Fotó: paksifc.hu

Bognár: "A Fradi-játékosok jók, de nem nagyon tudják elviselni, hogy az ellenfél vezet és esetleg jobban is játszik" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Kisvárdán, Mezőkövesden és Pakson. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2023. december 10., vasárnap 22:00
Szerző: Dudás Gábor 2023. december 10., vasárnap 22:00

KISVÁRDA - DIÓSGYŐR 1-2

Beszámoló a mérkőzésről itt!

Feczkó Tamás (Kisvárda): - Gratulálok a Diósgyőrnek! Az első félidőben megérdemelten szerezték meg a vezetést, még ha elég vitatható körülmények közt is. Ránk erőltették az akaratunkat, mert nem úgy működött a játékunk, ahogy azt szerettük volna. Sokszor a szerencse, máskor a pontos kulcspasszok hiánya akadályozta meg az egyenlítésünket. A második félidőben rendszert váltottunk, nagyobb kockázatot vállaltunk, amiből a DVTK előtt adódott lehetőség, hogy lezárja a mérkőzést.

A múlt héten itt járt a mikulás, de ma kék ruhában érkezett. Csak három hibát követett el, ami döntően befolyásolta a mérkőzést.

(dvtk.eu)

NB I: Ezen a DVTK-büntetőn akadtak ki Kisvárdán - videón az eset
A hazaiak által erősen vitatott 11-essel szerzett vezetést a DVTK a Kisvárda otthonában. Mutatjuk, mi történt.

Kuznyecov Szergej (DVTK): - Elég izgalmas mérkőzés kerekedett a mai találkozóból! Az első félidőben jól kontrolláltuk a mérkőzést, szereztünk egy gólt, bár a Várdának is volt veszélyes helyzete, ám Artem Odyntsov nagyot védett. A második félidőben nagy nyomást helyezett ránk az ellenfél, és számomra az a legfontosabb, hogy a nehéz pillanatokat mindenki férfiasan állta. Korábban néha hiányoltam a győzni akarást, ma viszont mindenki küzdött, mindenki beletette magát a mérkőzésbe. Nem a legjobb játékunkat mutattuk be, de a futball visszaadta, amit beletettünk a meccsbe, és tudtuk növelni az előnyünket. A végén kaptunk még egy gólt, amit megérdemelt az ellenfél. Amikor hasonló csapatok találkoznak egymással, akkor nem csak a technikai és a taktikai tudás, hanem a mentális dolgok is döntenek. Összességében egy nehéz mérkőzésen vagyunk túl, egyet léptünk előre, ami nagyon fontos számunkra. (dvtk.eu)

MEZŐKÖVESD - FEHÉRVÁR FC 0-2

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Elveszítettük a mérkőzést, de olyan játékot nyújtottunk, aminél jobbat szerintem nem tudunk.

Sajnos ez már a harmadik olyan mérkőzésünk volt, amikor ilyen játékot mutatunk, és pontozásos sportágban nekünk kellett volna nyernünk, de nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, az ellenfél vagy a futball pedig megbüntetett minket.

Most kell erősnek maradnunk és bízni benne, hogy meglesz az eredménye és visszakapjuk az élettőt, amit elvett. (fehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Nagyon nehéz meccs volt, az ellenfelünk az elmúlt öt-hat forduló alapján a bajnokság öt legeredményesebb csapata között volt. Mondtam is a félidőben a srácoknak, hogy senki nem számított könnyű mérkőzésre. Az ellenfél sokat birtokolta a labdát, mi viszont fegyelmezettek voltunk védekezésben és nem veszítettük el a koncentrációt. Boldog vagyok a miatt is, hogy a cseréink döntő szerepet tudtak játszani a meccs alakulásában. Természetesen a Mezőkövesdnek voltak veszélyes helyzetei, nekünk viszont ott volt Kenan óriási helyzete, ahol fölé lőtt. Bármelyik oldalra eldőlhetett volna a mérkőzés, de erősek vagyunk, ez pedig a végén megmutatkozott. (fehervarfc.hu)

PAKSI FC - FERENCVÁROS 3-2

Bognár György (Paks): - Abszolút reális volt a győzelmünk, szerintem lehetett volna nagyobb arányú is, mondjuk akár két góllal is nyerhettünk volna. Szerintem a csapatjátékunk jól működött. Voltak időszakok, amikor a Fradi beszorított, és nem tudtuk elöl megtartani a labdát. Ez egy hiba volt azért a mérkőzésen a mi szempontunkból. Azt gondolom, hogy a játékkép alapján jobbak is voltunk. A feszültségnek az volt az oka, hogy a Fradi-játékosok jó játékosok, egyénileg kiváló játékosok, de nem nagyon tudják elviselni, hogy az ellenfél vezet, és esetleg jobban is játszik. Én magamban nem éreztem a meccs előtt, és nem erre gondoltam. Egyszerűen csak arra, hogy nyerjük meg a meccset - mondta arra Bognár, hogy vissza akartak-e vágni az augusztusi 6-1-s vereségért.

- Nekem ugyanazt jelenti az őszi elsőség, amit a csapatnak. Egy ilyen jó sorozat nagyon ritka, főleg a Paks életében. Én azt gondolom, hogy ezt meg kell becsülnünk, örülnünk kell neki, de nincs vége a szezonnak. Én azt gondolom, hogy a Paks 20 éve bizonyítja azt, hogy helye van a magyar futballban magyar játékosokkal. Nagyon sok kallódó magyar játékos van, és nem jobbak azok a külföldiek, akik számtalan helyen játszanak. Én azt gondolom, hogy a Paks a legjobb bizonyítéka ennek. (M4 Sport)

Dejan Stankovic (FTC): - A piros lappal kapcsolatosan nem szeretnék semmit mondani, hogy ha nyilván minősíteném a bíráskodást, akkor akár kaphatnék öt vagy hat meccset. Magukra bíznám, hogy értékeljék a játékosokat, a játékvezetést.

Most az a helyzet állt elő, hogy három pontot veszítettünk, de nem a bajnokságot veszítettük el, hiszen a bajnokság az egy hosszú maraton, és mindennek ellenére úgy gondolom, hogy nem játszottunk rosszul.

Nagyon sok lehetőségünk lett volna gólt lőni. Az nyilván nagyon megnehezítette a helyzetünket, hogy az ellenfél az első szögletéből betalált, utána történtek hibák a játék folyamán. Nyilván az a passz a második gól előtt egy igen szerencsétlen labda volt, de nem mondhatom azt, hogy hibáztatom a játékosomat. Nyilván egy 2-0-ás hátrány egy olyan csapat ellen, mint a Paks, egy nagyon nehéz helyzetet eredményez. Úgy gondolom, hogy nagyon sok lehetőségünk lett volna az első félidőben is gólt szerezni, hogy csak mondjuk egy gól mínuszban vonuljunk el a félidőre. A második játékrészben úgy gondolom, hogy jó ritmusba kerültünk, de a gól után jött ez a piros lap, ami nagyban befolyásolta a mérkőzést. Meg kell még egyszer néznem ezt a mérkőzést, hiszen csak egyszer láttam. Úgy gondolom, hogy apró dolgok döntötték el a találkozót. Két pontrúgásból kaptunk két gólt, illetve emellé még egy ajándékot adtunk az ellenfélnek. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a mai mérkőzésen nem történt semmi olyan dolog, amire nem készültünk, vagy ne számíthattunk volna. Az én dolgom az, hogy meghozzak kemény döntéseket, ezért kapom a fizetésemet a Ferencvárostól, nyilván Abu Fani lecserélésének is oka volt, de ebbe nem szeretnék jobban belemenni. Nyilván szerettem volna több futást látni, esetleg a 16-osra veszélyesebb támadásokat látni, ettől függetlenül Abu Fanit továbbra is egy lenyűgöző játékosnak tartom.

Varga Barnabással kapcsolatban az orvosi stábbal is konzultálni kell olyan szempontból, hogy van-e olyan állapotban, hogy esetleg kezdő lehessen a Fiorentina ellen. Most alapvetően csak 10-15 percet szerettünk volna játszatni, ebből végül 30 perc lett hosszabbítással együtt. Ez igaz Ben Romdhane-ra is, úgy gondolom, hogy mind a ketten nagyon fontos és jó játékosai a csapatnak.

Vannak játékosaink, akik sérülés miatt nem állnak a rendelkezésünkre, például a védők közül Wingo, Botka és Ramírez is ide tartozik. Az elmúlt hét napban három mérkőzést játszottunk. Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon kemény tempó, figyelnünk kell az edzések mellett magára a regenerációra és a rotálásra is. Úgy gondolom, hogy egy ilyen nagy klubnál, mint a Ferencváros, minden mérkőzést meg kell nyerni. Ez egy nagyon nehéz és szép feladat is egyben. Most a legfontosabb dolgunk, hogy a lehető legerősebb csapatot állítsuk ki a Fiorentina ellen, illetve majd az utolsó bajnoki mérkőzésünkön, utána pedig jön egy kis szünet és kezdődik a felkészülés.

Csonka forduló az NB II-ben: A Szeged az új dobogós, Csertőivel még veretlen, de nem lehet boldog a Honvéd - videó
A Szeged-Csanád Grosics Akadémia háromgólos győzelmet aratott a vendég Kolorcity Kazincbarcika felett a Merkantil Bank NB II idei utolsó, és csonka 18. fordulójában, sikerével pedig feljött a tabella harmadik helyére.
Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.