twitter.com/KecskemetiTE

EKL: Drámai búcsú, a 95. és a 122. percben kapott góllal esett ki a Kecskemét - videók

Jól indult a találkozó és nagyon sokáig úgy tűnt, hogy meg is lesz a továbbjutás a KTE-nek, de a rendes játékidő és a hosszabbítás legvégén is gólt kapott Szabó István csapata, így búcsúzott.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 3., csütörtök 21:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 3., csütörtök 21:44

1. félidő

A hazai 2-1-es győzelmet követően a visszavágót is aktívan kezdte a Kecskemét, ennek pedig gyorsan meg is lett az eredménye. A 7. percben Tóth Barna letámadta a kapust és egy becsúszással blokkolta a kirúgását, a labda így Kiss Bencéhez került a kaputól 8 méterre, ő lekészítette lövésre a játékszert, Vágó pedig a jobb alsóba helyezett, 0-1.

A 16. percben a Riga is megvillant, Douglas Aurelio 20 méteres bombáját szedte ki Varga a léc alól. A KTE stabilan állt a lábán ezekben a percekben is, igaz a félidő második felében mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, ám nem igazán sikerült megdolgoztatniuk ekkor Vargát.

A 41. percben egy szöglet után a hosszún egyedül maradt Belényesi, nagy helyzetben lőhetett, de menteni tudtak a védők.

2. félidő

A fordulás után többnyire mezőnyjáték zajlott a pályán, az 53. percben Pena lövését jegyezhettük fel, ezt követően azonban sokáig nem kísérleteztek a felek. Éppen ezért a semmiből érkezett a Riga egyenlítő gólja a 62. percben: Mankenda jobbról érkező beadása után Varga nyújtózkodott, de nem érte el a labdát, így Muzinga közelről, néhány lépésről előrevetődve az üresen tátongó kapuba fejelt, 1-1.

A folytatásban is szervezetten védekezett a Kecskemét, ugyan ment előre a hazai együttes, de helyzetek nélkül tette mindezt. Megnyugodni persze nem lehetett egy pillanatra sem, hiszen egy újabb hazai gól kétszer tizenötperces hosszabbításhoz vezetett volna.

A KTE-be a 68. percben érkezett Szendrei Ákos, akinek több alkalommal is igyekeztek felrúgni a labdát a társak, a támadó végig nagyot harcolt a védőkkel, helyzetbe azonban ő sem került. A kecskemétiek végül nem úszták meg újabb kapott gól nélkül, holott erre nem sok jel mutatott ezúttal sem, a hatperces hosszabbítás ötödik percében aztán Aurelio az alapvonalról gurított vissza, a második hullámban érkezett Mankenda, aki 14 méterről a jobb sarokba helyezett.

Sőt, kis híján a rendes játékidőbe kiesett a Kecskemét, Pena ugyanis a kapufát találta el. A 2-1-es hazai győzelem tehát kétszer tizenöt perces hosszabbítást eredményezett.

Hosszabbítás

Az első tizenöt perc rendkívül eseménydúsan telt, a Kecskemét is jóval aktívabb lett a második játékrészhez képest. A 93. percben Szűcs bátor előretörése után célba vette a bal alsót, a kapus viszont bravúrral védett, majd Nagy beadása után Meskhi fejelt fölé. Két percre rá Szendrei 20 méterről majdnem betalált a bal felsőbe, de az oldalhálót súrolta csak a labda. A 97. percben Brian gurított a bal alsóba 13 méterről, de szerencsére lesről.

A pályára lépő Nguena nagyon elemében volt a hazaiaknál, három lövést is megeresztett a szünetig, szerencsére azonban nem találtak célt. A második tizenöt percben is Nguena miatt izgulhattunk, a 108. percben a felső lécen csattant a lövése. A 112. percben is hatalmas helyzetet úszott meg a KTE, Soisalo az üresen érkező Daskevicshez passzolt, aki azonban nem találta el jól a labdát és 10 méterről mellé lőtt.

A dráma a hosszabbításban sem maradt el, a 122. percben Ngom balról érkező szabadrúgása mindenki előtt elment középen és végül a bal sarokban kötött ki. Fájdalmas kiesés, a ZTE után a KTE is búcsúzott az EKL-től.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

FC Riga-Kecskeméti TE 3-1 (Muzinga 62., Mankenda 95., Ngom 122., ill. Vágó 7.) - hosszabbítás után

Riga: Purins - Musah (Ngom, 25.), Cernomordijs, Bosancic, Muzinga (Daskevics, 91.) - Babec (Soisalo, 96.) - Aurelio, Mankenda, Jojic, (Nguena, 96.) Taiwo (Pena, 46.) - Regza (Contreras, 46.).

KTE: Varga - Iyinbor, Belényesi, Szalai - Májer (Szendrei, 68.), Kiss B. (Nagy K., 56.), Vágó, Szuhodovszki (Szűcs, 93.), Leoni (Katona, 104.) - Tóth B. (Nagy O., 106.), Pálinkás (Meskhi, 56.).

Továbbjutott: Riga - összesítésben 4-3-mal

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.