Fotó: mtkbudapest.hu

Szoros lett az Örökrangadó: Lisztes és Dibusz vezérletével győzött a már bajnok Fradi - videó

2-1-re győzött a Ferencváros a 225. Örökrangadón, Lisztes Krisztián góllal és gólpasszal járult hozzá a zöld-fehérek sikeréhez. Bár az MTK-nak volt esélye a pontszerzésre, de Dibusz remekül védett a hajrában, így végül a már bajnok Fradi örülhetett vasárnap, az NB I 30. fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 19:42
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 19:42

A Ferencváros vezetőedzője, Dejan Stankovic alaposan felforgatta csapatát az MTK Budapest otthonában megrendezésre került - és meglepetésre a visszatérő Hajdú B. István által közvetített -  Örökrangadóra, többek között Lisztes, Sevikyan és Aaneba is bekerült a kezdőbe.

Előbbi előhúzása nyerő lépésnek bizonyult, a fiatal támadó a 28. percben döntő szerepet játszott az addig inkább meddő mezőnyfölényben futballozó csapata vezető találatában. Lisztes balról érkező, pontos beadását fejelte a kapuba Kodro 5 méterről (0-1).

Nem sokáig váratott azonban magára az MTK vezető gólja: itt Antonov adhatott be Botka mellett, ugyancsak igen pontosan, az érkező Németh Krisztián pedig Aaneba hibáját is kihasználva szépen bólintott a hálóba (1-1).

A 41. percben kis híján nagy fordulatot vett a találkozó. Kocsis lépett volna ki gólhelyzetben, Aaneba azonban szabálytalanul megállította, így a védő sárga lapot, az MTK pedig szabadrúgást kapott. A játékvezető, dr. Csonka Bence a VAR segítségével visszanézte az esetet, ám végül nem szigorította a sárgát piros lapra, hanem észrevette, hogy az esetet megelőzően Kocsis szabyálytalankodott Ben Romdhane-nal szemben, így végül az FTC-nek ítélt szabadrúgást, Aaneba lapját visszavonta, Kocsis viszont besárgult.

Az első félidő ráadásában aztán jött a valódi fordulópont: Lisztes megint picit balról ívelt fel a kapu elé, Demjént megzavarták a felugró játékosok, a labda pedig a kapu bal oldalába vágódott (1-2).

Sevikyan helyzetével kezdődött a második játékrész (Demjén nagyot védett), majd a másik oldalon, a héten hosszabbító Bognár lövésénél Dibusz hárított.

A kiegyenlített félidő közepén Wingo szerelte szépen a meginduló Bognárt, így nem lett nagyobb helyzet a hazai lehetőségből.

A kevesebb gólszerzési esélyt hozó perceket követően, a hajrában a csereként beállt Kehinde helyzeténél hárított bravúrosan, lábbal a hazaiak kapusa. Az utolsó percek viszont az MTK helyzeteiről szóltak: Dibusznak Németh, Bognár, majd Kocsis lövésénél is nagyon nagyot kellett védenie, így a válogatott kapus bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy az FTC 2-1-s sikerével érjen véget a 225. Örökrangadó a Hungária körúton.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

MTK Budapest - Ferencváros 1-2 (Németh K. 31., ill. Lisztes 48. Kodro 27.)

MTK: Demjén - Hej (Kovács M., 81.), Kádár, Kocsis G. - Varju (Végh, 69.), Nagy Zs., Kata (Stieber, 85.), Horváth A. (Jurina, 81.), Antonov - Németh K., Bognár

FTC: Dibusz - Botka (Makreckis, 56.), Wingo, Aaneba, Ramírez (Dhonata, 80.) - Katona B., Maiga (Tóth A., 70.), Ben Romdhane (Pászka, 80.) - Seviyan, Kodro, Lisztes (Kehinde, 70.)

Kisvárda - Fehérvár FC 1-0

Kisvárda-Újpest verseny a kiesés elkerüléséért: "Jó lenne az utolsó fordulóban egy körkapcsolás" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők az NB I 30. fordulójának vasárnapi meccseit Kisvárdán, illetve az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Edzői értékelések.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.