NB I: A Vidi és a Puskás Akadémia dominál a 11. forduló válogatottjában - itt a csapat

December 23-án, az Újpest-ZTE elhalasztott mérkőzés pótlásával vált teljessé a 11. forduló, ezt követően ismét összeszedtük, mely játékosok teljesítettek a legjobban ebben a körben honlapunk megítélése szerint.
Nyikes Zoltán 2020. december 28., hétfő 20:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 28., hétfő 20:57

NB I, a 11. forduló válogatottja

Dibusz (Ferencváros) - Ikenne-King (MTK Budapest), Fiola (MOL Fehérvár FC), Spandler (Puskás Akadémia), Heister (Ferencváros) - Nego (MOL Fehérvár FC), Bumba (Kisvárda), Knezevic (Puskás Akadémia), Bamgboye (MOL Fehérvár FC) - Mance (Puskás Akadémia), Tallo (Újpest).

Dibusz Dénes (Ferencváros)

Ebben a fordulóban nem igazán volt kiemelkedő kapusteljesítmény, a Ferencváros kapusa azonban a 61. percben nagy bravúrral védte Ugrai Roland lövését, így sikerült megtartania az egygólos előnyét a zöld-fehéreknek a Honvéd otthonában.

Patrick Ikenne-King (MTK Budapest)

Több alkalommal is nagyszerűen segítette a támadásokat a jobb oldalon, ennek következtében az ő beadási kísérletéből született meg az MTK szerencsés győztes gólja. A 29 éves játékos a 40. percben is megkínálta Szappanost, de a védekezést is jól oldotta meg.

Fiola Attila (MOL Fehérvár FC)

A Vidi-védelem egyik legmegbízhatóbb teljesítményét nyújtotta, több fontos szerelése is volt és olykor még a támadásokhoz is volt ideje fellépni.

Spandler Csaba (Puskás Akadémia)

Stabilan állt a felcsúti védelem közepén, rendre jól oldotta meg feladatát, amikor a budafoki támadók próbára tették.

Marcel Heister (Ferencváros)

Remek győztes gólt szerzett a szöglet utáni kipattanóból a 16-oson kívülről, de a bal oldalon is többször problémát okozott a kispestieknek, akik sokszor csak szabálytalanság árán tudták megállítani. A meccs legjobbja lett az InStat-index alapján.

Loic Nego (MOL Fehérvár FC)

Ezúttal is a Vidi vezére volt, ha kellett védekezésben segített be, ha kellett támadásban nyújtott kiemelkedőt és több alkalommal is jó helyzetbe hozta társait, ebből egy alkalommal Zivzivadze be is talált.

Claudiu Bumba (Kisvárda)

Az ő góljával szerzett vezetést a Kisvárda a Paks ellen, majd nem sokkal később a második gólját is megszerezte, de Hegedüs nagyot védett. E mellett nagy munkát végzett a középpályán.

Josip Knezevic (Puskás Akadémia)

Góllal és remek gólpasszal segítette győzelemhez a csapatát, és végig aktív szereplője volt a támadásoknak.

Bamgboye Funsho (MOL Fehérvár FC)

Rendkívül aktívan kezdte a mérkőzést, már az első percektől veszélyes volt a Diósgyőr kapujára. Ugyan a gól nem jött össze neki, de az első gólnál remek gólpasszt adott Nikolicsnak és nehezen tudták tartani az ellenfél védői.

Antonio Mance (Puskás Akadémia)

Kétszer is bevette a Budafok kapuját, de ha kis szerencséje van, akár a mesterhármas is meglehetett volna.

Junior Tallo (Újpest)

Predrag Rogan búcsúmeccsén két góllal vette ki a részét a győzelemből és segítette ezzel nagyon fontos három ponthoz a csapatát.

A forduló cseréje: Jelena Richárd (Kisvárda)

A 62. percben lépett pályára, a 86. percben pedig az ő fontos gólja zárta le végleg a mérkőzést.

A forduló edzője: Supka Attila (Kisvárda)

Az ekkor hat mérkőzés óta veretlen Paksi FC-t sikerült jó játékkal megvernie hazai pályán a Kisvárdának. Supka taktikája és cseréi is bejöttek, a harmadik gólt éppen két padról beszálló játékos, Kovácsréti Márk és Jelena Richárd hozta össze.

NB I, a 11. forduló eredményei

Kisvárda–Paksi FC 3-1 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!
Puskás Akadémia–Budafoki MTE 3-0 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!
Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 0-1 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!
Budapest Honvéd–Ferencvárosi TC 0-1 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!
MOL Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 3-0 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!
Újpest FC–ZTE FC 3-2 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.