NB I: Ötgólos meccsen nyert az Újpest a ZTE ellen, majd Rogan elköszönt - videó

Bár az Újpest hazai pályán 3-2-re nyert a ZTE FC ellen az NB I 11. fordulójából bepótolt mérkőzésén, mégis a találkozót követően Predrag Rogan bejelentette: távozik a csapattól.
Csakfoci Admin 2020. december 23., szerda 19:50
Szerző: Csakfoci Admin 2020. december 23., szerda 19:50

Az OTP Bank Liga 11. fordulójából elhalasztott Újpest-ZTE mérkőzést pótolták üres lelátók előtt szerda este a Szusza Ferenc Stadionban.

A hazaiak kezdtek veszélyesebben, a 4. percben Simon 17 méteres lövése szállt el a jobb alsó sarok mellett, majd Beridze próbálkozott 12 méterről, kissé balról, de Demjén leért a jobb alsó felé tartó lövésre. Válaszként a 19. minutumban Gergényi lőtte balról középre a labdát, ami elsuhant mindenki előtt, majd a hosszún érkező Könyves nagyon rosszul találta el.

A 35. percben egy jobb oldali szöglet után Antonov vette célba a jobb alsót, Demjén bravúrral védett, az ebből következő, ezúttal balról érkező Antonov-sarokrúgás azonban már gólt ért, a tisztán érkező Csongvai fejelt a kapu jobb oldalába (1-0). A 41. percben egyenlített a ZTE: Kotrumpis adta el a labdát a saját tizenhatosa előtt, Könyves pedig szépen tekert a kapu bal oldalába (1-1).

A szünet után előbb Könyves passza után Bedi 17 méteres lövése szállt fölé, majd az 53. percben Könyves a bizonytalankodó Kastrati mellett került helyzetbe, a Banai kezeiről a kapu felé tartó labdát azonban egy védő még ki tudta vágni a gólvonal előtt.

A vezetést mégis az Újpest szerezte meg ismét, ami beindította a gólgyárat: a 62. percben Antonov bal oldali szabadrúgása után Tallo fejelt Demjén kapujába (2-1l), a 66.-ban Bedi bal oldali beadása után Favorov fejelt a bal alsóba (2-2), a 68.-ban pedig ismét egy Tallo-fejesgól, Perosevic bal oldali beadása után Bobál mellől fejelt a kapuba (3-2). Erre is jöhetett volna gyors válasz, de Könyves lövését kiütötte Banai, a kipattanót pedig Favorov hiába lőtte rá, a hálóőr a kapufára tolta a labdát.

Az utolsó percekben a vendégek mindent megtettek az egyenlítés érdekében, Favorov löketével közel is jártak hozzá, ám Banai eszén nem tudott túljárni a ZTE ukrán középpályása, így az Újpest győzelemmel búcsúzott el Predrag Rogan vezetőedzőtől, aki élő adásban jelentette be a távozását.

NB I, 11. forduló

Újpest - ZTE FC 3-2 Csongvai (35.), Tallo (62., 66.) ill. Könyves (41.), Favorov (64.)

Újpest: Banai – Pauljevic, Kastrati, Koutroumpis, Antonov – Simon, Csongvai, Mitrovic, Perosevic – Beridze (Bacsa 74. (Ristevski 87.), Tallo (Gigic 89.)

ZTE FC: Demjén - Lesjak, Szépe, Bobál D., - Szánthó, Favorov, Sankovic (Vass 86.), Bedi, Gergényi (Tajti 63.) - Könyves (Koszta 74.), Zimonyi (Babati 62.)

Hivatalos: Máris megtalálta Rogan utódját az Újpest
Predrag Rogan távozása után Michael Oenning lett az Újpest új vezetőedzője.