NB I: Az MTK vetett véget a Kecskemét nyerő szériájának

Hej Viktor távoli gólja három pontot ért az MTK Budapestnek.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 19:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 19:41

A két találkozó után százszázalékos Kecskeméti TE az újonc MTK Budapesthez látogatott az NB I 4. fordulójának szombati játéknapján.

1. félidő

A mérkőzés elején vendég részről jegyezhettünk fel lövéseket, a 7. percben Szuhodovszki 24 méteres, bal alsóba tartó kísérletét ütötte szögletre Demjén, majd Nagy Krisztián lőtt fölé távolról. Az MTK ezt követően főként fejjel volt aktív, a 27. percben Kata beadását Németh fejelte kapura, majd Bognár szöglete után Hej fejelte a kapu fölé.

Tíz perccel később Kiss Bence tört be két hazai játékos között a 16-oson belülre, Demjén mellett akarta elhúzni a labdát, de az MTK kapusa jól mozdult ki, jól zárta a szöget és szögletre mentett.

A szünet előtt nem sokkal Németh remekül ugratta ki Kovács Mátyást, aki hat méterről át akarta löbbölni a labdát Varga felett, a kapus azonban jól mozdult ki és védeni tudott.

2. félidő

Hat percet kellett várni az első nagy helyzetre a fordulás után, ekkor Kovács Mátyás játszotta át magát a védőjén a jobboldalon, majd beadása tökéletes volt a hosszún érkező Bognárnak, aki három méterről, kapásból a keresztlécet találta el.

Ezután viszont sokáig nem láthattak komolyabb lehetőséget a szurkolók, többnyire harcos mezőnyjáték jellemezte a második játékrész ezen periódusát. A 76. percben a csereként beállt Stieber vette célba váratlanul a kaput egy éles szögből elvégzett szabadrúgásból, de túlméretezte. A hajrában végül nem maradtunk gól nélkül: a 84. percben Hej szerzett vissza egy labdát, majd 22 méterről kilőtte a bal alsó sarkot a kapufa segítségével, 1-0.

A 91. minutumban Stieber beadása után Horváth emelte át a labdát az emberén, majd lőtt is kapásból, de Belényesi nagyot mentett. Az ötperces hosszabbításban már nem forogtak veszélyben a kapuk, így az MTK Budapest megszerezte az első győzelmét a mostani kiírásban, míg a KTE először kapott ki.

NB I, 4. forduló

MTK Budapest-Kecskeméti TE 1-0 (Hej 84.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Bobál - Kovács M. (Kosznovszky, 74.), Kata, Thiam (Horváth A., 46.), Bognár (Varju, 89.), Kovács P. - Németh (Végh, 86.), Zsóri (Stieber, 46.).

KTE: Varga - Iyinbor, Belényesi, Szalai - Nagy K. (Horváth K., 46.), Szuhodovszki, Vágó, Kiss (Nagy O., 62.), Leoni (Szabó A., 86.) - Májer (Zsótér, 62.), Pálinkás (Tóth B., 46.).

Már nincs százszázalékos csapat az NB II-ben, hatalmas kapushiba is kellett a Nyíregyháza győzelméhez - eredmények, videók
Elszenvedte első vereségét a Győr, míg Urbán Flórián csapata zsinórban negyedjére maradt pont nélkül.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.