Fotó: Sportal.hu

Kondás: "A Groupama Arénában a döntetlen tökéletes eredmény"; Moniz: "A kiállítás sok mindent befolyásolt, nem érzem jogosnak a piros lapot" - edzői értékelések

Az NB I 17. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a vezetőedzők a látottakat.
Csakfoci.hu 2023. január 28., szombat 22:37
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 28., szombat 22:37

Kisvárda-Paks 2-2

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Török László (Kisvárda): - Jobb lett volna, ha van még egy öt percem és jobban át tudom gondolni a történteket. Tettem magamnak egy fogadalmat, miszerint nem mondok kritikát a játékosunkról. Ott egy meg nem értés történt a végén a kapusunk és a belső védőnk között, nyilván ezt majd még átbeszéljük. Ettől függetlenül a Paks berendezkedett egy 5-4-1es védekezésre. Nem is nagyon tudunk ezzel mit kezdeni, ettől függetlenül az elejét nagyon harapósan kezdtük, nyomás alá helyeztük őket, majd kicsit stabilizálták ők is a helyzetet és én azt mondom, hogy igazából azért a pontért, vagy pontokért, amiért jött a Paks, azt megszerezte. Egy pontot elvittek, nyilván ehhez nagyon nagy mértékben mi is hozzásegítettük őket. A csapatot csak dicsérni tudom, hogy megfordította az eredményt. A második félidőre úgy mentünk ki, hogy megbeszéltük, miken fogunk változtatni és ez nagyon jól sikerült. Mondhatom azt, hogy teljesen domináns játékot játszottunk a második félidőben is. (m4sport.hu)

Waltner Róbert (Paks): - Nyilván az ember győzni akar, de így a játék képe alapján igazságos ez a döntetlen. Volt még egy nagy helyzetünk, amikor eltaláltuk az ellenfél játékosát úgy, hogy a kapus már verve volt. A négy gól mindegyike szerencsés volt, de az első kapott gólunk bosszant. Valahogy úgy éreztem, hogy megnyerjük ezt a meccset 1-0-ra. A játékos beleért kézzel, nem hibáztatom, de ott van a kettes sorfal és ők lejátsszák kicsiben, arra reagálni kellett volna, ki kellett volna lépni a sorfalból. A Kisvárda ellen idegenben az egy pont nem rossz, de győzni szerettünk volna. Tudunk ennél sokkal jobban játszani, bátrabban kellett volna támadni, többet kellett volna birtokolni a labdát, sokszor feleslegesen elíveltük. Bízom benne, hogy a következő meccsünk jobban sikerül. (m4sport.hu)

Debreceni VSC-Zalaegerszegi TE 3-0

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Gratulálok a játékosoknak, és köszönöm a szurkolók támogatását. Jó kezdete volt ez az évnek. A 3-0 ellenére nem volt egyszerű mérkőzés, szerencsénk is volt. A következő találkozókon jobb teljesítményre lesz szükség. Természetesen örülök a 3 pontnak, voltak pozitívumok, jól használtuk a megnyíló területeket, de fejlődnünk kell. (dvsc.hu)

Ricardo Moniz (ZTE): - Gratulálok a Debrecennek. A kiállítás sok mindent befolyásolt, nem érzem jogosnak a piros lapot. 2-0-nál úgy gondoltam, még van esélyünk, jól is játszottunk, de egy hiba mindent eldöntött. Ezt követően akár 5-0-ra is kikaphattunk volna. (dvsc.hu)

Ferencvárosi TC-Vasas FC 0-0

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Az első félidőben szerettük volna maximális nyomás alá helyezni az ellenfelet, ez nem sikerült, a második félidőben ez egy kicsit jobb volt, így lett ez egy 0-0-s végeredmény. A szögleteinkből sem sikerült gólt szerezni, de az ellenfél is megtett mindent, hogy ezt kivédekezze, de nekünk ezeket gólra kell váltani. A 16-oson belül sokkal céltudatosabb focit kellett volna játszanunk és erősebben kellett volna presszingelnünk. (m4sport.hu)

Kondás Elemér (Vasas): - Olyan nincs, hogy győzelemmel felérő döntetlen, de a Groupama Arénában az egyik legjobb csapat ellen ikszet játszani tökéletes eredmény és értékes egy pont. Azt gondolom, hogy a játékosok nagyon nagyot küzdöttek, fegyelmezetten védekeztek, nem mindig jól jöttünk ki a megszerzett labdákból, volt egy óriási nagy helyzetünk, de meg kell elégednünk az egy ponttal. Ma fegyelmezetten és alázatosan futballoztak a játékosok és egymást segítették. (m4sport.hu)