Topligák: Suárez 40 méteres bombája is kellett az Atlético sikeréhez, a Liverpool három perc alatt fordított és nyert - eredmények, videók

A címvédő Atlético Madrid többek között Luis Suárez közel 40 méteres bombagóljával nyert 3-0-ra az Osasuna otthonában a spanyol bajnokság 25. fordulójában. Angliában a Liverpool bár hátrányba került, mégis három perc alatt megfordította a Norwich elleni bajnokit és nyert 3-1-re a Premier League 26. fordulójában szombat délután.
Csakfoci Admin 2022. február 19., szombat 18:25
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 19., szombat 18:25

Premier League, 26. forduló

West Ham United-Newcastle 1-1 (Dawson 32., Willcok 46.)

Arsenal-Brentford 2-1 (Smith Rowe 48., Saka 79., ill. Nörgaard 93.)

A hatodik Arsenal hazai pályán verte a Brentfordot, és ezzel pontszámban utolérte az ötödik és három mérkőzéssel többet játszott West Ham Unitedet.

Aston Villa-Watford 0-1 (Dennis 78.)

Brighton-Burnley 0-3 (Weghorst 21., Brownhill 40., Lennon 69.)

Crystal Palace-Chelsea 0-1 (Ziyech 89.)

A Bajnokok Ligájában címvédő - és Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató - Chelsea még ennél is jobban megszenvedett a Crystal Palace otthonában, s végül Hakim Ziyech 89. percben szerzett góljával diadalmaskodott 1-0-ra.

Liverpool-Norwich 3-1 (Mané 64., Salah 67., L. Díaz 81., ill. Rashica 48.)

Jürgen Klopp vezetőedző tanítványai a 48. percben kerültek egygólos hátrányba, de a sztárcsatárok, Mohamed Salah és Sadio Mané góljaival a 67. percben már vezettek. Sikerüket a kolumbiai Luis Diaz találata tette magabiztossá a 81. percben, a Portótól januárban érkező támadó első gólját szerezte új csapatában. A Liverpool így megőrizte hazai veretlenségét a mostani Premier League-idényben, kilenc győzelem mellett három döntetlent játszott eddig.

Southampton-Everton 2-0 (Armstrong 52., Long 84.)

La Liga, 25. forduló

Real Madrid-Alavés 3-0 (Asensio 63., Vinicius Junior 80., Benzema 91. - büntetőből)

A 63. percig kellett várni a Real Madrid vezető góljára, Marco Asensio távoli lövését nem tudta hárítani a vendégek kapusa. A fővárosiak második találatát Vinicius Jr. szerezte, majd a hosszabbítás perceiben a két gólpasszt kiosztó Karim Benzema büntetőből vette be az Alavés kapuját. A királyi gárda otthon még veretlen a mostani szezonban.

Cadíz-Getafe 1-1 (Negredo 47., ill. Mayoral 6. - büntetőből)

Osasuna-Atlético Madrid 0-3 (Joao Félix 3., L. Suárez 59., Á. Correa 89.)

A vendégcsapat Joao Felix góljával már a 3. percben vezetést szerzett, előnyét az 59. percben Luis Suárez duplázta meg, a végeredményt a 89. percben Ángel Correa állította be. Diego Simeone együttese november vége óta nem nyert idegenbeli meccset a La Ligában, azóta egy döntetlen mellett négyszer alulmaradt.

(Suárez gólja 02:55-től látható)

Elche-Rayo Vallecano 2-1 (G. Carrillo 77., Ponce 84., ill. Fran García 52.)

Granada-Villarreal 1-4 (Milla 61. - büntetőből, ill. Danjuma 35., 39., 81. - az elsőt és a harmadikat büntetőből, Gómez 97.)

A Granada már hét bajnoki óta nyeretlen, ez volt sorozatban az ötödik veresége. A Ferencvárosi TC korábbi támadója, Myrto Uzuni a 13. percben csereként állt be a hazai csapathoz, nemsokkal később piros lapot kappott, melyet a VAR sárgára módosított, így a pályán maradhatott. (MTI)

Uzuni "rémisztő" meccse a spanyoloknál: Csereként szállt be, összehozott egy büntetőt és kis híján kiállították - videó
Nem szállt be túl jól Myrto Uzuni a harmadik mérkőzésén a spanyol élvonalban: a Ferencvárostól télen távozó támadó a pályára lépését követően tizenhat perccel összehozott egy tizenegyest az ellenfélnek, valamint azonnali piros lappal ki is állították, ám a játékvezető a VAR segítségével sárgára változtatta a piros lapot.