Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

0-2, 3-2, 3-5: Őrületes gólpárbajt rendezett a Vidi és a Fradi az NB I-ben - videó

Hiába vezetett két góllal már a Ferencváros Székesfehérváron, a Vidi 0-2-ről fordítani tudott. De ezzel még nem volt vége: az FTC 8 perc alatt három gólt szerzett és eldöntötte a remek színvonalú bajnokit (3-5) az OTP Bank Liga 2. fordulójában.
Dudás Gábor 2023. augusztus 6., vasárnap 19:37
Szerző: Dudás Gábor 2023. augusztus 6., vasárnap 19:37

Az előzetes erőviszonyok ellenére is presztízsmeccsnek számító összecsapás első bő tíz perce viszonylagos nyugalomban, mezőnyjátékkal telt el. A 12. percben aztán vezetést szerzett a Ferencváros: két nagy védelmi hibát kihasználva a kezdőcsapatban helyet kapó Lisztes került ziccerbe, és 7 méterről a kapuba belsőzött (0-1).

Nem sokkal később Kodro próbálkozott az egyenlítéssel, de lövését magabiztosan védte a bal alsónál Dibusz. A fehérváriak a folytatásban is inkább távoli lövésekkel próbálkoztak.

Az első félóra végén aztán már kettővel mentek a vendégek: Ramírez 28 méterről végezhetett el szabadrúgást és ballal, óriási erővel bombázott a bal felső sarokba (0-2). Ez volt a visszatérő ecuadori balbekk második gólja már az idényben (Videó itt!).

A félidő hajrájára fordulva Dibusznak lábbal kellett védenie Kastrati éles szögből leadott lövését, nem sokkal később azonban már ő is tehetetlen volt a szélsővel szemben. A 45. percben Kastrati birkózta át magát a védőkön, majd estében a kapuba pöckölt úgy, hogy a menteni igyekvő Ramírez már nem tudta kirúgni a labdát a kapuból (1-2).

A fordulás után szinte azonnal helyzetbe került a Fehérvár, Kodro lövésénél Dibusznak kellett nagyot védenie, majd Kastrati kísérletét blokkolták.

Az 53. percben jött az egyenlítés: Christensen szöglete után Kodro Samy Mmaeét megelőzve fejelt 6 méterről a kapuba (2-2).

Makreckis távoli lökettel dolgoztatta meg Kovácsot az 56. percben, de a harmadik Fradi-gól helyett jött a harmadik fehérvári találat! Az 58. percben Baráth hibázott, Christensenről pedig Kodróhoz pattant a labda, aki egyet tolt rajta, majd Cissé mellett a jobb alsóba vágta azt (3-2). A vendégek kezezést reklamáltak Christensennél, de a VAR-vizsgálat érvényesnek ítélte a találatot.

A gól- és lélektani előnybe kerülő Vidi azonban nem sokáig örülhetett a nagy fordításnak: a 63. percben a nemrég csereként beállt Abu Fani ugratta ki Zachariassent, aki 10 méterről a kapuba vágta a labdát (3-3). És ezzel nem volt vége: újabb bő három perc elteltével egy másik vendégcsere, Varga Barnabás fordult le az őrzőjéről, majd kilőtte a jobb alsó sarkot - itt is Abu Fani volt a gólpasszos (3-4).

A 71. percben pedig totális lett az "őrület" a pályán, ekkor Abu Fani balról ívelt be szabadrúgást, Traoré pedig közvetlen közelről a hálóba bólintott (3-5).

Innentől kezdve az FTC kezében tartotta a mérkőzést, a Vidi lendülete elfogyott, így végül kétgólos vendégsiker született, így a Fradi megnyerte első idénybeli bajnokiját. A két csapat pedig egy emlékezetes találkozón összesen nyolc gólt szerzett - soha rosszabbat!

OTP Bank Liga, 2. forduló:

Fehérvár FC - Ferencváros 3-5 (Kastrati 45., Kodro 53., 58., ill. Lisztes 12., Ramírez 29., Zachariassen 63., Varga B. 67., Traoré 71.)

Vidi: Kovács D. - Bese (Csongvai, 55.), Larsen, Spandler, Zeke - Flores, Christensen (Pető, 79.) - Kastrati, Houri, Schön (Katona M., 79.) - Kodro

FTC: Dibusz - Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez - Sigér, Baráth (Abu Fani, 59.) - Traoré (Knoester, 80.), Zachariassen (Katona B., 80.), Owusu (Varga B., 59.) - Lisztes (Tokmac, 75.)

20:00: ZTE - MTK Budapest

Spanyol csapat is érdeklődik a Fradival 4 bajnokságot nyerő válogatott játékos iránt - a részletek
Mint ismert, Vécsei Bálinttal nem hosszabbított szerződést a Ferencváros. A középpályás szabadon igazolható és több külföldi lehetőség is felmerülhet vele kapcsolatban.
Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.