Fotó: Sas Gábor

A Fradi zsinórban 12-szer megverte már az Újpestet: Csocsógólok és piros lap is volt a derbin - videó

3-1-re győzött a Ferencváros a 293. Újpest elleni derbijén, így már 14 pontos előnnyel vezeti az NB I tabelláját. A hajrában tíz emberre fogyatkozó Újpest csak megnehezíteni tudta a címvédő dolgát, 0-1 után egyenlített is egy szép góllal, de a második félidő második felében bedarálta ellenfelét az FTC. A hazaiak a győzelemnek örülhettek, Tokmac és Owusu sérülésének viszont már kevésbé.
Dudás Gábor 2023. február 5., vasárnap 19:22
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 5., vasárnap 19:22

A felek 6-0-s ferencvárosi sikert hozó legutóbbi meccse miatt is felfokozott érdeklődés által kísért meccs első percei hazai fölényt hoztak. Knoester léc alá tartó fejesét Nikolic paskolta fölé, majd Mudrinski kezezés- és 11-es gyanús esetét vizsgálta a VAR, de nem láttak büntetőt a játékvezetők. A 15. percben Tokmac kerülhetett volna ziccerbe, de rosszul vette át a labdát Besic remek passza után.

(Fotó: Sas Gábor)

Az Újpest a fegyelmezett védekezésre, a letámadásokra és a szorványos kontrákra épített, több-kevesebb sikerrel, és a 20. percben az első helyzetéig is eljutott. Ekkor Katona 20 méteres lövését ütötte ki oldalra Dibusz. Nem sokkal később Antonov távoli kísérlete ennyi gondot sem okozott a Ferencváros válogatott kapusának. Közben volt némi kakaskodás is a pályán (Tokmac és Csongvai kapott össze), hogy aztán a hazaiak karmesterét pár perccel később sérülés miatt le kelljen cserélni.

A helyére érkezett Marquinhos, aki szinte azonnal főszereplővé vált. A 37. percben a brazil gyenge lövését már magához ölelte volna Nikolic, amikor Hallcipőorral beleért a labdába, amely így a kapust becsapva a hálóba gurult (1-0) - a gól végül hivatalosan a Fradi-légiósé lett. Ezzel a szerencsés (vagy épp szerencsétlen) találattal vezettek a hazaiak a szünetben, amelyet Botka védett fejese zárt egyébként.

A fordulás után nem sokkal majdnem egyenlítettek a lilák. Csongvai 23 méteres szabadrúgása a sorfalon - pontosabban a felugró Knoester fején - kapott gellert, a labda a kapu bal oldalába tartott, de a jobbra elinduló Dibusz visszavetődve elérte azt. Hatalmas bravúr volt!

Nem sokkal később azonban már a hazaiak kapitánya is verve volt. Az 55. percben, egy gyors kontra végén Csoboth tette a labdát Mudrinskihez, aki egy csellel becsapta Knoestert, majd 14 méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

Az egyenlítő gól hatására rákapcsolt a listavezető és újra vezetést is szerzett - megint egy megpattanó lövésből! Zachariassen nem túl jól sikerült kísérletébe Marquinhos tette bele a lábát az ötösnél a 70. percben, a labda pedig Nikolicot is érintve a hálóban kötött ki (2-1).

Az Újpest szerb kapusának pechszériája aztán a 80. percben teljesedett ki. A hálóőr a kapujából rosszul kimozdulva, a 16-oson kívül tarolta le Owusut - azonnal kiállította a játékvezető a lilák játékosát. És szinte azonnal el is dőlt a derbi: a piros lap után megítélt szabadrúgást Ryan Mmaee 23 méterről, mesterien csavarta a frissen beállt Banai kapujának jobb felső sarkába (3-1).

A hajrában a télen igazolt nigériai támadó, az ezúttal is remekül beszálló Owusu elsőre súlyosabbnak tűnő sérülése ronthatta el a hazaiak kedvét. A Ferencváros 3-1-s sikerével növelte előnyét és tovább robog 34. bajnoki címe felé. Zsinórban 12. alkalommal nyert az FTC ősi riválisa ellen.

OTP BANK LIGA, 18. FORDULÓ:

Ferencváros - Újpest 3-1 (Marquinhos 37., 70., R. Mmaee 85., ill. Mudrinski 55.)

FTC: Dibusz - Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic - Esiti (Owusu, 61.), Besic - A. Traoré, Zachariassen, Tokmac (Marquinhos, 36.) - R. Mmaee (Vécsei, 89.)

Újpest: Nikolic - Kastrati, Csongvai, Hall, Antonov - Onovo (Boumal, 75.), Jakobi - Varga B. (Pauljevic, 57.), Katona M., Csoboth (Banai, 84.) - Mudrinski (Ambrose, 84.)

Piros lap: Nikolic (Újpest, 80.)

ZTE - Mezőkövesd 0-0

Csercseszov nem értett egyet az Újpest edzőjével: "Maximálisan megérdemeltük a győzelmet" - értékelések
Így látta a négy szakvezető a vasárnapi NB I-es meccseket Zalaegerszegen, illetve a Groupama Arénában. Edzői értékelések.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.