Fotó: fradi.hu

BL: A Fradi 4-1-gyel vágott vissza 30 év után az 1-4-ért - a Slovan otthonában jutott tovább a magyar bajnok

A Ferencváros négy gólt lőtt és a hajrában harcolta ki a továbbjutást a Slovan Bratislava otthonában, ezzel a Qarabaggal játszik a harmadik körben.
Nyikes Zoltán 2022. július 27., szerda 22:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. július 27., szerda 22:29

A 2-1-es hazai vereséget követően a Ferencváros a Slovan otthonában lépett pályára a Bajnokok Ligája-selejtező második körének visszavágóján. Sztanyiszlav Csercseszov az első meccshez képest két helyen változtatott, a sérült Henyr Wingo helyén Botka Endre, míg Adnan Kovacevic helyén Mats Knoester kezdett.

Veszélyesebben kezdett a Fradi, az 5. percben Traoré balról érkező beadását csúsztatta ki az egyik hazai védő, de épp Botkához, aki 14 méterről nem sokkal lőtt fölé. A Slovan először a 15. percben mutatott valamit, Esiti labdavesztése után emberfölényben indultak meg a hazaiak Dibusz kapuja felé, de Saponjic középre adásába belelépett Knoester, így nem lett ziccer belőle.

A 20. percben aztán megszerezte a vezetést a Fradi: Civic baloldalról érkező beadását a védője mögül kibújva Boli lőtte a bal alsóba, öt méterről - 0-1.

Három minutummal később majdnem jött a Slovan egyenlítése, amikor Barszegjan Civic mellett, kissé kiszorított helyzetben vette célba a rövid felsőt 8 méterről, de kísérlete a kapufát súrolva fölé ment. A 30. percben viszont már a Ferencváros állt továbbjutásra: egy felívelt szabadrúgást röviden fejeltek ki a hazai védők, S. Mmaee kapásból visszarúgta a labdát a kapu előterébe, ahol Zachariassen a jobb felsőbe fejelt, 0-2.

Az első játékrészben ezt követően sem igazán akadt dolga Dibusznak, a Slovan nulla kaput eltalált lövéssel zárta az etapot.

A szünet után már igyekezett átvenni a mérkőzés irányítását a Slovan, ám így is a Ferencváros ellentámadásaiban volt a nagyobb veszély. Az 58. percben például Boli kapott remek indítást Samy Mmaee-tól, majd a 16-oson belül elfektette Abenát, de nagy ziccerben az oldalhálóba lőtt.

A 65. percben Botka középre adásáról centikkel maradt le középen Zachariassen, majd ugyanebből a támadásból Traoré is veszélyesen adott középre, de szögletre pattant a labda. Hiába játszott sokkal veszélyesebben a Fradi, a Slovan a 70. percben a semmiből szépített: egy szöglet után De Marco fejelt Botka mellől, öt méterről a léc alá, 1-2.

A 75. percben is egy szöglet után veszélyeztetett a Slovan, de Kucka fejese ezúttal fölé szállt.

A hajrában aztán amikor sokan azt hihették, hogy következhet majd a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, a 89. percben Adama Traoré megszerezte a Fradi harmadik gólját: Botka jobboldalról érkező beadását Kankava a hosszúra csúsztatta a labdát Traoréhoz, aki estében, hat méterről a jobb felsőbe lőtt 1-3.

A hosszabbításban újabb kontrát harcolt ki a Fradi és Laidouni állította be a végeredményt, a Fradi így az azeri Qarabag ellen folytathatja a BL-selejtezőben.

A Fradi tehát 4-1-es győzelemmel vágott vissza a Slovannak a 30 évvel ezelőtti, 1992-es BL-meccsért, amikor is a pozsonyiak nyertek 4-1-re. Ezzel az is biztossá vált, hogy a zöld-fehérek zsinórban negyedik évben is ott lesznek valamelyik csoportkörben a nemzetközi kupaporondon, hiszen a harmadik BL-selejtezőkörbe való továbbjutással eldőlt, hogy legrosszabb esetben az EKL-főtábla meglesz Csercseszov csapatának.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2.kör, visszavágó

Slovan Bratislava–Ferencváros 1-4 (De Marco 70., ill. Boli 20., Zachariassen 30., Traoré 89., Laidouni 95.)

Slovan: Chovan - Medvedev (Green, 11.), Kasia, Abena, De Marco - Kankava (Agbo, 91.), Kucka - Barszegjan, Csakvetadze, Pauschek (Weiss, 87., Holman 91.) - Saponjic (Cavric, 87.).

FTC: Dibusz - Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic - Laidouni, Esiti, Zachariassen - Tokmac (Thelander, 91.), Boli (Vécsei, 63.), Traoré.

BL-selejtezők: Hiába Szalai gólja, kiesett a Fener, azeri csapat vár a Fradira – eredmények, videók
A magyar válogatott védő a 89. percben hosszabbításra mentette a párharcot, ám ezt követően kiesett a Fenerbahce a BL-selejtezőben. A Qarabag a Zürich otthonában jutott tovább, így az azeriek várnak a Fradira.
Michael Baidoo
A Fradi is figyelemmel kíséri az Elfsborg 25 éves ghánai középpályása, Michael Baidoo fejlődését, de tárgyalások egyelőre nem folynak az ügyében. (ulloi129.hu)
Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.