Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Egyre nagyobb bajban az Újpest, a Kisvárda a Vidi legyőzésével menekül a kiesés elől - videó

A Kisvárda a helyzetek alapján megérdemelten, egy VAR-os büntetővel verte 1-0-ra a második helyre hajtó Fehérvárt vasárnap, így még mindig nem dőlt el, hogy a szabolcsiak vagy az Újpest búcsúzik-e a Mezőkövesd mellett az OTP Bank Ligától.
Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 17:07
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 17:07

Az Újpest debreceni vereségét igyekezett kihasználni - elsősorban matematikai - esélyét a Kisvárda, amely egy esetleges győzelemmel az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatott volna a bennmaradási harcban.

Ennek megfelelően a szabolcsiak alaposan nekiugrottak a Vidinek, és már a 15. percben közel jártak a gólhoz, előbb Mesanovic fejesét védte bravúrral Tóth Balázs, majd a szögletet követően Melnyik kapáslövése csattant a jobb kapufán.

Három perccel később Makowski tüzelt 18 méterről, de Tóth megint a helyén volt. Az első félóra végén a Vidi kapusa Melnyik ziccerét is hárította, majd a kipattanót megint a várdai középpályás lőtte kapura, de ezúttal a felső léc mentett.

A 37. perc hozta talán az első félidő legnagyobb fehérvári lehetőségét, de Serafimov hiába fejelt kapura Sigér beadása után, Kovács Marcell vetődve szögletre mentett.

Ami nem jött össze a hazai csapatnak a szünet előtt, az szinte azonnal összejött a fordulás követően. Serafimov húzta vissza Mesanovicot a 16-oson belül, Pintér Csaba játékvezető pedig hosszas tanakodás és VAR-vizsgálat után tizenegyest ítélt, a fehérvári védő pedig sárga lapot kapott. A büntetőhöz Camaj állt oda és magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult (1-0).

A Fehérvár igyekezett váltani a bekapott gól után, de leginkább csak távoli lövésekkel tudott veszélyeztetni, majd egyre inkább kinyílt, amit többször is kihasználhatott volna a hazai csapat. A hajrában Tóth Balázs két Ilievski-helyzetnél is nagyot védett, így a nagyobb vereségtől ugyan megmentette csapatát, de a Várda 1-0-ra így is győzni tudott.

Ezzel pedig hat pontra közelítette meg a még bennmaradó helyen álló Újpestet, három fordulóval a bajnoki idény vége előtt.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

Kisvárda - Fehérvár FC 1-0 (Camaj 53. - 11-esből)

Kivárda: Kovács M. - Lippai, Matic, Jovicic - Stefan (Cipetic, 73.), Makowski (Ötvös, 73.), Melnyik, Körmendi - Navratil (Osztrovka, 93.), Mesanovic (Ilievszki, 84.), Camaj (Spasic, 73.)

Fehérvár: Tóth B. - Fiola, Serafimov, Gergényi - Bese (Pető, 82.), Christensen, Sigér, Schön (Berki, 82.) - Katona M. (Stefanelli, 60.), Gradisar (Tóth T., 88.), Karamoko (Spandler, 60.)

17:45: MTK Budapest - Ferencváros

Kisvárda-Újpest verseny a kiesés elkerüléséért: "Jó lenne az utolsó fordulóban egy körkapcsolás" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők az NB I 30. fordulójának vasárnapi meccseit Kisvárdán, illetve az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Edzői értékelések.