twitter.com/fifaworldcup_pt

Vb 2022: A furcsa pár furcsa gólja is kellett a portugálok Uruguay elleni győzelméhez - videó

Bruno Fernandes előbb - Cristiano Ronaldóval "közösen" - összehozott egy érdekes gólt, majd a hajrában még 11-esből is betalált, így a portugálok 2-0-ra nyertek és a nyolcaddöntőbe jutottak.
Budai László 2022. november 28., hétfő 21:58
Szerző: Budai László 2022. november 28., hétfő 21:58

Egy-egy kisebb lehetőséggel kezdődött a Portugália-Uruguay vb-mérkőzés: William Carvalho egy Ronaldo által vállal tovább tett labdát lőtt kapásból fölé, Giménez pedig egy szöglet után fejelt ívelve a kapu tetejére.

A 33. percben emlékezetes gólt lőhetett volna az uruguayi Bentancur, aki a saját térfeléről indult meg, egyedül rávitte az ellenfél védelmére a labdát, két csellel becsapta a teljes portugál hátsó alakzatot, de Costa lábai között nem tudta ellőni a labdát, így a kapusnak sikerült megállítania a szólót.

A szünet előtt még Ronaldónak is volt egy helyzete, közel a kapuhoz tudott átvenni egy ívelést, de a jól kijövő Rochetben elakadt a lövése.

Ebben a játékrészben is a portugálok tudtak először veszélyeztetni, Bernardo Silva passzát Joao Félix lőtte balról, 12 méterről az oldalhálóba. A következő portugál helyzet már gólt ért: Bruno Fernandes beadására Ronaldo érkezett, és bár fejelő mozdulatot tett, nem ért bele a labdába, amely így is kikötött a bal sarokban. A találatnak különös pikantériát adott, hogy a vb előtt arról szóltak a hírek, a két játékos nem igazán ápol jó viszonyt egymással Ronaldo MU-val kapcsolatos nyilatkozatai (és nem sokkal későbbi távozása) miatt.

Uruguay próbált gyorsan válaszolni, de Nunez messziről leadott lövését simán védte a portugál kapus. Majd kicsivel később Gomez találta telibe 18 méterről a bal oldali kapufát. A 78. percben egy szabadrúgás után Suárez lőtt néhány méterről az oldalhálóba, a következő támadásnál pedig Arrascaeta került nagy helyzetbe, de nagyon rossz megoldást választott, így Costa mentett.

Gólt mégis a portugálok szereztek, akik a hosszabbításban egy kezezés után 11-eshez jutottak, amelyet Fernandes lőtt higgadtan a jobb sarokba. Fernandesnek az utolsó percekben még volt két jó lövése, az egyiket a kapus védte bravúrral, a második kapufa lett.

De Portugália így is 2-0-ra nyert, és továbbjutott a nyolcaddöntőbe, míg Uruguaynak mindenképp le kell győznie Ghánát, és adott esetben még a gólkülönbségre is figyelnie, hogy ne essen ki már a csoportkörben.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, H-csoport

Portugália-Uruguay 2-0 (Fernandes 55., 92. - a másodikat 11-esből)

Portugália: Diogo Costa - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Días, Nuno Mendes (Raphael Guerreiro, 42.) - William Carvalho (Joao Palhinha, 82.), Ruben Neves (Rafael Leao, 69.) - Bruno Fernandes, Bernardo Silva, Joao Felix (Matheus Nunes, 82.) - Cristiano Ronaldo (Goncalo Ramos, 82.)

Uruguay: Sergio Rochet - Diego Godin (Facundo Pellistri, 62.), José María Giménez, Sebastián Coates - Guillermo Varela, Federico Valverde, Rodrigo Bentancur, Matías Vecino (Giorgian De Arrascaeta, 62.), Mathias Olivera (Matias Vina, 86.) - Darwin Núnez (Maximiliano Gómez, 72.), Edinson Cavani (Luis Suárez, 72.)

Az összes eddigi eredmény itt

A tabellák pedig itt

A mai mérkőzések

Vb 2022: Ezúttal Casemiro látványos góljával nyertek meccset a brazilok - videó
Vinícius Junior gólját még nem adták meg, Casemiro bombáját azonban már igen - Brazília ezzel verte 1-0-ra Svájcot.
Vb 2022: Nem ért pontot a nagy dél-koreai feltámadás, Ghána minden kaput eltaláló lövéséből gól lett - videók
Ghána három kaput eltaláló lövéséből három gólt jegyzett, így hiába állt fel kétgólos hátrányból Dél-Korea, az afrikai csapat örülhetett.
Vb 2022: Szerbia 0-1 után lefocizta a pályáról Kamerunt, majd 3 perc alatt összeomlott - videó
Hiába vezetett már 3-1-re is a szerb csapat Kamerun ellen a világbajnokság G-csoportjának első hétfői meccsén, az afrikaiak két gyors góllal pontot mentettek és életben tartották így is elég halvány továbbjutási esélyeiket.