NB I: Két piros lap és két gól született az Újpest és a Budafok meccsén - videó

Az Újpest 1-1-es döntetlent játszott az újonc Budafokkal az OTP Bank Liga második fordulójának vasárnapi mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2020. augusztus 23., vasárnap 19:40
Szerző: Csakfoci Admin 2020. augusztus 23., vasárnap 19:40

Az egyaránt győzelemmel rajtoló Újpest a Budafokot látta vendégül az OTP Bank Liga egyetlen vasárnapi meccsén.

Zierkelbach Péter sípszava után - aki játékvezetői pályafutása során először dirigálhatott az NB I-ben - Burekovic ötödik percben elvégzett szabadrúgása rögtön megadta a mérkőzés alaphangját. Sistergős, 17 méterről elvégzett pontrúgását Póser csak bravúrral tudta kitolni szögletre. A budafokiak a 12. percben vezették az első ígéretes akciójukat, azonban Takács passza után Kovács már nem találta el jól a labdát.

Az első félidő második fele Póserről szólt: a dél-budaiak kapusa előbb Bacsa lövését fogta a hosszú saroknál, a lepattanót ismét védte. Néhány pillanattal később Simon szerezhetett volna vezetést, ám a vendégek kapuvédője ismét bravúrt mutatott be, a kipattanóval Obinna sem tudott mit kezdeni, mert a rutinos hálóőr útját állta a lövésnek. A 34. percben Kastrati játszott össze Simonnal, egy kényszerítő után kapura lőtt, próbálkozása a védőkről lepattant.

Egy perc múlva egy vitatott szerelés után Obinna szerzett labdát, a jobb szélen lévő Kastratinak passzolt, aki beívelte és a szabadon hagyott Simon kapásból a hosszúba lőtt, megszerezve önmaga szezonbeli harmadik, csapata vezető gólját is egyben. Az imént szerzett találat után pedig az év jelenetét láthattuk, hiszen Csiszmadia Csaba vezetőedző szabálytalanságot reklamált, edzőkollégája, Predrag Rogan elismerte, a találat előtt szabálytalanság történt. Nem kérdés tehát, hogy az Újpest trénere sportszerűségből jelesre vizsgázott.

A szünet után alábbhagyott az iram, a hazaiak részéről Gigic és Kastrati próbálkozott, de rendre célt tévesztettek. Az 58. percben his híján egyenlített a Budafok, Kulcsár szabadrúgása a jobb kapufán csattant - igaz Banai ujjheggyel tolta a kapufára. Ami előbb kimaradt, az a 69. percben bement. Ristevski szabálytalansága után a csereként beálló Zsóri állt a labda mögé, 17 méterről elvégzett szabadrúgása a jobb felsőben kötött ki, Banai hiába úszott a levegőben.

A hajrában végleg lezárhatta volna a mérkőzést az Újpest. A 78. percben Stieber első labdaérintéséből kis híján gólt szerzett, azonban a középre adott labdát nem találta el. Négy perccel később Obinna kényszerítőzött Stieberrel, ám ajtó-ablak helyzetben fölé lőtt. Az utolsó percekben hiába támadott sokkal többet az Újpest, újabb találat nem született. Viszont két piros is villant a hosszabbításban - Zsóri taposta meg alattomosan a földön fekvő Ristevskit, aki aztán felpattant és meglökte a Puskás-díjas támadót.

Összefoglaló

OTP Bank Liga, 2. forduló

Újpest-Budafok 1-1 (Simon K. 35., ill. Zsóri 69.) - piros lap: Ristevski 94. (Újpest), Zsóri 94. (Budafok)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Újpest: Banai - Kastrati, Máté Zs., Ristevski, Burekovic - Onovo - Simon K., Obinna, Mitrović, Bacsa (Stieber Z. 76.) - Gigic (Bjelos 63.)

Budafok: Póser - Margitics, Romić, Vaszicsku, Medgyes - Filkor, Oláh B. - Skribek (Szabó M. 53.), Kulcsár K. (Lőrinczy 69.), Takács R. - Kovács D. (Zsóri 63.)

Az Újpesten kiállított Zsóri: "Véletlenül megtapostam, utána újra könyökölt" - videó
Az Újpest ellen 1-1-re végződő bajnoki után a hosszabbításban kiállított Zsóri Dániel elmondta, miért kapott piros lapot a játékvezetőtől. Hozzátette, szerinte vissza kellene nézni az esetet.