Fotó: fehervarfc.hu

NB I: A Vidi az őszi bajnok Paksot is elintézte és utolérte a Fradit a tabellán - videó

Magabiztosan, 3-0-ra győzte le a Fehérvár a Paksot szombaton, úgy, hogy már az első percben vezetést szerzett a bajnokin. A Paks így is őszi bajnok, a Vidi pedig pontszámban egyelőre beérte a dobogó második helyén telelő Ferencvárost.
Dudás Gábor 2023. december 16., szombat 14:23
Szerző: Dudás Gábor 2023. december 16., szombat 14:23

Az első percben összeomlani látszott a Paks és Bognár György meccsterve, hiszen szinte azonnal vezetést szerzett a Vidi. Egy nagy Gergényi-bedobás után megcsúsztatták a labdát a fehérváriak, majd a vendégek csapatkapitánya, Szabó János az ellenfélnek adott gólpasszt fejjel, Katona Mátyás pedig köszönte szépen és közelről a kapuba tette a labdát (1-0).

Szabó János számára nem sokkal később véget is ért a találkozó, megsérült a korábbi magyar válogatott védő.

A 10. percben Szabó Levente kis híján megduplázta a hazai előnyt, de szöglet utáni fejese elsuhant a felső léc fölött. A másik oldalon Tóth Balázs védett könnyedén egy megpattanó lövést, majd jött a második Vidi-gól. A 20. percben Szabó Levente tette ki a labdát balra, Katona tökéletesen centerezett, a védők mögül kibújó Kodro pedig ki is haszálta a ziccerét - mértani pontosságú akció volt (2-0).

A középpályát és mindkét 16-os előterét uraló Vidi valósággal átrohant ekkor a Pakson, amelynél az első félórában nyomokban sem lehetett felfedezni a például a Ferencváros ellen is látott szervezett és effektív játékot.

A 38. percben azonban így is kis híján szépített a Bognár-csapat, ám Kovács Krisztián, a jobbösszekötő helyéről leadott lövése a lécen csattant. Maradt így a megérdemelt 2-0-s hazai vezetés a szünetre.

Bognár György a szünetben elsőre igencsak meglepő húzásra szánta el magát, lecserélte 19 éves kapusát, Simon Barnabást, és pályára küldte Szappanos Pétert - valamint a szintén igen rutinos Böde Dánielt. Illetve minden bizonnyal fel is paprikázta csapatát az öltözőben, hiszen a Paks valósággal nekiugrott ellenfelének a fordulást követően.

A Vidi-védelemnek és Tóth Balázs kapusnak is akadt dolga bőven, utóbbi a legnagyobbat talán Papp Kristóf fejesénél védte az 56. percben, de Mezei 20 méteres löketénél is nagyot nyújtózkodott a hazaiak hálóőre.

A 68. percben azonban a paksi fölény ellenére is megszületett a harmadik Vidi-gól, úgy, hogy előtte nem sokkal Szappanos még nagyot védett Szabó Levente közeli kísérleténél. A gólnál azonban ő is tehetetlen volt: Gergényi beadását fejelte középre Christensen, majd Bese tette le a labdát Kodrónak, aki 12-ről lőtte a kapuba saját maga második, illetve csapata harmadik találatát (3-0).

A Paks Kovács révén, a 74. percben megint közel állt a szépítéshez, de Tóth újra nagyot védett a megpattanó lövésnél. Böde is próbált veszélyzetetni, de nem voltak elég pontosak a befejezései.

A 91. percben a nem sokkal korábban egyszerre hármat cserélő Vidi is közel járt a negyedikhez, de Szappanos kiütötte a megiramodó Kastrati lövését.

Így maradt a 3-0, a Fehérvár zsinórban hetedik meccsén is veretlen maradt, így jó eséllyel a harmadik helyen telel az NB I-ben és jelenleg azonos pontszámmal áll az egy meccsel kevesebbet játszó Ferencvárossal. A Paks vereségével is őszi első, de egy pontra csökkenhet az előnye, ha az FTC vasárnap legyőzi a Zalaegerszeget.

OTP Bank Liga, 17. forduló, szombat:

Fehérvár FC - Paksi FC 3-0 (Katona M. 1., Kodro 20., 68.)

Vidi: Tóth B. - Bese, Csongvai, Spandler, Gergényi, Schön (Berki M., 90.) - Flores (Rubén Pinto, 90.), Christensen (Larsen, 90.), Katona M. (Pető M., 85.) - Szabó L., Kodro (Kastrati, 80.)

Paks: Simon B. (Szappanos, 46.) - Kovács K., Osváth, Lenzsér, Szabó J. (Szélpál, 5.) - Vas G., Balogh B. (Haraszti, 62.), Papp K. (Szécsi P., 81.), Mezei - Szabó B. (Böde, 46.), Könyves

15:00: Kisvárda - Újpest

17:30: Diósgyőr - MTK Budapest

Szerinted ki ellen lenne a legnagyobb esélye a Fradinak továbbjutni a legjobb 16 közé az EKL-ben? Kattints ide és szavazz!

Sportágváltást javasoltak a Vidiben újjászületett kapusnak: "Komoly büntetést is kaptunk a klubtól" – interjú a mákos tésztáról, a nagy sokkról és a válogatottról
Meglepő volt számára az a letargikus hangulat, ami fogadta őt a Vidi öltözőjében. Úgy érzi, az ESMTK elleni kupakiesés utáni sokk jót tett a csapatnak és ezért indult el felfelé, egészen a dobogóig. A célkitűzés azonban még mindig a bennmaradás. Volt, amikor veszélybe került edző állása, de ő 100 százalékosan harcolt érte is. A legutóbbi Európa-bajnokság előtt az utolsó pillanatban került ki az utazó keretből, most azt tervezi, hogy a tavaszi teljesítményével újra be tudja majd magát verekedni a legjobbak közé. Interjú Tóth Balázzsal, a Fehérvár kapusával.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.