Romokban az Újpest: A forduló előtti sereghajtó is kiütötte a lila-fehéreket - videók

Már hét bajnoki óta nyeretlen az Újpest, amely ezúttal Kisvárdán maradt alul.
Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 16:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 16:52

A sereghajtó és utolsó hat bajnokiján csak egy győzelmet arató Kisvárda a még rosszabb formában lévő, a legutóbbi hat meccsén egy döntetlent és öt vereséget felmutató Újpestet fogadta a szombati játéknap második mérkőzésén.

1. félidő

Az 5. percben gyors kontrát vezettek a vendégek, aminek a végén Tamás balról érkező lapos beadása egy védőn megpattanva került Ambrose elé, aki nagy helyzetben, hat méterről lőhetett, de jól mozdult ki a kapujából Petkovic és védett. A 25. percben még közelebb állt a gólszerzéshez az Újpest, ekkor Tamás balról érkező beadása hatalmas ziccerben találta meg a kapuval szemben Vargát, de a fiatal támadó négy méterről rosszul ért a labdába és lepörgött a lábáról.

Két perccel később egy vitatott szituáció következett, Csoboth Kevin ugyanis elesett védője mellett a kisvárdai 16-oson belül, Rúsz Márton játékvezető pedig műesésért sárga lapot adott az újpesti támadónak. Ugyan volt olyan kameraállás, amin az látszódott, hogy volt kontakt a lábak között, de vélhetően azért nem hívták ki a VAR-szobából a bírót megtekinteni újra a jelenetet, mert Csoboth talán valamivel korábban kezdett el esni.

A Kisvárda jóval precízebb volt az Újpestnél és már az első nagyobb helyzetéből be is talált: egy ívelést Nikolov csúsztatott Ilievski elé, aki Antzoulas mellett hat méterről a jobb felsőbe lőtt, 1-0. A szünet előtt kevéssel egy újabb csúsztatás után ezúttal Makowski került helyzetbe, a rövidbe érkező labdát azonban védte Molnár.

2. félidő

A szünet után gyorsan jött a hidegzuhany az Újpestnek: 50 másodperc telt el a második félidőben, amikor Camaj remek kiugratása után Navrátil lőtte ki 8 méterről a bal alsót, 2-0.

Három perccel később tovább nőtt a különbség a csapatok között: Navrátilt ugratták ki a jobbszélen, majd egy lapos centerezést követően a kimozduló Molnár nem tudta elütni a labdát, így Ilievskinek már csak az üres kapuba kellett gurítania, 3-0.

Az Újpestnek ezt követően meglett volna az esélye a zárkózásra, de Kiss Tamás nagy helyzetben, 11 méterről lőtt a jobb alsó mellé. A szépítés helyett pedig tovább mélyült a lila-fehér gödör, a 68. minutumban Mörschel röviden kifejelt labdáját Nikolov kapásból, 16 méterről bezúdította a bal sarokba, 4-0.

A 76. percben Camaj 18 méterről, jó helyzetből végzett el szabadrúgást, kísérlete kevéssel ment el a jobb felső felett. A 80. percben Sasere előtt is adódott egy jó lehetőség, de Petkovic védte a hat méterről érkező lövést, majd Jürgens helyzeténél lépett közbe Lucas.

Az Újpest vesszőfutása tehát tovább tart, már hét bajnoki óta nyeretlenek a lila-fehérek, míg a Kisvárda - lehet, hogy csak ideiglenesen - elmozdult az utolsó helyről a jobb gólarányának köszönhetően.

NB I, 17. forduló

Kisvárda-Újpest 4-0 (Ilievski 34., 53., Navrátil 46., Nikolov 68.)

Kisvárda: Petkovic - Cipetic (Stefan, 80.), Jovicic, Széles, Alic - Lucas, Nikolov (Ponomarenko, 80.) - Navrátil (Mesanovic, 73.), Makowski (Ötvös, 80.), Camaj - Ilievski (Czékus, 73.).

Újpest: Molnár - Kastrati, Antzoulas, Kosanovic, Tamás (Pauljevic, 82.) - Mack, Onovo (Mörschel, 40.) - Varga (Kiss T., 57.), Tajti, Csoboth (Jürgens, 57.) - Ambrose (Sasere, 57.).

Szerinted ki ellen lenne a legnagyobb esélye a Fradinak továbbjutni a legjobb 16 közé az EKL-ben? Kattints ide és szavazz!

Bognár kiakadt az MLSZ-re: "Hol itt a versenyegyenlőség? Ezen el lehet gondolkodni!" - egyetértett a Vidi-szurkolók szidalmazó rigmusával
Bognár György azt mondta, a fiatal játékpercek miatt nem tudta pályára küldeni a legjobb csapatát.

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.