Fotó: twitter.com/scfreiburg

Topligák: Sallaiékat nagyon kitömték, Kerkezék kezéből az utolsó percekben csúszott ki a győzelem, Haaland és Son triplázott - eredmények, videók

Németországban a Bayer Leverkusen, Angliában pedig a Manchester City maradt százszázalékos.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 2., szombat 18:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 2., szombat 18:13

A Szalai Attilával felálló Hoffenheim legyőzte a vendég Wolfsburgot, Sallai Roland csapata, a Freiburg viszont kiütéses vereséget szenvedett Stuttgartban a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának szombati játéknapján.

A nyáron érkezett Szalai végigjátszotta a hazai találkozót, amelyet együttese hátrányból fordított meg 3-1-re. A Hoffenheim a második győzelmét aratta a mostani idényben. A Freiburg két sikerrel rajtolt, a hárommal klubrekordot állított volna fel, de hamar kiderült, hogy ez nem fog összejönni. A házigazda Stuttgart már a 19. percben 3-0-ra vezetett, s a szünetben hiába cserélt hármat is Christian Streich, a vendégek vezetőedzője - többek között a magyar válogatott támadót is lehozta -, a fordulás után tovább növelte az előnyét.

A Bayer Leverkusen a Darmstadt ellen nyert 5-1-re, ezzel továbbra is százszázalékos. (MTI)

Bundesliga, 3. forduló

Augsburg-VfL Bochum 2-2 (Beljo 35., Demirovic 62., ill. Asano 45+3., 64.)
Hoffenheim-VfL Wolfsburg 3-1 (Brooks 45+2., Beier 60., Skov 74., ill. Tomas 36.)
Bayer Leverkusen-Darmstadt 5-1 (Boniface 21., 61., Palacios 49., Hofmann 67., Hlozek 83., ill. Vilhelmsson 25.)
VfB Stuttgart-SC Freiburg 5-0 (Fuhrich 8., 62., Guirassy 17., 19., Millot 75.)
Werder Bremen-Mainz 4-0 (Ducksch 4., Stage 53., Bittencourt 82., Njinmah 84.)
Borussia Mönchengladbach-Bayern München 1-2 (Itakura 30., ill. Sané 58., Tel 87.)

vasárnap:
Eintracht Frankfurt-1. FC Köln 15.30
Union Berlin-RB Leipzig 17.30
pénteken játszották:
Borussia Dortmund-Heidenheim 2-2 (2-0)

A magyar válogatott Kerkez Milos csapata, a Bournemouth az utolsó percekig vezetett, végül azonban csak egy pontot szerzett az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján. A tengerparti város együttese Brentfordban lépett pályára, s bár már a hetedik percben hátrányba került, a 77. percre fordított. Sokáig úgy tűnt, összejön az első siker az idényben, de a hazaiak a ráadás perceiben egyenlíteni tudtak. Kerkez végigjátszotta a találkozót, amelyet megelőzően csapata egy ponttal állt, ezt most megduplázta. A házigazda Brentfordnak egy győzelem mellett ez volt a harmadik döntetlenje a mostani szezonban.

A címvédő Manchester City a Fulham ellen is megőrizte százszázalékos mérlegét - Erling Haaland három góllal vette ki a részét a 5-1-es hazai sikerből -, az idényt szintén jól kezdő Tottenham Hotspur pedig a csapatkapitány Son Heung Min mesterhármasának is köszönhetően diadalmaskodott 5-2-re Burnleyben.

Premier League, 4. forduló

Sheffield United-Everton 2-2 (Archer 43., Pickford 45+3., ill. Doucoure 14., Danjuma 55.)
Brentford-Bournemouth 2-2 (Jensen 7., Mbeumo 93., ill. Solanke 30., Brooks 77.)

Burnley-Tottenham Hotspur 2-5 (Foster 4., Brownhill 94., ill. Son 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea-Nottingham Forest 0-1 (Elanga 48.)
Manchester City-Fulham 5-1 (Alvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70. - 11-esből, 95.)

Brighton-Newcastle United 3-1 (Ferguson 27., 65., 70., ill. Wilson 92.)

vasárnap:
Crystal Palace-Wolverhampton Wanderers 15.00
Liverpool-Aston Villa 15.00
Arsenal-Manchester United 17.30
Luton Town-West Ham United 1-2 (0-1)

Bejelentés a Fradinál: Francia Ligakupa-győztes védő érkezett - hivatalos
A szabadon igazolható Ismail Aaneba a Ferencvárosnál folytatja pályafutását.
Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.