Fotó: MTI/Illyés Tibor

Megint kiderült: A magyar válogatott úgy is tud nyerni, hogy nem játszik igazán jól - videó

2-0-s hazai sikerrel ért véget kedden a Magyarország-Koszovó válogatott felkészülési mérkőzés a budapesti Puskás Arénában, így már 14 mérkőzés óta veretlen a Rossi-csapat. Szoboszlai Dominik szerezte az első gólunkat, majd a hajrában Nagy Zsolt is betalált.
Csakfoci.hu 2024. március 26., kedd 20:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 26., kedd 20:53

Marco Rossi 61. válogatott meccsén - amivel a kapitány az örökranglistán a 3. lett, holtversenyben immáron Mészöly Kálmánnal - a mieink kezdtek aktívabban, de látszott a csapat játékán, hogy nem egy összeszokott tizenegyről van szó. Rossi hét helyen változtatott a törökök elleni csapathoz képest, és meccs közben folyamatosan kommunikált a kispadnál a játékosokkal, mert láthatóan nem volt elégedett a látottakkal.

Szoboszlaiék mentek-próbálkoztak, de kevésszer tudták igazán feltörni a vendégvédelmet az ezúttal is remek hangulatot teremtő magyar szurkolók előtt. Az agresszívan és szívósan futballozó koszovóiak pedig minden eszközt bevetve, igen hatékonyan és magasan letámadva akadályozták meg a magyar akciók kibontakozását.

És olykor ellentámadásaival is zavart okozott: a 12. percben például Langnak kellett nagyot blokkolnia Zhegrova 16 méteres löketénél, és így is csak alig kerülte el a labda a kaput. A 18. percben Rashica 11 méteres lövését szedte ki a bal alsóból Dibusz, de már lesen volt a koszovói játékos. A 25. percben pedig Muriqi lőtt estében 10 méterről a jobb alsó mellé.

Végül egyik csapat sem találta el a kaput - szabályosan - az első félidőben, amelyben a legnagyobb ovációt magyar részről az kapta, ahogy a 40. percben Szoboszlai három embert is kicselezett - a jobbhátvéd posztján...

Rossi hármat is cserélt a szünetben, az 50. percben pedig végre a kaput is eltaláltuk. Nem is akárhogyan: a padról beszállt Kleinheisler lekészítése után Bolla 17 méteres bombája alighanem a léc alatt kötött volna ki, ha nincs Muric nagy védése.

Egyfajta válaszként a koszovóiak Rrudhani révén veszélyeztettek, alig szépen ment el a bal szélen, majd középre is adott, de Lang odaért, majd Dibusz meg is kaparintotta a labdát a jobb alsónál.

Az 58. percben vezetést szerzett a magyar válogatott: Bolla labdaszerzése után Schäfer adott be jobbról, Szoboszlai érkezett, és úgy lőtt a kapuba 12 méterről, hogy a labda a koszovói csapatkapitányon, Rrahmanin is irányt változtatott (1-0).

Négy perccel később egy ügyes összejáték végén Nagy Zsolt került kecsegtető lövőhelyzetbe, de 18 méterről, a kapuval szemben érkezve fölé-mellé ágyúzott. Megint nem sokkal később újra csak az előrehúzódó Nagy lőhetett volna gólt, de hiába tüzelt estében kapura, Varga Barnabás trükkös passza után, Muric hárított. Utána viszont nem szöglet következett, így Varga alighanem lesen volt már.

A 76. percben Szoboszlai próbálta meglepni egy 19 méteres emeléssel a koszovói kapust, de az résen volt és elcsípte a labdát. A folytatásban Varga Barnabás került a középpontba, aki folyamatosan faragtak a vendégek és két sárgát is kiharcolt a Fradi-csatár.

A 86. percben aztán minden eldőlt, Lang remek előtetörése, majd gólpassza után Nagy Zsolt jobbal lőtt a jobb sarokba, kialakítva a 2-0-s végeredményt. A gólszerző aztán egy újoncnak adta át a helyét, Mocsi Attila is bemutatkozhatott címeres mezben.

A végén még Szoboszlai lőtt fölé egy szabadrúgást, az eredmény már nem változott, a magyar válogatott a második 2024-es meccsét is kapott gól nélkül nyert meg a közel teltházas Puskás Arénában, ahol az Eb után játszik majd legközelebb a nemzeti csapat.

A magyar csapat immár 14 találkozó óta veretlen, ilyen hosszú sorozatra legutóbb a legendás Aranycsapat volt képes az 1954-ben elveszített berni világbajnoki döntő után. Puskásék akkor 18 összecsapáson nem találtak legyőzőre.

A nemzeti együttes legközelebb - már a közevetlen Eb-felkészülés jegyében - június 4-én az írek vendégeként lép pályára a dublini Aviva Stadionban.

Válogatott felkészülési mérkőzés, Budapest:

Magyarország - Koszovó 2-0 (Szoboszlai 58., Nagy Zs. 86.)

Magyarország: Dibusz - Lang, Dárdai M., Szalai A. - Bolla (Nego, 68.), Nagy Á. (Schäfer, 46.), Styles (Vancsa, 85.), Nagy Zs. (Mocsi, 88.) - Gazdag (Kleinheisler, 46.), Szoboszlai - Ádám (Varga B., 46.)

Koszovó: Muric - Vojvoda, Am. Rrahmani, Aliti, Rrudhani (Hadergjonaj, 71.) - Idrizi (Loshaj, 83.), Muslija (Celina, 65.), Berisha (Al. Rrahmani, 83.) - Zhegrova (Bytyqi, 65.), Muriqi (Rashani, 65.), Rashica

Rossi Koszovó legyőzése után: "Néha a labdával akartunk besétálni a kapuba, jó lecke volt" - a kapitány szerint szinte teljes az Eb-keret
Így értékelte Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar válogatott 2-0-s keddi győzelmét Koszovó ellen.