Vb 2022: Ezúttal Casemiro látványos góljával nyertek meccset a brazilok - videó

Vinícius Junior gólját még nem adták meg, Casemiro bombáját azonban már igen - Brazília ezzel verte 1-0-ra Svájcot.
Budai László 2022. november 28., hétfő 18:53
Szerző: Budai László 2022. november 28., hétfő 18:53

Az első fél órában a Neymar nélkül felálló brazilok voltak aktívabbak a Svájc elleni vb-mérkőzésen, de csak a 27. percben kerültek nagyobb helyzetbe, ekkor Raphinha beadása találta teljesen üresen Viníciust, aki 6 méterről kapásból tette a jobb sarok felé a labdát, Sommer vetődve mentett szögletre. Majd maga Raphinha próbálkozott közel 30-ról, de távoli kísérletét simán fogta a svájci kapus.

Bár a brazilok egyértelmű fölényben voltak az első félidőben, ennél több/nagyobb lehetőségig nem jutottak, így a folytatásra maradt a döntés.

Az 56. percben ismét Vinícius volt aktív, aki külsővel ívelt a kapu elé berobbanó Richarlisonhoz, ő azonban néhány centivel lemaradt az átadásról. Nem sokkal később úgy tűnt, a braziloknak sikerül megszerezniük a vezetést, miután Casemiro indítása után Vinícius értékesítette a ziccerét, de a VAR visszanézte az esetet, és les miatt nem adta meg a találatot.

A 83. percben aztán érvényes találatot is szerzett Brazília: szép támadás végén Casemiro zúdította óriási erővel a labdát 13 méterről a bal sarokba, Sommer mozdulni sem tudott.

Az utolsó percekben Rodrygo lőhetett volna még újabb gólt, de lövése után Akanji nagyot mentett.

Végül tehát Casemiroé lett az egyetlen találat a mérkőzésen, ezzel nyertek a brazilok 1-0-ra, és tovább is jutottak a nyolcaddöntőbe, míg Svájc, Kamerun és Szerbia harcolhat a második továbbjutó helyért.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, G-csoport, 2. forduló

Brazília-Svájc 1-0 (Casemiro 83.)

Brazília: Alisson - Eder Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro (Alex Telles, 86.) - Raphinha (Antony, 73.), Fred (Bruno Guimaraes, 58.), Casemiro, Vinícius Jr. - Lucas Paquetá (Rodrygo, a szünetben), Richarlison (Gabriel Jesus, 73.)

Svájc: Yann Sommer - Silvan Widmer (Fabian Frei, 86.), Manuel Akanji, Nico Elvedi, Ricardo Rodríguez - Remo Freuler - Fabian Rieder (Renato Steffen, 58.), Granit Xhaka - Djibril Sow (Michel Aebischer, 76.) - Breel Embolo (Haris Seferovic, 76.), Ruben Vargas (Edimilson Fernandes, 58.)

Az összes eddigi eredmény itt

A tabellák pedig itt

Vb 2022: Nem ért pontot a nagy dél-koreai feltámadás, Ghána minden kaput eltaláló lövéséből gól lett - videók
Ghána három kaput eltaláló lövéséből három gólt jegyzett, így hiába állt fel kétgólos hátrányból Dél-Korea, az afrikai csapat örülhetett.
Vb 2022: Szerbia 0-1 után lefocizta a pályáról Kamerunt, majd 3 perc alatt összeomlott - videó
Hiába vezetett már 3-1-re is a szerb csapat Kamerun ellen a világbajnokság G-csoportjának első hétfői meccsén, az afrikaiak két gyors góllal pontot mentettek és életben tartották így is elég halvány továbbjutási esélyeiket.