Fotó: paksifc.hu

NB I: Hiába fordított a Kisvárda, egy hatalmas kapushiba után elvitt egy pontot a Paks

Két tizenegyes és két szerencsés gól után pontosztozkodással ért véget a forduló nyitómeccse.
Nyikes Zoltán 2023. január 28., szombat 16:26
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 28., szombat 16:26

A 17. forduló nyitómeccsén a harmadik Kisvárda látta vendégül a Paksot. A hazaiaknál az eltiltott Karabeljov, míg a vendégeknél az egyaránt sérült Lenzsér és Nagy nem volt bevethető.

1. félidő

Bekezdett a hazai csapat, a 2. percben előbb a felső lécről vágódott ki Leoni lövése, majd Mesanovic lőtt gólt egy kipattanó után, de lesről, így érvénytelen volt a találat. A kezdés ígéretes volt, a folytatás azonban már nem annyira, sokáig nem láthattak helyzetet a nézők.

A 20. percben egy inkább látványos, semmint veszélyes szituációt jegyezhettünk fel, amikor Hej jobboldalról érkező beadása találta meg Mesanovicot, aki háttal állt a kapunak és egy ollózással kísérletezett, de nem talált kaput.

Öt perccel később megszerezte a vezetést a Paks. Varga Barnabás pöccintette el a labdát Mesanovic mellett a 16-oson belül, a kisvárdai támadó pedig az ellenfele lábát találta el. A megítélt büntetőt a sértett végezte el és lőtte a jobb alsó sarokba a kapufa segítségével.

A szünet előtt kis híján egyenlített a Kisvárda, de Makowski kísérlete is a felső lécet találta el.

2. félidő

A fordulás után is többnyire kiegyenlített játék folyt a pályán, kevésszer dolgoztatták meg a kapusokat a játékosok. A 63. percben Leoni balról, a 16-oson belül adott középre laposan, a labdához pedig kézzel ért hozzá a becsúszó Osváth, így újabb 11-es következett. A büntetőt Mesanovic gurította laposan a jobb alsóba, a paksi kapus a másik irányba vetődött, 1-1.

Tizenöt minutummal később Mesanovic a jobboldalról tekert középre, ahol a hosszún érkező Leoninak tökéletes volt a labda, de öt méterről a bal sarok mellé fejelt nagy helyzetben.

A 80. percben összejött a fordítás a hazaiaknak: egy szöglet után Windecker akarta elfejelni Hej elöl a labdát, de a kisvárdai védőt sikerült eltalálnia, akiről szerencsésen éppen Ötvös elé pattant a labda, aki öt méterről, estében a hálóba lőtt, 2-1.

A 88. percben komoly egyenlítési lehetőség adódott a Paks előtt, Kovacic emelte el a labdát a kimozduló Hindrich elöl, a játékszer pedig így Varga elé került, aki kapásból tette volna kapura, de Leoni blokkolt. Két perccel később összejött a Paksnak is a második gól: a tolnaiaknál debütáló Skribek a baloldalról adott középre, ahol Hindrich kijött a kapujából és arra várt, hogy a társa kifejelje labdát, Kovacic azonban nem így tett, a labda pedig a mozdulatlan kapus mellett a hálóban kötött ki, 2-2.

Újabb gól már nem esett, pontosztozkodással ért véget a nyitómeccs.

NB I, 17. forduló

Kisvárda-Paksi FC 2-2 (Mesanovic 63. - 11-esből, Ötvös 80., ill. Varga B. 25. - 11-esből, Skribek 90.)

Kisvárda: Hindrich - Hej, Jovicic, Kovacic, Leoni - Melnyik, Ötvös - Camaj, Makowski (Spasic, 83.), Navrátil (Ilievski, 71.) - Mesanovic (Czérna, 87.).

Paks: Nagy G. - Kinyik, Osváth, Kádár, Szabó J. - Windecker (Balogh, 86.), Papp, Szabó B. (Hahn, 60.) - Sajbán (Skribek, 86.), Varga B., Haraszti (Kovács, 60.).