Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

Már nincs százszázalékos csapat az NB II-ben, hatalmas kapushiba is kellett a Nyíregyháza győzelméhez - eredmények, videók

Elszenvedte első vereségét a Győr, míg Urbán Flórián csapata zsinórban negyedjére maradt pont nélkül.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 19:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 19:28

A négy forduló után százszázalékos ETO FC Győr a még veretlen Nyíregyháza ellen lépett pályára, Balmazújvárosban. A nyírségiek az előző körben a forduló potyagóljának köszönhetően szereztek egy pontot Szombathelyen, és most ezúttal is hatalmas kapushibának köszönhetően jutottak előnyhöz már a 2. percben, amikor Novák támadta le Papot és vette el tőle a labdát, majd már csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A második félidőben Riquelme bombázott 17 méterről a bal felsőbe, de csak két percig volt egyenlő az állás, Alaxai ugyanis a jobb sarokba fejelte Nagy Dominik szögletét. A gólesőnek még itt sem volt vége, Kesztyűs balról érkező beadása után Farkas lőtt Pap mellett a kapu közepébe. A Győr nem adta fel, nem sokkal később Skvarka lőtt a jobb alsóba 16 méterről. Egyenlítésre azonban már nem futotta a vendégek erejéből, így elszenvedte első vereségét a Győr.

Az Urbán Flórián vezette BVSC zsinórban a negyedik vereségét szenvedte el, ezúttal a Szeged vitte el a három pontot a zuglóiaktól, míg az elmúlt napokban edzőváltáson áteső Mosonmagyaróvár pontot rabolt a Gyirmót otthonából.

Merkantil Bank Liga NB II, 5. forduló

Nyíregyháza Spartacus FC-ETO FC Győr 3-2 (Novák 2., Alaxai 69., Farkas B. 75., ill. Riquelme 67., Skvarka 79.)

A kapushiba 16:03-tól

BVSC-Zugló - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1 (Borvető 49.)

Gyirmót FC Győr-Credobus Mosonmagyaróvár 2-2 (Medgyes 22., 51., ill. Szabó B. 24., Illés 64.)