Fotó: vasasfc.hu

Drámai hajrák az NB II-ben: A Vasas a 98. percben mentett pontot, a Haladás a 95.-ben fordított, a Honvéd megint kikapott - eredmények, videók

Kis híján mindhárom pontot elvitte Angyalföldről a Kazincbarcika, a Honvéd másodszor kapott ki.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 21:04
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 19., szombat 21:04

Az NB II 5. fordulójának 19 órakor kezdődő mérkőzésein hatalmas meglepetésre az egyaránt feljutásra pályázó Budapest Honvéd és Vasas sem tudott nyerni.

A kispestiek ugyan vezetést szereztek Vékony öngóljának köszönhetően, de Nagy Richárd nem sokkal később tizenegyesből egyenlített, majd a hajrában Major egy szép csel után éles szögből kilőtte a jobb felső sarkot, megszerezve ezzel a három pontot a Siófoknak.

Angyalföldön a Kazincbarcika jutott előnyhöz a 40. percben, miután Szekszárdi lövése Pávkovics lábáról került a hálóba, a szünet után viszont a Vasas másik új igazolása, Tóth Milán egyenlített. Sokáig úgy tűnt, hogy a győzelmet érő találat Pekár nevéhez fűződik, de a 98. percben Zimonyi egyenlített, így egy pontot otthon tartott a Vasas.

A Haladás a 82. és a 95. percben szerzett gólokkal fordított Tiszakécskén, ezzel megszerezte első győzelmét a mostani kiírásban.

NB II, 5. forduló

HR-Rent Kozármisleny - Soroksár SC 2-1 (Vajda 45., Molnár 76., ill. Lovrencsics 22. – 11-esből)
Aqvital FC Csákvár-Budafoki MTE 0-1 (Pintér 64.)

FC Ajka-Pécsi MFC 0-2 (Gyurkits, 21., Szűcs K. 67. - öngól)

Vasas FC-Kolorcity Kazincbarcika SC 2-2 (Tóth M. 50., Zimonyi 98., ill. Szekszárdi 40., Pekár 71.)

Tiszakécskei LC-Szombathelyi Haladás 2-3 (Erdei 34., Bencze 44., ill. Mohos 13., Rácz 82. - 11-esből, Kelemen 94.)

BFC Siófok-Budapest Honvéd 2-1 (Nagy R. 23. - 11-esből, Major 88., ill. Vékony 12. - öngól)

korábban játszották:
Nyíregyháza Spartacus FC-ETO FC Győr 3-2
BVSC-Zugló - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1
Gyirmót FC Győr-Credobus Mosonmagyaróvár 2-2

Már nincs százszázalékos csapat az NB II-ben, hatalmas kapushiba is kellett a Nyíregyháza győzelméhez - eredmények, videók
Elszenvedte első vereségét a Győr, míg Urbán Flórián csapata zsinórban negyedjére maradt pont nélkül.