Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Egy furcsa 11-es is kellett a Diósgyőr győzelméhez - egyre nagyobb bajban a Kisvárda

Az NB I 16. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Diósgyőr 2-1-re nyert Kisvárdán.
Csakfoci.hu 2023. december 10., vasárnap 14:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 10., vasárnap 14:55

A 11. percben gólt szerzett a Kisvárda, de lesről. Odyntsov védett nagyot egy közeli fejesnél, majd a kipattanót Cipetic a hálóba passzolta, de mivel lesről tette, a játékvezető nem adta meg a gólt. A 28. percben Camaj egy csel után lőtt 12 méterről, Odyntsov kiütötte a labdát. Nem sokkal később Pernambuco lőtt gyengén 18 méterről, Petkovic magabiztosan fogta a labdát.

A 37. percben Stephen elesett Cipetic mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A VAR hosszasan vizsgálta az esetet, majd kihívták a bírót is, aki nem változtatta meg az ítéletét. A büntetőt Pozeg Vancas higgadtan a bal sarokba gurította. A félidő utolsó percében Pozeg Vancas lőtt 12 méterről, Petkovic védett.

NB I: Ezen a DVTK-büntetőn akadtak ki Kisvárdán - videón az eset
A hazaiak által erősen vitatott 11-essel szerzett vezetést a DVTK a Kisvárda otthonában. Mutatjuk, mi történt.

Feczkó Tamás a második félidőre behozta Ilievskit és Makowskit is, hogy javuljon a Kisvárda támadójátéka. Többet birtokolták ugyan a labdát a hazaiak, de veszélyt nem jelentettek a diósgyőri kapura.

A 67. percben Pozeg Vancas tekerése szállt fölé. Hat perccel később Camaj 14 méteres lapos lövését védte Odyntsov. A 78. percben Pozeg Vancas adott középre, ahol a csereként beállt Kampetcis ért bele a labdába veszélyesen, de Petkovic védett.

A 85. percben eldőlt a meccs: Acolatse 23 méteres szabadrúgása a bal sarokban kötött ki. A holland játékos a végén lőtt még egy kapufát is. A 95. percben pedig Camaj 16-ról szépen tekert a bal sarokba.

A Kisvárda maradt az utolsó, a Diósgyőr a hetedik.

OTP Bank Liga, 16. forduló:

Kisvárda - DVTK 1-2 (Camaj 95., il..  Pozeg Vancas 41. - 11-esből, Acolatse 85.)

Kisvárda: Petkovic - Cipetic, Stefan (Makowski 46.), Jovicic, Széles, Alicic - Nikolov (Ponomarenko 90.), Ötvös (Lucas 85.), Camaj - Navratil, Czékus (Ilievski 46.)

DVTK: Odyntsov - Gera, Szatmári, Chorbadzhiski, Stephen - Pozeg Vancas (Lukács 89.), Holdampf, Klimovich (Bényei 76.), Vallejo, Pernambuco (Acolatse 76.) - Edomwonyi (Kampetcis 76.)