ettől jobban is tudunk teljesíteni" - BL-visszhangok
A BL-nyolcaddöntő keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok, videók.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.