Szuperkupa: A Bayern és a Sevilla edzője is egyetértett abban, ki a világ legjobb kapusa - nyilatkozatok

A mérkőzés legjobbjának megválasztott Thomas Müller csapattársát, a győztes gólt szerző Javi Martínezt dicsérte azok után, hogy a Bayern München csütörtökön hosszabbításban 2-1-re legyőzte a Sevillát a Puskás Arénában labdarúgó Európai Szuperkupa-mérkőzésen.
Nyikes Zoltán 2020. szeptember 25., péntek 9:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. szeptember 25., péntek 9:57

"Nagyon boldogok vagyunk, hihetetlen, hogy nyertünk. Fárasztó volt ez a 120 perc, a Sevilla kemény ellenfél. Harcoltunk és megmutattunk, hogy megvan bennünk a győztes mentalitás" - mondta az európai szövetség honlapjának Müller. Hozzátette,

jár a köszönet Javi Martíneznek, aki az ő "Mister Szuperkupájuk".

A Bayern kapitánya, a remekül teljesítő, több nagy bravúrt is bemutató Manuel Neuer kapus kijelentette, nagyon örült, amikor Hansi Flick vezetőedző becserélte Martínezt, mert tudta, spanyol csapattársa szabadrúgások után fejjel mennyire veszélyes.

"A Sevilla egy remekül felépített csapat nagyszerű edzővel, nem volt könnyű dolgunk. Összességében azonban azt gondolom, megérdemeltük a győzelmet, büszkének kell lennünk magunkra" - fogalmazott a 34 éves hálóőr. A győztes találatot szerző Javi Martínez - aki a 2013-as, Chelsea elleni Szuperkupa-találkozón a hosszabbítás utolsó perceiben egyenlített, csapata pedig utána megnyerte a tizenegyespárbajt - azt mondta, mindig az a célja, hogy százszázalékos teljesítményt nyújtson, ami most sikerült is neki. "Akkor is mindig segíteni szeretném a csapatot, ha csak 10-15 percet kapok. Ma ez maximálisan sikerült a gólommal, nagyon boldog vagyok, hogy másodszor is elhódítottuk a trófeát" - mondta a Bayern hőse.

Jesús Navas, a Sevilla csapatkapitánya szerint kiegyenlített mérkőzést játszottak, és nagyon sajnálja, hogy nem tudták kihasználni a lehetőségeiket. "Kár, hogy így alakult. Keményen dolgoztunk, remek hozzáállással de ez nem a mi esténk volt. Ők vitték be a győztes ütést, amire mi képtelenek voltunk" - mondta a kapitány. A nyáron az FC Barcelonától szerződtetett horvát Ivan Rakitic úgy fogalmazott: nagyon csalódottak az eredmény miatt, de tudomásul kell venniük, hogy ilyen a futball.

"Ma láttuk, Neuer milyen fontos játékosuk. Két hatalmas helyzetünk volt, de ő mindkétszer védeni tudott, aztán adtunk nekik egy buta szögletet, amiből betaláltak.

Ettől függetlenül büszkék lehetünk, mert felvettük a versenyt Európa legjobb csapatával, jól felkészültünk a szezonra"

- zárta Rakitic. A bajorok idei negyedik trófeájukat szerezték, miután a Bajnokok Ligája-győzelem mellett megnyerték a német bajnokságot és a Német Kupát is. A Bayern 2013-ban öt serleggel zárta az évet, a most is elhódított elsőségek mellett akkor a klubvilágbajnokságon is diadalmaskodott. Legutóbb az FC Barcelona volt képes hasonló bravúrra 2015-ben. (MTI)

Hans-Dieter Flick, a Bayern München vezetőedzője szerint a futballnak jót tesznek a szurkolók, ugyanakkor a jelenlegi helyzetben továbbra is nagyon óvatosnak kell lenni. A Bajnokok Ligájában címvédő münchenieket irányító tréner a Sevilla legyőzését követően elmondta, csapata még csak egy találkozót játszott a Bundesligában és ugyan azon 8-0-ra diadalmaskodott a Schalke 04 felett, a rövid nyári szabadságuk után a játékosok még nem igazán érezték a ritmust és többen elfáradtak a találkozó végére. Hozzátette, a Sevilla egy kiváló edző által irányított, technikailag rendkívül jól képzett csapat, így különösen nagy fegyvertény, hogy egygólos hátrányból is sikerült a kezükbe venni az irányítást.

Flick külön kiemelte Manuel Neuer teljesítményét, aki ezen az estén újra bizonyította, hogy a világ legjobb kapusa,

hiszen kulcsszituációkban mutatott be bravúros védéseket.

A szakembert az online sajtótájékoztatón többen is kérdezték a győztes gólt szerző világ- és Európa-bajnok Javi Martínezről, aki sajtóértesülések szerint elképzelhető, hogy az utolsó mérkőzését játszotta a bajor klub színeiben. Elmondta, remek mentalitású futballista, aki nemcsak a védekezésben, hanem támadásban is rendkívül hasznos, amit ezúttal is bizonyított, a jövőjéről viszont nem kívánt nyilatkozni.

Julen Lopetegui, a Sevilla vezetőedzője úgy fogalmazott, természetesen mindig rossz elbukni egy döntőt, különösképpen ha az hosszabbításban történik, ugyanakkor rendkívül büszke tanítványaira, hiszen hosszabbításra késztették a Bayern Münchent, ami a Bajnokok Ligájában egyetlen csapatnak sem sikerült. A spanyol szakember hozzátette, megvoltak a lehetőségeik, de nem tudtak élni vele, ugyanis a németek kapujában Manuel Neuer személyében a világ legjobb hálóőre állt.

Megjegyezte, tisztában voltak azzal, hogy a hosszabbításban nehéz dolguk lesz, mivel rengeteget futottak a rendes játékidőben tanítványai, ráadásul jó ideje nem játszottak tétmérkőzést. A koronavírus-járvány kitörése óta ez volt az első olyan mérkőzés az európai szövetség (UEFA) égisze alatt, amelyet nézők előtt rendeztek meg. A Puskás Arénába rendkívül szigorú egészségügyi óvintézkedések mellett térhettek vissza a szurkolók. (MTI)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.