NB I: Megint a fehérváriak mumusa döntötte el a Vidi-Fradi rangadót

Akárcsak tavaly szeptemberben, ezúttal is Ryan Mmaee döntött a Ferencváros javára a MOL Fehérvár otthonában - most két gólt szerezve.
Dudás Gábor 2022. március 13., vasárnap 18:51
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 13., vasárnap 18:51

Az FTC az esélyeknek megfelelően - és a felállásokat látva nem meglepő módon - komoly mezőfölénybe került szinte azonnal, miközben a vereségsorozata után javítani kívánó Fehérvár kontrákra rendezkedett be.

A 7. percben jöttek is az első vendéghelyzetek: Zubkov lövését még védte Kovács kapus, hogy aztán a kipattanó után már csak "szemmel hárítson", amikor Esiti a 16-oson kívül lőtte telibe a felső lécet. Válaszul a Vidi egy ellentámadás végén Dárdai-lövéssel veszélyeztetett - Dibusz pedig védett.

A Fradi támadásaiba aztán egyre kevesebb fantíázia szorult, így inkább egyfajta állóháború alakult ki a pályán, túl sokat egyik fél sem kockáztatott. A vendégek ugyan továbbra is fölényben játszottak, de a pontatlan utolsó passzok és beadások miatt a nagy helyzetek elmaradtak. A játékrészt Bese, a jobb kapufa mellett elsuhanó távoli lövése zárta.

Kitálalt a Vidi játékosa a csapatnál uralkodó állapotokról: "Majdnem verekedés is volt az öltözőben"
A MOL Fehérvár kapusa, Kovács Dániel ritkán hallhatóan őszinte nyilatkozatában sok mindent elárult a Ferencváros elleni vereséget követően a csapatmorálról, a hozzáállásbeli gondokról és az öltözőben történtekről is.

A fordulás után meglepetésre a Vidi kezdett sokkal aktívabban és a kapu elé is el tudott jutni a házigazda. A 48. percben Dibusz az utolsó pillanatban kapta le a labdát Kodro fejéről, Hangya beadása után. Az 53. percben a kapuba is talált a Fehérvár: Bese kapott kiugratást a jobb oldalon, majd jól is centerezett, a középen érkező Nego pedig néhány méterről a hálóba passzolt. Azonban Bese már lesről adott be, így érvénytelen lett a találat.

Amikor már-már úgy tűnt, hogy "kiegyeznek" döntetlenben a felek, jött a Fradi vezető gólja: az alig tíz perce, csereként beállt Ryan Mmaee nagyon megforgatta Rust, mielőtt 14 méterről, gyönyörűen lőtt volna a kapu bal felső sarkába (0-1). A marokkói válogatott támadónak ez volt a harmadik gólja a fehérváriak ellen az idényben.

Alig pár perccel később majdnem ott volt a második is - az ugyancsak a padról beszállt Marquinhos is balról húzott befelé, de ő a rövid sarkot célozta meg, ám lövése kipattant a jobb oldali kapufáról. Megint nem sok idő telt el, amikor Ryan Mmaee csaknem megszerezte saját maga második találatát is, ám Shabanov az utolsó pillanatban blokkolni tudott a ziccerénél.

A másik oldalon is alakult ki azért komoly helyzet: a 75. percben Dibusz védett óriásit Kodro hatméteres fejesénél, majd Zulj löketénél is leért a bal alsóra.

A második félidő alapján nem állt messze a pontszerzéstől a Vidi, de a hajrában eldőlt, hogy megint kikapnak a fehérváriak: a 92. percben Ryan Mmaee első ziccere még kipattant Kovács kapusról, a kipattanó után azonban már csak a gólvonalon túlról tudott menteni Nego (0-2).

OTP Bank Liga, 24. forduló:

MOL Fehérvár - Ferencváros 0-2 (R. Mmaee 68., 92.)

Fehérvár: Kovács D. - Bese, Shabanov, Rus, Stopira (Nikolics, 86.), Hangya - Nego, Fiola, Zulj (Makarenko, 86.) - Dárdai (Petrjak, 77.), Kodro

FTC: Dibusz - Botka (Wingo, 57.), Blazic, Kovacevic, Civic - Laidouni, Esiti (Vécsei, 65.) - Zubkov (Loncar, 86.), Zachariassen (R. Mmaee, 57.), Tokmac - Boli (Marquinhos, 65.)

Kisvárda - Gyirmót 1-0

Csercseszov: "Többet és többet várok!"; Kisvárdán önkéntes büntetéssel nevelnek - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Kisvárdán és Székesfehérváron, ahol a Gyirmót, illetve a Ferencváros vendégszerepelt. Edzői értékelések.