Fotó: kicker.de

Topligák: Nagy pofonba szaladtak bele otthon Szoboszlaiék, Sallai egy percet sem kapott a hétközi szájkarate után – eredmények, videók

Németországban simán kikapott otthon az RB Leipzig, az Union Berlin pedig újra nyert és továbbra is veretlen hazai pályán. Angliában hozta a kötelezőt az Arsenal, hatgólos döntetlen is volt.
Nyikes Zoltán 2023. április 1., szombat 18:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 1., szombat 18:31

A Szoboszlai Dominikkel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig meglepetésre simán, 3-0-ra kikapott otthon a Mainztól a német labdarúgó Bundesliga 26. fordulójának szombati játéknapján. A lipcsei együttesnek ez a második hazai veresége volt a német élvonal mostani kiírásában, a Mainz ugyanakkor már hét forduló óta veretlen.

A Bajnokok Ligája-indulásra hajtó Leipzig egyik közvetlen riválisa, a Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg szintén pontokat veszített, mivel hazai pályán 1-1-et játszott a Hertha BSC-vel. Mint ismert, a meccset megelőző napok arról szóltak, hogy a Freiburg vezetőedzője, Christian Streich bepöccent a magyar válogatott támadó édesapjának nyilatkozatára és kőkeményen válaszolt, a tréner végül ezúttal nem adott lehetőséget Sallai Rolandnak. A berlinieknél Dárdai Márton végig a pályán volt.

A sérült Schäfer Andrást továbbra is nélkülöző Union Berlin ugyancsak saját stadionjában szerepelt és magabiztos, 3-0-s sikert aratott a Stuttgart felett. Továbbra is remek formában van az Európa Liga nyolcaddöntőjében a Ferencvárost búcsúztató Leverkusen, amely a Schalke 04 vendégeként diadalmaskodott 3-0-ra és ezzel sorozatban a negyedik bajnokiján gyűjtötte be a három pontot, amivel egyre közelebb kerül a nemzetközi szerepléshez. (MTI/csakfoci.hu)

Bundesliga, 26. forduló

SC Freiburg-Hertha BSC 1-1 (Grifo 52., ill. Ngankam 77.)
RB Leipzig-FSV Mainz 05 0-3 (Ingvartsen 9., Ajorque 57., Kohr 67.)

Schalke 04-Bayer Leverkusen 0-3 (Frimpong 50., Wirtz 61., Azmoun 92.)

Union Berlin-VfB Stuttgart 3-0 (Becker 51., Behrens 65., Haraguchi 68. - öngól)

VfL Wolfsburg-FC Augsburg 2-2 (Waldschmidt 83., Nmecha 96., ill. Arnold 2. - öngól, Berisha 32.)

vasárnap játsszák:
1. FC Köln-Borussia Mönchengladbach 15.30
Werder Bremen-TSG 1899 Hoffenheim 17.30
pénteken játszották:
Eintracht Frankfurt-VfL Bochum 1-1 (1-1)

Az éllovas Arsenal saját közönsége előtt simán, 4-1-re legyőzte a Leeds United csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. Mikel Arteta együttesében hosszú sérülését követően, november 12. óta először volt a kezdőcsapat tagja Gabriel Jesus, és a brazil támadó két góllal hálálta meg a bizalmat. Az Arsenal sorozatban hetedik győzelmét aratta a Premier League-ben.

A jó formában lévő, nemzetközi kupaszereplésre hajtó csapatok csatáján a Brighton odahaza gólgazdag döntetlent játszott a Brentforddal, míg a kiesés ellen küzdő Crystal Palace kispadján győzelemmel mutatkozott be a régi-új vezetőedző, a 75 éves Roy Hodgson. (MTI)

Premier League, 29. forduló

Arsenal-Leeds United 4-1 (G. Jesus 35. - 11-esből, 55., White 47., Xhaka 84., ill. Kristensen 76.)

Bournemouth-Fulham 2-1 (Tavernier 50., Solanke 79., ill. Pereira 16.)
Brighton-Brentford 3-3 (Mitoma 21., Welbeck 28., Mac Allister 90. - 11-esből, ill. Jansson 10., Toney 22., Pinnock 49.)

Crystal Palace-Leicester City 2-1 (Iversen 59. - öngól, Mateta 95.,, ill. Pereira 56.)
Nottingham Forest-Wolverhampton Wanderers 1-1 (B. Johnson 38., ill. Podence 83.)

vasárnap:
West Ham United-Southampton 15.00
Newcastle United-Manchester United 17.30
hétfő:
Everton-Tottenham Hotspur 21.00

PL: Haaland nélkül is gurított egy négyest a Manchester City a Liverpoolnak - videó
Mohamed Salah góljával még vezetett a Liverpool a 17. percben, de végül négyszer válaszolt a Manchester City és simán nyert.
Honvéd
A másodosztályú Budapest Honvéd meghosszabbította a saját nevelésű középpályás, Nyitrai Bence szerződését. (honvedfc.hu)
ZTE/Puskás Akadémia
Újabb kölcsönjátékos
Honlapunk úgy értesült, hogy a zalai együttes ezúttal Ominger Gergőt veheti kölcsön a Puskás Akadémiától.
Marcellin Koukpo
Külföldi lapinformációk szerint a DVTK kiszemelte a szaúdi harmadosztályban szereplő Al Sahel támadóját, Marcellin Koukpót.