Fotó: fehervarfc.hu

Felkészülés: Kleinheislerék kitömték a Vidit, szögletből is kaptak gólt a fehérváriak, német csapat ellen zárta az MTK az edzőtábort - eredmények, videók

Kleinheisler László gólpasszt adott a Hajdukban, a Vidi egyik téli szerzeménye betalált. Az MTK hatgólos meccset játszott a német másodosztályú ellenfelével.
Nyikes Zoltán 2024. január 12., péntek 15:18
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 12., péntek 15:18

Péntek délben a Fehérvár FC is lejátszotta az első téli felkészülési mérkőzését, az ellenfél a Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató Hajduk Split volt Umagban, Horvátországban - a két csapat megegyezése alapján a találkozó 4x30 perces volt.

A Vidi klubhonlapjának élő tudósításából kiderült, hogy az NB I-es csapat szerzett vezetést a 19. percben, amikor Katona adott remek labdát Szabónak, aki éles szögből gyönyörűen lőtte ki a hosszú sarkot, 0-1. Sokáig azonban nem örülhetett a magyar csapat, négy minutummal később Kleinheisler László szöglete után Livaja fejelt közelről a kapuba, 1-1. Az első 30 percben még két nagy bravúrt is bemutatott Tóth Balázs, előbb egy közeli fejest, majd Krovinovic lapos lövését védte szépen. Az 50. percben Livaja 22 méteres bombája a felső lécen csattant, hét perccel ezt követően viszont már a kapufa sem segített, sakk-matt támadás végén Moufi fejelt néhány lépésről a kapunkba, 2-1.

A 78. percben szerencsés góllal növelte előnyét a Hajduk Split, egy szélről érkező beadást követően Spandler lábáról Kalinic elé pattant a labda, aki közelről a kapuba passzolta azt, 3-1. A 89. percben szépített a Vidi: a télen érkező fiatal támadó, Simut Mario egy szép lövéssel talált az ellenfél kapujába úgy, hogy a gól előtt a labda mindkét kapufát érintette, 3-2.

Az utolsó 30 percben is esett még gól, a 103. percben Trajkovski érintés nélkül tekert szögletből a Vidi kapujába, Rockov ugyan repült, de nem tudta védeni a remekül kivitelezett kapura tekerést, 4-2. A végeredmény a vége előtt két perccel alakult ki, amikor egy szép támadás végén Durdov talált be, Rockov kiszolgáltatott helyzetben volt, nem védhette a néhány lépésről leadott lövést, 5-2.

Felkészülési mérkőzés, Umag, Horvátország

Hajduk Split (horvát I.)-Fehérvár FC 5-2 (Livaja 23., Moufi 57., Kalinic 78., Trajkovski 103., Durdov 118., ill. Szabó 19., Simut 89.)

Vidi: Tóth B. - Csongvai, Serafimov, Gergényi - Bese, Katona, Pinto, Christensen, Schön - Kastrati, Szabó L.
A 60. perctől: Rockov - Simut, Larsen, Spandler, Husvéth (Horváth G., 110.), Menyhárt - Pető, Bambock, Berki - Tóth, Kovács.

Hajduk: Lucic - Ofoe, Livaja (Kalinic, 61.), Moufi (Trajkovski, 61.), Sigur, Pukstas (Durdov, 61.), Krovinovic, Uremovic, Kleinheisler, Sarlija, Sahiti.

Péntek kora délután az MTK Budapest lejátszotta utolsó felkészülési meccsét a törökországi edzőtáborban, az ellenfél a német másodosztályú Magdeburg volt.

A kék-fehérek hivatalos oldalának beszámolója szerint az első negyedórában inkább a német csapat volt aktív támadásban, és a 16. percben egy védelmi megingást követően Hugonet be is talált (0-1). Ezt követően az MTK is egyre többet ment előre, Kata 16 méteres átlövése volt az első nagyobb lehetősége. Hej beadása után jött az újabb esély, de Németh fölé pörgetett, majd Antonov szöglete után Thiam fejese kerülte el a kaput. Az MTK igyekezete gólt ért: a 36. percben egy labdaszerzés, majd egy jó csel után Bognár lőtt 13 méterről a Magdeburg hálójába (1-1). Nem sokkal utána egy veszélyes átlövés ment Demjén kapuja mellé, míg a magyar csapat Antonov szabadrúgása után veszélyeztetett még a félidő hajrájában, de mentett Reimann - így döntetlennel zárult az első 45 perc.

A második játékrész két veszélyesebb távoli lövéssel indult a németek részéről, de Rácz mindkettőn rajta volt. A 62. percben aztán előnyhöz jutott a Magdeburg, egy pontrúgás utáni fejessel (1-2). Azonnal válaszolhatott is volna az MTK, egy szépen kijátszott akció végén Stieber lőtt 16 méterről, de a német kapus mentett. Pár perccel később egy indítás után a kilépő Amaechi növelte a Magdeburg előnyét. Azonnal jött azonban a szépítés: Varju passza után Spalek talált be 6 méterről (2-3). Rögtön jöhetett volna az újabb gól, hiszen 11-est kaptak a németek, de a kapufát találták el. A végeredmény végül a 79. percben alakult ki: egy labdavesztést követő kontrát szépen zárt le a Magdeburg, így végül 4-2-vel zárult az MTK utolsó törökországi felkészülési mérkőzése.

Felkészülési mérkőzés, Törökország

MTK Budapest-Magdeburg (német II.) 2-4 (Bognár 36., Spalek 69., ill. Hugonet 16., Elfadli 62., Amaechi 68., El Hankouri 79.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju, Kata, Thiam, Bognár, Antonov - Németh, Molnár.
2. félidő: Rácz - Végh, Vadnai, Nagy Zs. - Varju, Kosznovszky, Horváth A., Stieber, Kovács M. - Spalek, Molnár.

Magdeburg: Reimann – Bockhorn, Müller, Heber (80. Piccini), El Hankouri – Elfadli – Hugonet, Condé (75. Krempicki) – Atik, Nollenberger (67. Bell Bell), Amaechi (75. Ito).

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.