Fotó: paksifc.hu

NB I: A Paks az ősz bajnoka, kaotikus rangadón verték a Fradit - videó

3-2-re győzte le a Paks a Ferencvárost vasárnap, így biztosan az élen zárja majd a 2023-as évet az OTP Bank Ligában.
Dudás Gábor 2023. december 10., vasárnap 19:58
Szerző: Dudás Gábor 2023. december 10., vasárnap 19:58

A Paks csupa magyar játékossal, a Ferencváros pedig 10 légióssal futott ki a pályára a vasárnapi rangadón (természetesen Dibusz volt a kakukktojás a Fradinál). Amelynek az elején valósággal sokkolta a házigazda a címvédőt.

A 8. percben Gojak szerelte a jobb szélen meginduló Kovácsot, de közben úgy tűnt, a paksi játékos is hozzáért a labdához, el is indult visszafelé. Ám végül szöglet lett az ítélet, amit Mezei adott be jobbról, Papp Kristóf pedig remek fejessel szerzett vezetést csapatának. A vendégek vezetőedzője, Dejan Stankovic a gól és az ítélet miatt sem volt boldog...

Nyolc perccel később meg is duplázta fórját Bognár György együttese. Ekkor Aaneba érthetetlen módon röviden tett haza egy labdát, Könyves köszönte szépen, lecsapott rá, és hat méterről, jobbal a bal alsóba lőtt - a kivetődő Dibusznak nem sok esélye volt.

Idő kellett, mire az FTC magához tért, közben a Paksnak egy kényszerű cseréje is volt, Hahn sérült meg és nem tudta folytatni, Szabó Bálint váltotta a magyar válogatott támadót. A 19. percben még a hazai csapatnak volt helyzete, ekkor Szabó János csúsztatásáról épphogy lemaradt a kapu előtt Könyves.

Beindult azonban utána a Fradi, Civic kapáslövésénél óriásit védett Szappanos, majd a 33. percben dupla bravúrt mutatott be, előbb Zachariassen három méterről leadott kísérleténél, majd Aaneba szintén nagyon közeli ismétlésénél is. Meleg pillanatokat élt itt túl a Paks.

Ezután - nagyjából a meccs végéig - füstbe borult a pálya jelentős része a pirotechnikai eszközöknek is "köszönhetően" - rövid időre le is állt a játék, sőt, a lesvonal-technológia sem működött rendesen. Így már "némi ködben" kellett Szappanosnak nagyot védenie Marquinhos tekerésénél, majd a szünet előtt Pesic fejesénél is a helyén volt a magyar válogatott kerettag kapus.

A Paks veszélyesebb volt a fordulás utáni időszakban, az FTC nem tudta sokáig folytatni a szünet előtti játékát. Szabó Bálint a 65. percben komoly helyzetet hagyott ki, majd Mezei lőtt kapufát szabadrúgásból. Erre válaszul szépített a Fradi, a 70. percben Marquinhos 18 méterről tekert nagyon szép gólt a kapu bal oldalába (2-1).

Ekkor már a pályán volt a hosszú sérülése után visszatérő Varga Barnabás is a vendégeknél, de mielőtt vérszemet kaphattak volna a fradisták, Makreckis eldöntötte a találkozót - a Paks javára. A szinte végig túlzott vehemenciával futballozó szélső Bödének lépett oda elkésve és jogosan kapta meg a második sárgáját.

A 85. percben jött az újabb ütés az FTC-nek, Katonával szemben harcolt ki Kovács 11-est, amit Szabó Bálint a kapuba is lőtt (3-1).

A Fradinak még volt egy villanása: Marquinhos beadása után Varga hatról fejelt, Szappanos nagyot védett, de a kipattanót Lisztes saját testi épségét sem féltve, ballal a rövid felsőbe vágta (3-2). Az egyenlítésre azonban már nem volt esélye a Ferencvárosnak, amely négypontos hátrányba került a Paks mögött, a Bognár-csapat így biztosan az élen zárja majd a 2023-as évet.

OTP Bank Liga, 16. forduló:

Paksi FC - Ferencváros 3-2 (Papp K. 8., Könyves 15., Szabó B. 85. - 11-esből), ill. Marquinhos 70., Lisztes 87.)

Piros lap: Makreckis (FTC, 77.)

Paks: Szappanos - Szélpál, Kinyik, Szabó J. - Kovács K., Papp, Horváth K. (Balogh B., 46.), Mezei, Osváth - Könyves (Böde, 73.), Hahn (Szabó B., 17.; Skribek 88.)

FTC: Dibusz - Makreckis, Aaneba, Cissé, Civic - Abu Fani (Katona B., 46.), Besic (Esiti, 68.) - Marquinhos, Gojak (Ben Romdhane, 68.), Zachariassen (Lisztes, 74.) - Pesic (Varga B., 68.)

Kisvárda - Diósgyőr 1-2

Mezőkövesd - Fehérvár FC 0-2

Bognár: "A Fradi-játékosok jók, de nem nagyon tudják elviselni, hogy az ellenfél vezet és esetleg jobban is játszik" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Kisvárdán, Mezőkövesden és Pakson. Edzői értékelések.
PL-csapatok vinnék
Gulácsi Péter
Fabrizio Romano szerint több Premier League-klub is szívesen szerződtetné az RB Leipzig magyar válogatott kapusát.
Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.