Fotó: kisvardafc.hu

Kisvárda-Újpest verseny a kiesés elkerüléséért: "Jó lenne az utolsó fordulóban egy körkapcsolás" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők az NB I 30. fordulójának vasárnapi meccseit Kisvárdán, illetve az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Edzői értékelések.
Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 22:10
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 22:10

KISVÁRDA - FEHÉRVÁR FC 1-0

Bővebben a mérkőzésről itt!

Feczkó Tamás (Kisvárda): - Nagyon nehéz volt, hiszen a Vidi egy nagyon jó formában lévő, jól játszó csapat, és fura ezt kimondani, de szerintem teljesen megérdemelten nyertünk. Az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést. Már nagyon sokszor elmondtam, hogy a hazai kapufa nem nagyon van velünk. Mindkét kapufáról kifelé tudott pattanni a labda, az bosszantó volt, de amilyen akarattal és amilyen fegyelmezetten játszott a csapat, az nagyon-nagyon tetszett. A végén pedig, amikor már kockáztatott a Vidi, akkor több ziccerünk, kidolgozott helyzetünk is volt.

A célunk az, hogy a lehető legtovább legyen esélyünk, és nagyon bízunk benne, hogy az utolsó fordulóban még akár "körkapcsolás" lesz, mint ahogy mondta az egyik kollégám, mi ezt szeretnénk elérni. Megteszünk ennek érdekében mindent, mert hiszünk magunkban.

A legjobb büntetőrugóink a padon ültek, úgyhogy nagyon örültem, hogy Camaj így elvállalta és berúgta a 11-est. De annak még jobban örülök, hogy nagyon szervezett volt a játék, nagyon odatette magát mindenki, és ami még fontosabb, hogy focizott a csapat. (M4 Sport)

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Megérdemelt kisvárdai győzelem született, gratulálok az ellenfelünknek. Nekik ez volt az utolsó esélyük a "túlélésre", és sajnos nagyobb energiával játszottak, mint mi. Most nem tudom megmondani, hogy ennek mi volt az oka, de nagyon csalódott vagyok a miatt, hogy nem teljesítettünk jobban. Tóth Balázsnak voltak ma is bravúros védései, ha nem ő áll a kapuban, még rosszabb eredmény születhetett volna számunkra. 0-0-nál volt néhány gólhelyzetünk, ahol nem voltunk elég élesek, 1-0 után viszont nem voltak lehetőségeink.

Vannak olyan meccsek, amikor az az ember érzése, hogy jól játszott, de nem tudott pontot szerezni - ma nincs szó ilyenről.

(fehervarfc.hu)

MTK BUDAPEST - FERENCVÁROS 1-2

Horváth Dávid (MTK): - Úgy gondolom, hogy az elejétől kezdve összeszedettek, koncentráltak voltak a játékosok. Természetesen voltak elcsúszások, ami a Ferencváros játékerejéből is adódott, itt-ott bele-belehibáztunk, de jó volt, hogy ahogy telt-múlt az idő, egyre jobb teljesítményt tudtunk nyújtani.

Kifejezetten tetszett az, hogy a második félidőben még inkább jobb teljesítményt tudtunk nyújtani, át tudtuk vinni a labdabirtoklásunkat a Ferencváros térfélére is. Jól léptünk be a játékba, jól használtuk ki a plusz egy embereket, nagyon sajnálom, hogy ez pontban, pontokban nem mutatkozott meg. Rendben volt a csapat teljesítménye.

Nyilván mondhatjuk, hogy ez is egy vereség, mint egy nagyarányú vereség, de nem mindegy, hogy hogyan, elmondtam most itt az öltözőben is, hogy ebből tudunk építkezni, nem kell a romokat újraépíteni. Úgyhogy nagyon remélem, hogy ez meg fog mutatkozni a következő három mérkőzésen is. Nyugtatni kellett a játékosokat a szünetben, nem akartam, hogy olyan jellegű szituáció alakuljon ki, ahol magunknak tudunk ártani. Biztos voltam abban, hogy ha tudunk váltani, felemeljük a fejünket és még inkább összeszorítjuk a fogunkat, akkor versenyképesek lehetünk a második félidőben. Ez így is volt, gólokban viszont nem mutatkozott meg. A hátralévő mérkőzéseken, a Fehérvár, a Puskás és a Mezőkövesd ellen nehéz dolgunk lesz egyértelműen, de hogy ha azt az arcunkat mutatjuk, ami az elmúlt időszakban, 6-7 hete tulajdonképpen, akkor egy szép tavaszt, szép bajnokságot zárhatunk. (M4 Sport)

Dejan Stankovic (FTC): - Nagyon élveztem a mai mérkőzést, az első félidő az lenyűgöző volt, megfelelően tudtuk kontrollálni a meccset, voltak helyzeteink is, és nyilván annak is nagyon-nagyon örülök, hogy fiatal játékosok is kaptak ma játékperceket, illetve olyan játékosok, akik eddig kevesebbet léptek a pályára. Természetesen ugyanúgy kiértékeljük ezt a mérkőzést, mint minden másikat, hiszen tisztelem a klubot és a játékosaimat, úgyhogy a bajnokságnak még nincsen vége, teljesen mindegy, hogy éppen hogy állunk. Ez egy profi klub, nagyon nagy múlttal, nagyon sok trófeával a háta mögött, úgyhogy ez a minimum.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen kevés időt tudtunk aktívan együtt dolgozni Lisztes Krisztiánnal, hiszen úgy gondolom, hogy kiváló tehetség, nagyon-nagyon sok van benne. Minden egyes nap nagyon komolyan kell dolgoznia azért, hogy a jövőben egy nagyon fontos tagja legyen a magyar válogatottnak.

(M4 Sport)

Óriási balhé a Honvéd meccsén, félbeszakadt a bajnoki a pályaszéli verekedés miatt - videó
Félbeszakadt a meccs is, miután a Honvéd szurkolói összecsaptak a hazai biztonságiakkal a Kazincbarcika elleni NB II-es bajnokin.
Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.