Fotó: paksifc.hu

Bognár: "A két kiállítás elrontotta a meccset", Vignjevic: "Elnézést a szurkolóktól, nem érdemeltük meg a biztatást" – edzői értékelések

Az NB I 4. fordulójának szombati játéknapján két mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 22:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 22:57

MTK Budapest–Kecskeméti TE 1-0

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Horváth Dávid (MTK): – Nagyon örülök, hogy már nem csak támadó szerzett gólt nálunk, a csapaton belül is beszéltük hét közben, hogy mindenkinek hozzá kell tenni. Nagyon jól jött ez a csapatnak. Minden taktikai elgondolásunk alapja az volt, hogy a csapatdinamikáját megbontsuk a Kecskemétnek, ez labda nélkül sikerült a védekezésünkben, viszont labdával is szerettük volna még jobban dominálni a középpályát, ez szólt a Stieber-Zsóri csere mellett. Szükség volt más felfogásra a második félidőben, mert az elsőben küszködtünk a KTE-vel, de ez módosult a szünet után. Tudtuk izolálni a csapatrészeiket, a csapatjátékukat, így kivettük a szelet a vitorlájukból. (M4 Sport)

Szabó István (KTE): – Úgy láttam, hogy becsülettel dolgoztunk ebben a kis katlanban, ahol nagyon meleg van ilyenkor, a füvön nagyon magas a páratartalom. Voltak jó periódusaink, de nem tudtunk sok helyzetet kialakítani. Változó volt a játék, hol az MTK nyomott, hol mi. Nem vagyok elégedett, de nem azért, mert nem nyertünk, hanem mert kevés helyzetet dolgoztunk ki, adósok maradtunk a kombinatív játékkal. Többet vártam, azért is volt több változtatás, hogy kezdeményezőbbek legyünk, pontosabban játszunk, sajnos ma nem sikerült. Ki lehet itt kapni, de többet vártam játékban, helyzetekben. Dolgoztunk, de kevés volt a kreatív játék. Tudjuk, hogy Zsótérnak óriási rutinja van, hamar alkalmazkodik, de láttam, hogy most 30-35 percre elég. Tudott egy kis színt vinni a játékba, de fontos, hogy csapatként működjünk jól. Fent volt a pályán Horváth Krisztofer és Zsótér Donát is, mégsem tudtunk helyzeteket kialakítani. (M4 Sport)

Paksi FC–Újpest FC 3-0

Bognár György (Paks): – Szerintem jól kezdtünk, és az első félidőben jól is játszottunk, Szabó Bálinttal és Haraszti Zsolttal plusz kreativitás volt bennünk. Vezettünk is 2-0-ra, de véleményem szerint a két kiállítás elrontotta ezt a meccset. Nem tehet róla senki, így alakult, de onnantól kezdve mi inkább vigyáztunk a biztos győzelemre, az ellenfélben meg nem volt annyi, hogy helyzeteket dolgozzon ki. Nagyon sokat kellett variálni a védelemben. Kiesett Szabó János, akkor ideiglenesen hátrament Windecker. Sajnos Vas Gábornak valószínűleg eltört a kulcscsontja, akkor megint változtatnunk kellett, tehát kétszer-háromszor is átszerveződtünk. Mivel annak tudatában játszottunk, hogy 2-0-ra vezetünk, és az ellenfélnek nem nagyon voltak lehetőségei, szerintem azért óvatosabban futballoztunk a második félidőben, mint amit elvárhatunk magunktól. A fiatal Szabó Jani rutintalansága volt a kiállítás, majd elbeszélgetünk vele - zárta viccesen Bognár. (M4 Sport)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Egyáltalán nem úgy kezdtük, amiben megállapodtunk és amire készültünk. Nem reagáltunk megfelelően a Paks játékára, nem voltunk kellően agresszívek, majdnem minden második labdát ők gyűjtöttek be, aztán két gyorsan kapott góllal a motivációnk elillant. A paksi kiállítás után sem tudtunk igazán helyzetet kialakítani, nem játszottunk jól. Csak elnézést tudok kérni a szurkolóktól, akik eljöttek ma, hogy biztassanak minket, mi ezt a biztatást nem érdemeltük, kezdve velem. A mi piros lapunk nagyon jól mutatja azt, ahogyan erre a meccsre ma kiálltunk, nem voltunk készen, abszolút dekoncentráltak voltunk, ennek volt eredménye a kiállítás is. Nem hiszem, hogy egyetlen játékos vállára kellene helyezni a felelősséget, elsősorban az volt a hiba, hogy nem rúgtunk gólt. Nem kizárólag csak a kapusról, vagy a védőkről szól ez, hanem arról, mennyire tudunk csapatként működni, erről papolok a szezon kezdete óta. Most kezdünk ugyanúgy kinézni, mint az előző idény végén, nagyon sok egyénieskedés van, amiből a csapat csapatszinten nem profitál. Vissza kell térnünk azokhoz a napokhoz, amikor jól néztünk ki és eredményesen játszottunk. Tudjuk, mi a hiba és hogy miket kell változtatni, folyamatosan azt mondom, ennek a csapatnak tartással, karakterrel kell rendelkeznie. Ezt az első két meccsen meg is mutatta, az utóbbi kettőn viszont nem láttam. Abban a pillanatban, hogy elveszítjük ezt a tartást, semmi nem ül, sem a technika, sem a taktika, ez ma is hiányzott. Ha győzni akarunk, akkor ugyanúgy kell játszanunk, mint az első két találkozón, ha ezt a karaktert hozzuk, akkor mellé párosul majd a minőség is. (M4 Sport)

Drámai hajrák az NB II-ben: A Vasas a 98. percben mentett pontot, a Haladás a 95.-ben fordított, a Honvéd megint kikapott - eredmények, videók
Kis híján mindhárom pontot elvitte Angyalföldről a Kazincbarcika, a Honvéd másodszor kapott ki.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.