Fotó: kisvardafc.hu

Magyar Kupa: Mesterhármassal, hatot rúgva jutott tovább simán az NB I-es csapat Czvitkovicsék ellen

A Kisvárda Vida Kristopher triplájának is köszönheti, hogy magabiztosan jutott túl az Unione FC-n és készülhet a nyolcaddöntőre.
Budai László 2023. november 1., szerda 13:40
Szerző: Budai László 2023. november 1., szerda 13:40

A keddi, ETO-DVSC (0-1) mérkőzés után szerdán újabb 14 találkozóval folytatódik a Magyar Kupa 4. fordulója. Szerdán elsőként a 10-szeres magyar válogatott Czvitkovics Péterrel felálló, megyei első osztályú Unione FC fogadta az NB I-es Kisvárdát.

Az élvonalbeli együttes már az első félidőben magabiztos előnyt dolgozott ki. Először Nikolov talált be, akinek 8 méteres megpattanós lövése a kapufáról ment a kapuba, majd Vida volt eredményes kétszer is, előbb 12 méterről, a szünet előtt nem sokkal pedig kicsit közelebbről (0-3).

Sőt, Vida a második játékrész elején öt méterről a léc alá lőtt egy kapusról kipattanó labdát is, így ekkor már mesterhármasnál járt. Pár perccel később Camaj növelhette volna tovább az előnyt, de lövését a felső léc hárította. Melniknek azonban összejött a gólszerzés, a 87. percben éles szögből szerzett gólt, míg a slusszpoén végül mégiscsak Camajé lett, ő egy közeli fejessel állította be a végeredményt.

Amely így 6-0 lett, a Kisvárda tehát magabiztosan jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a legjobb 32 között)

12.00 Unione FC (megyei I.)-Kisvárda (NB I) 0-6 (Nikolov 13., Vida 30., 45., 53., Melnik 87., Camaj 90.)
Kisvárda: Petkovics – R. Stefan, Lippai (Melnik, 61.), Rubus (Jovicic, 61.), Alic (Camaj, 61.) – Nikolov (Ötvös, 61.), Körmendi – Czékus, Makowski (Cipetic, 61.), Vida K. – Ilievszki.

Korábban játszották

kedd 19.30 ETO (NB II)-DVSC (NB I) 0-1

Későbbi mérkőzések

Dunaföldvár (NB III)-Nyíregyháza (NB II) 0-1 (Géresi 61.)

ESMTK (NB III)-MTK (NB I) 0-4 (Antonov 35., Stieber 36., Zsóri 65., Kovács P. 90.)
MTK: Rácz - Varju, Kádár (Miknyóczki, 81.), Vadnai - Kosznovszky (Kovács M., 46.), Thiam, Végh (Biben, 75.), Antonov (Kovács P., 69.) - Stieber, Spalek, Zsóri (Zuigéber, 69.).

Szentlőrinc (NB III)-Kelen (NB III) 3-0 - piros: Czerula 42. (Kelen)

VSC Veszprém (NB III)-Budafok (NB II) 3-2 (Major 59., Bartusz 62., Krebsz 80., ill. Oláh B. 37., 72.)

15.00 Kozármisleny (NB II)-Kazincbarcika (NB II)

17.00 Tatabánya (NB III)-Újpest (NB I)

17.00 Siófok (NB II)-Diósgyőr (NB I)

17.00 Vasas (NB II)-Gyirmót (NB II)

17.00 Tiszakécske (NB II)-Ajka (NB II)

17.15 Haladás (NB II)-ZTE (NB I)

19.00 Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) - Kecskemét (NB I)

20.00 Ferencváros (NB I)-Puskás Akadémia (NB I)

csütörtök 19.30 Honvéd (NB II)-Paks (NB I)

MK: Az MTK magabiztosan, a Szpari nehezebben győzött; NB III-as csapat ejtette ki a tavalyi döntőst - eredmények
Így alakultak a kora délutáni párharcok a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között.
A “portörlő” Szoboszlaira már hegyezheti a stopliját Kerkez - ma este újra összecsaphat a két magyar Angliában
Magyar válogatott játékosok ütközete is várható november 1-jén, szerdán 20.45-től, amikor Kerkez Milos csapata, a Bournemouth Szoboszlai Dominik Liverpoolját fogadja a Vitality Stadiumban. A felek már a nyolcaddöntőjénél járnak az Angol Ligakupának, a Bournemouth legutóbb a Stoke-ot verte úgy, hogy Kerkez végig a pályán lehetett, míg a Pool a csereként beállt Szoboszlai bődületes góljával győzött a Leicester ellen. A mostani párharc első mérkőzését te is élőben követheted majd az ARENA4 csatornáján, a meccset pedig még izgalmasabbá teheted egy kis sportfogadással, amihez lejjebb tippeket is adunk.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.