Fotó: MTI/Illyés Tibor

Válogatott: Marco Rossi utolérte Mészöly Kálmánt

A válogatott mérkőzések számában már csak két legendás magyar szakember előzi meg a holtversenyben harmadik Marco Rossit.
Csakfoci.hu 2024. március 26., kedd 19:01
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 26., kedd 19:01

A szövetségi kapitány beérte Mészöly Kálmánt válogatott mérkőzések számában – csak Sebes Gusztáv és Baróti Lajos irányította nála több meccsen a nemzeti csapatot - hívta fel a figyelmet az M4 Sport Facebook-oldala.

Amíg a 2022 novemberében elhunyt magyar szakvezető három ciklus során érte el ezt a számot, addig a tavaly október óta magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakember egyetlen időszak alatt került fel a képzeletbeli dobogóra.

Marco Rossinak a Koszovó elleni találkozó 61. mérkőzése a nemzeti csapat kispadján, így a tréner utolérte az örökranglistán a legendás Mészölyt, és a hazai futball aranykorának két korszakos edzője, Baróti Lajos és Sebes Gusztáv áll már csak előtte - utóbb már csak mindössze nyolc mérkőzéssel.

A magyar válogatottnak a 2024-es esztendőben még két barátságos mérkőzése lesz júniusban, legalább három csoporttalálkozója a nyári Európa-bajnokságon és hat összecsapása ősszel a Nemzetek Ligája élvonalában. (csakfoci.hu / MTI)

Rossi eddig mérlege 30 győzelem, 14 döntetlen és 16 vereség, ami 62%-os mérleget jelent.

A magyar kapitányok örökranglistája:

1. Baróti Lajos (1957–1966, 1975–1978) - 117 mérkőzés a kispadon

2. Sebes Gusztáv (1949–1956) - 69

3. Mészöly Kálmán (1980–1983, 1990–1991, 1994–1995) és Marco Rossi (2018–) - 61-61