Fotó: ztefc.hu

NB I: Elfújta a szél a focit Zalaegerszegen

Gólnélküli döntetlennel zárult a Zalaegerszeg és a Mezőkövesd NB I-es bajnokija vasárnap délután. A sok hibát és nagy szelet is hozó találkozó második félideje alapján ennek inkább a vendégek örülhettek.
Csakfoci.hu 2023. február 5., vasárnap 16:54
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 5., vasárnap 16:54

A 4. percben egy jobbról érkező beadást Ikoba tett kapura estében, Piscitelli hatalmasat védett. Nem sokkal később Demjén hibázott nagyot, addig tologatta a labdát, amíg Drazic lecsapott rá, Safronov segítette ki a kapusát.

A 20. percben tűzijátékot rendezett a ZTE a kövesdi kapu előtt, húsz másodpercen belül négyszer is próbálkoztak, de az összes lövés levágódott a védőkről. A 32. percben Filip futott be egy elveszettnek hitt labdát, középre adta, Molnár pedig közelről mellé helyezett. A 43. percben Meshack tüzelt 20 méterről mellé. 0-0 volt az állás egy félidőt követően.

A csereként beállt zalai Szalay veszélyes szabadrúgása vezette fel a második játékrész történéseit (alig kerülte el a kaput), és a folytatásban is a hazaiak maradtak veszélyesebbek. Az erős szél által is picit támogatott házigazda Ikoba és Meschack révén is a kapu találhatott volna, miközben a kövesdiek energiát nagyjából lekötötte a védekezés.

A 81. percben 11-est reklamáltak a hazaiak a padról beszállt Mim esésénél, de a VAR sem látott büntetőt. A nagy szél mellett közben a sok pontatlan passz és technikai hiba is bosszanthatta a nézőket - és az edzőket.

A második félidőt jobbára végigtámadó Zete végül egy ponttal zárta az összecsapást, a döntetlennek összességében Mezőkövesden örülhettek jobban.