Fotó: twitter.com/FIFAWorldCup

Vb 2022: Nem ért pontot a nagy dél-koreai feltámadás, Ghána minden kaput eltaláló lövéséből gól lett - videók

Ghána három kaput eltaláló lövéséből három gólt jegyzett, így hiába állt fel kétgólos hátrányból Dél-Korea, az afrikai csapat örülhetett.
Nyikes Zoltán 2022. november 28., hétfő 16:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 28., hétfő 16:01

A katari világbajnokság hétfői játéknapjának második meccsén Dél-Korea és Ghána nézett farkasszemet a H-csoportban.

Mezőnyfölényben kezdtek a koreaiak, rengeteg beadással próbálkoztak, de stabilan állt a lábán a ghánai védelem, majd az afrikai csapat az első kaput eltaláló lövéséből megszerezte a vezetést váratlanul: a 24. percben J. Ayew ívelt be baloldalról egy szabadrúgást, majd a labda Salisu elé pattant és öt méterről a bal alsóba lőtt, 0-1.

Tíz minutummal később pedig már kettő volt közte: J. Ayew ezúttal is a baloldaról ívelt középre, ahol most Kudus maradt üresen és hat méterről a bal alsóba fejelt, 0-2.

A szünetig nem igazán tudott tempót váltani a koreai csapat, ugyan Kvon Csang Hu 20 méterről nem tévedett sokat, de Ati-Ziginek nem igazán akadt dolga.

A fordulás után viszont mindent feltett egy lapra Paulo Bento szövetségi kapitány csapata, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a 61. percben már egyenlő volt az állás: előbb Lee Kang In szerzett labdát a baloldalon és középre is ívelt, ahol Cso Ku Szung védőjét megelőzve hat méterről a bal alsóba fejelt, majd Kim Dzsin Szu az alapvonalról adott középre, ahol négy méterre a kaputól Cso Ku Szung emelkedett a legmagasabbra és a léc alá fejelt, 2-2.

1-2

2-2

A gólzápornak itt még nem volt vége, a hidegzuhany után nem sokáig szomorkodott Ghána, a 68. percben újra előnyt szerzett: Mensah baloldalról érkező lapos beadása után Inaki Williams luftot rúgott, de így jó lett a labda a hosszún helyezkedő Kudusnak, aki 11 méterről a jobb alsóba helyezett, 2-3.

Élvezetes találkozó kerekedett belőle, mindkét csapat támadójátéka feljavul és a helyzetek is szinte egymást követték. A 75. minutumban Li Kang In bal alsóba tartó szabadrúgását bravúrral ütötte szögletre Ati-Zigi, majd másodpercekkel később Kim Dzsin Szu bal alsóba tartó lövését vágta ki a gólvonal elől Salisu.

A hajrát is megnyomták a koreaiak, Kim Dzsin Szu fejjel kísérletezett, de mellette több ígéretes lövésbe is belevetődtek a hősiesen küzdő ghánaiak, vagy pedig Ati-Zigi védett nagyot. Dél-Koreának nem jött össze újra az egyenlítés, így három pontjával Ghána a csoport második helyére ugrott.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, H-csoport, 2. forduló

Dél-Korea–Ghána 2-3 (Cso Ku Szung 58., 61., ill. M. Salisu 24., Kudus 34., 68.)

Dél-Korea: Kim Szun Kju – Kim Mun Hvan, Kim Min Dzse (Kvon Kjung Von, 90+2.), Kim Jung Kvon, Kim Dzsin Szu – Hvang In Bom, Dzsung Vu Jung (Hvang I Dzso, 79.) – Kvon Csang Hun (Li Kang In, 57.), Dzsong Vu Jong (Na Szang Ho, a szünetben), Szon Hung Min – Cso Ku Szung.

Ghána: Ati-Zigi – Lamptey (Odoi, 78.), Amartey, M. Salisu, G. Mensah (Baba, 88.) – Partey, Samed, Kudus (Djiku, 83.) – A. Ayew (Kyereh, 78.), Inaki Williams, J. Ayew (Sulemana, 78.).

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)