Vb 2022: Szerbia 0-1 után lefocizta a pályáról Kamerunt, majd 3 perc alatt összeomlott - videó

Hiába vezetett már 3-1-re is a szerb csapat Kamerun ellen a világbajnokság G-csoportjának első hétfői meccsén, az afrikaiak két gyors góllal pontot mentettek és életben tartották így is elég halvány továbbjutási esélyeiket.
Csakfoci.hu 2022. november 28., hétfő 13:01
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 28., hétfő 13:01

Mindkét csapatnak győznie kellett a biztos túlélésért, hiszen Kamerun Svájctól, Szerbia pedig Brazíliától kapott ki az első körben. Déli szomszédaink kezdtek erősebben, Mitrovic előbb fejjel veszélyeztetett, majd a 12. percben lábbal döngette meg a kapufát. De még ennél is nagyobb lehetőséget puskázott el a Newcastle csatára, amikor Castelletto óriási hibája után és ajtó-ablak helyzetben a kapu mellé trafált.ű

Meg is bűnhődött Szerbia a kimaradt helyzetekért. A 20. percben Kunde bombáját még védte Vanja Milinkovic-Savic, pár perccel később viszont már tehetetlen volt. Egy bal oldali kameruni szögletet követően Nkoulou csúsztatta meg a labdát a hosszún érkező Castelletto pedig két lépésről a hálóba lőtt (1-0).

A félidő hajrájában azonban jött az újabb fordulat! A 46. percben Tadic felívelt szabarúgását Pavlovic 8 méterről fejelte a kapu jobb oldalába (1-1). És a fordítás is jött a szünet előtt: Tadic jobb oldali beadását követően Sergej Milinkovic-Savic elé került a labda, a Lazio középpályása pedig 17 méterről a bal alsóba lőtt (1-2).

A fordulás után tovább tartott a szerb gólsorozat: az 53. percben Mitrovic, Kostic és Zivkovic őrjítette meg a kameruni védelmet gyors passzaival, végül Mitrovic 6 méterről helyezett a kapuba (1-3).

Itt eldőlni látszott a meccs, de az afrikai gárda másképp gondolta - nagyjából három perc kellett Kamerunnak a totális feltámadáshoz!

A 64. percben Aboubakar lépett ki a leshatáron (vagy azon túl), majd egy pimasz cselt követően gyönyörűen emelt a kifutó kapus fölött a hálóba (2-3). nem sokkal ezután megint a rutinos csatár lépett meg a védőktől (és a VAR megint nem látott lest), ám ezúttal önzetlenül kiszolgálta Choupo-Motingot, aki nem okozott gondot közelről a kapuba lőni (3-3).

Kamerun a folytatásban szerencsésnek is bizonyult, hiszen csak Mitrovic akár háromszor is a kapuba találhatott volna, de vagy ő rontott, vagy épp a keretből is kikerült Onanát a kapuban helyettesítő Epassy védett nagyot.

Így maradt a 3-3, ami igen érdekessé teszi a folytatást, rögtön a késő délutáni brazil-svájci csoportmeccset. Az utolsó körben a szerbek Svájccal, míg a kameruniak a brazilokkal találkoznak majd.

Labdarúgó-világbajnokság, G-csoport:

Kamerun - Szerbia 3-3 (Castelletto 29., Aboubakar 63., Choupo-Moting 66., ill. Pavlovic 46., S. Milinkovic-Savic 48., Mitrovic 53.)

Kamerun: Epassy - Fai, Castelletto, Nkoulou, Tolo - Kunde (Ondoua, 67.) - Anguissa (Gouet, 81.), Hongla (Aboubakar, 55.) - Mbeumo (N'Koudou, 81.), Choupo-Moting, Ekambi (Bassogog, 67.)

Szerbia: V. Milinkovic-Savic - Milenkovic, Veljkovic (Babic, 78.), Pavlovic (S. Mitrovic, 56.) - Zivkovic (Radonjic, 78.), Lukic, Maksimovic, Kostic (Djuricic, 92.) - Tadic, A. Mitrovic, S. Milinkovic-Savic (Grujic, 78.)

14:00: Dél-Korea - Ghána (H-csoport)

17:00: Brazília - Svájc (G-csoport)

20:00: Portugália - Uruguay (H-csoport)

Vb 2022: Messi Maradona nyomában; "Na ki b...ott meg kit?"; De Bruyne: "Túl öregek vagyunk" - a hétvége legérdekesebb sztorijai
A hétvégén is zajlottak az események a Katarban rendezett világbajnokságon. Lewandowski első vb-gólja, az angol és walesi drukkerek bunyója és a marokkóiak brüsszeli ámokfutása voltak többek között a legérdekesebbek.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.